Skocz do zawartości

[E90] Elektryczne lusterko wykręca się o 180st. - wymiana


greg87pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ostatnio w mojej E90 (2006 rok, sedan), mam problem z lewym lusterkiem kierowcy, przy np otwieraniu samochodu samo wykręca się w drugą stronę. Czytałem że jest to zapiecozny jakiś bolec, psikałem WD40, ale nic nie pomogło. Chcę kupić sobie używane lusterko i je wymienić, niestety na allegro widzę że jest kilka typów tych lusterek, czy możecie powiedzieć mi jakie mam kupić?

 

Widzę że są lusterka 3 i 5 pinowe, ja mam lusterko podgrzewane i składane (chyba bez fotochromu, sam nie wiem) to mam szukać lusterka 5 pinowego?

 

Jak zdjąłem osłonę to moje lusterko wygląda tak:

134631001_1_644x461_lusterko-prawe-bmw-e90-i-e91-nowe-oryginal-elektryczne-podgrzewan-tarnowskie-gory.jpg

 

A widzę że dużo lusterek nie ma tego czarnego plastikowego kółka jak to :

3d1639f54a49927d611899233800

 

Czym to się różni? Bo w opisie jest że obydwa są na 5 pinów. Jakiego lusterka ja powinienem szukać

 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No widzisz z lusterkami jest tyle opcji że masakra. Proponuje powalczyć ze swoim, żeby je jednak rozruszać. Psikaj tam jakąś naftą, odrdzewiaczem itp.

Ty musisz kupić 3 pinowe składane. Czy masz fotochrom to możesz poznać po rozkodowaniu VIN. Jak masz opcje $430 to znaczy że masz składane fotochrom. Jak masz w VIN opcje $313 to masz tylko składane. Musisz szukać z takim czarnym wystającym, bo te są składane. Niestety są też 3 PIN nie składane i są też 3 PIN nie składane i nie podgrzewane :D

Podsumowując dowiedz się co masz. Pamiętaj że europa różni się od angli. Spójrz też czy trójkąt który idzie do drzwi masz błyszczący czy nie, bo tego ze swojego nie przełożysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack79, dzięki wielkie za pomoc, to mnie załamałeś, ale mam już jasność, bo 3 dzień szukam tego lusterka i już miałem taki mętlik że postanowiłem że tutaj napiszę :)

 

Mam oznaczenie S313, czyli tylko składane. Cały czas myślałem że mam 5 pinowe, a tutaj okazuje się że 3. Kurde najgorzej że zazwyczaj sprzedający robią fotki z osłoną i nie wiadomo czy ma to czarne kółko czy nie ma :(

 

Może jakoś bym je rozruszał, to moje, czy masz jakąś radę, gdzie to mam psikać? Bo psikałem po tej sprężynie i do środka i po tym metalowym, ruszałem go składałem rozkładałem i nic :( Może kupię jakiś odrdzewiacz oprócz tego WD40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj, nie koniecznie trzeba kupować nowe lusterko, być może wystarczy je zresetować w dość łopatologiczny sposób. Należy lusterko przesunąć ręcznie do skrajnej pozycji, albo skrajnie złożone, albo skrajnie (za mocno) rozłożone i wymusić ich złożenie/rozłożenie za pomocą pilota, tak ze dwa razy. Dokładnej kombinacji nie pamiętam, bo logiki w tym brakuje, ale u mnie rozwiązało to problem lusterka parkującego trochę za daleko przy rozkładaniu. Przy robieniu różnych kombinacji, takich jak opisałem, miałem też sytuację taką jak ty, że lusterko rozkładało się za daleko, do końca zakresu ruchu, stykając się prawie obudową ze słupkiem A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak kolega napisał. Jest opcja resetu. Też spróbuj. Ta sprężynka która blokuje lusterko to jej nie widać. Musisz psiukać w miejsce mièdzy bazą a skrzydłem. Poszukaj na necie jak to wygląda. Najgorsze że nie da się tego po rozmontowaniu tak łatwo złożyć. Bo to by była najlepsza opcja, żebyś odczepił skrzydło od bazy, jak reset nie pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, również mnie nie ominął problem rozkładania się lusterka o 180 stopni-od kierowcy. Miałem podobną sytuację w bmw e60 i wtedy pomogło zalanie mechanizmu specyfikiem typu wd40. Zapieczony był bolec blokujacy lusterko w odpowiedniej pozycji. Czy w e90 jest to tak samo rozwiązane? Ewentulanie gdzie dokładnie znajduje się ten bolec/sprężynka która powinna wyskakiwac i blokować lustro? Jak na razie psikanie nie pomogło. Opcja resetu jak w filmiku powyżej również nie podziałała, ma ktoś jakieś inne pomysły jak temat ugryźć bo nie widzi mi się kupować drugiego lustra za 400zł (mam fotochrom, grzanie i pełną elektryke).

będę wdzięczny za każde sugestie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chociaż ktoś podpowie w jaki sposób je unieruchomić do czasu naprawy żeby nie wariowały przy każdym otwarciu?

Wyjąłem bezpiecznik 21 i faktycznie lusterka zdechły ale razem z szybami wiec prosiłbym o inny sposób.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.