Skocz do zawartości

[E60] Problem z modułem CAS


mariuszski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Koledzy proszę o pomoc, padł w moim autku chyba moduł CAS ?

Przy próbie odpalenia autka słychać tylko takie "cykanie" przekaźnika, po podaniu napięci na przekaźnik rozrusznika autko odpala.

Pierwsze podejrzenie padło na rozrusznik, rozstał wymieniony, kable sprawdzone, masa też.

 

Czy ktoś może mi pomóc w naprawaie modułu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Wiecie może co to za błąd A0B0- wejście świateł hamowania ??? Błąd występuje w module CAS, odpala normalnie, światła stopu działają. Błąd wraca po skasowaniu.

 

Masz w autku START Engine i skrzynie automat?

To jest sygnał z czujnika hamulca do odpalania auta, sprawdź klemę IBS czy nie pada i CAS błędnie odczytuje napięcie z czujnika.


Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e60

nadwozie/body

zasilanie/power modul i tam szukaj battery register

- status

- ibs-powermanagement


Tam powinieneś zobaczyć historie ładowania, możesz ją skasować reset histogramu.


Jak nie pomoże to wymień klemę, sprawdź czujnik pod pedałem hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie w 550i z tym, że nie odpala tylko bardzo rozgrzana, jak ostygnie lub jest całkiem zimna zawsze pali, rozrusznik regenerowany a później włożony inny i to samo.

Podejrzanie padło u mnie na przekaźnik rozrusznika zapłonu nr części 61326937075 nie wiem gdzie to mogę znaleźć w samochodzie, może to zły trop? Też myśleliśmy z elektrykiem o czujniku pedału hamulca ale jaki wpływ miałoby rozgrzanie auta? Jak nie chce zapalić to pokazuje się na zegarach żółty symbol pedału hamulca z napisem start i komunilat na wyświetlaczu "ignition switched on" Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że powodem może być też źle zakodowany akumulator. W aucie mam taki

https://shop.autotechnik.ch/?dom=1&srv=shop&pg=product_det&rub=2981139&sprtId=31455653&sproId=31421213

95 ah ma, a zakodowany mam 80 ah. Mam program który koduje akumulator i mam dostępne pojemności : 80 ah, 80 agm, 90 ah,90 ah agm i 110 ah. Który wybrać ? Ja z tego linku posiadam AGM ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei jest bram komunikacji pomiędzy cas a ecu. Kody błędów to A0B1 i A0B4.

Po zatrzymaniu na skrzyżowaniu auto zgasło i po dziś dzień nie odpala. Rozrusznik normalnie kręci, paliwo podaje. Brakuje tylko iskry. Ktoś miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei jest bram komunikacji pomiędzy cas a ecu. Kody błędów to A0B1 i A0B4.

Po zatrzymaniu na skrzyżowaniu auto zgasło i po dziś dzień nie odpala. Rozrusznik normalnie kręci, paliwo podaje. Brakuje tylko iskry. Ktoś miał coś podobnego?


Ja miałem coś podobnego, pisz na pw.


Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
U mnie z kolei jest bram komunikacji pomiędzy cas a ecu. Kody błędów to A0B1 i A0B4.

Po zatrzymaniu na skrzyżowaniu auto zgasło i po dziś dzień nie odpala. Rozrusznik normalnie kręci, paliwo podaje. Brakuje tylko iskry. Ktoś miał coś podobnego?


Ja miałem coś podobnego, pisz na pw.


Mariusz

 

Witam, kolego ja mam taki sam problem. Może pomożesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
PANOWIE MAM podobny problem czy ktoś rozwiązał problem ????? Strasznie mnie ta sytuacja wkur..... jak jest zimna pali od strzału jak tylko się rozgrzeje to słychać podczas uruchamiania takie cykanie ale nie pali dopiero po kilkunastu próbach auto odpala. Gdzie szukać usterki??? :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.