Skocz do zawartości

540ia M62b44 problem z paliwem.


arturo199667

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od momentu kupna auta miałem problem gdyż, po nocnym postoju, auto odpala i momentalnie gaśnie, za drugim razem odpala i chodzi perfekcyjnie, lecz jest to jakimś cudem zależne od stanu paliwa w baku. Gdy odpalam mając wiecej niz 40l paliwa, odpala od strzała, zero problemu, chodzi równiutko. Gdy odpalam mając 35l paliwa, nie zawsze załapie za 1 razem, lecz odkryłem ze wystarczy abym drugi raz przekrecił kluczyk (daje na zapłon lecz nie odpalam, cofam kluczyk, znowu zapłon) wtedy odpala od strzała. mniej niz 30l benzyny, jest problem auto sie dusi, dławi wypadają zapłony lecz po chwili załapuje i jedzie. W momencie gdy mam 25l paliwa juz jest tragedia, odpalam auto, wypadaja zapłony auto non stoper gaśnie, nie daje rady w ogole jeżdzić, jedyna opcja to albo dolać paliwa albo probować w odpalić auto bezpośrednio z gazu, wiec lepiej biegac po paliwo.

Do tej pory wymieniłem :

Pompa paliwa bakowa

filtr paliwa progowy

reduktor instalacji gazowej (myślałem ze puszcza)

wtryskiwacze gazowe

uszczelki kolektora ssacego

odma

uszczelka kolektor-przepustnica.

Sprawdzałem czy nie oszukuje mnie pływak w baku, jedynym moim punktem odniesienia jest to iż w momencie gdy auto wskazuje iż w baku jest 30l benzyny, w prawej komorze bakowej jest tyle paliwa, że zakrywa cala pompe paliwa, więc wydaje się, że jest dobrze. Odpowietrzanie baku też wydaje sie być dobre gdyż nie wciąga baku do góry (miałem tak w 528.)

 

Proszę o jakie kolwiek sugestie, juz głupieje do reszty, przeglądałem wszystkie polskie fora, tłumaczyłem angielskie fora z marnym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydatek pompy wydajem i sie ze powinien być OK, gdyż wymieniłem pompę tydzień temu i zero zmiany, poprzednia pompa nic nie wskazywała zeby miała się kończyć lecz i tak wymieniłem profilaktycznie. Ciśnienie pompy sprawdzałem dość amatorsko w miejscu filtra benzyny, niby ma 3,4 bara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie masz pompe przelewowa uszkodzona ja tak mialem jak mialem ponizej 30 litrow benzyny to podczas jazdy przerywal i ciezej odpalal.Bo w baku sa 2 pompy z prawej strony od stroy pasazera glowna pompa a z lewej od kierowcy pompa przelewowa i ona czesto szwankuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie masz pompe przelewowa uszkodzona ja tak mialem jak mialem ponizej 30 litrow benzyny to podczas jazdy przerywal i ciezej odpalal.Bo w baku sa 2 pompy z prawej strony od stroy pasazera glowna pompa a z lewej od kierowcy pompa przelewowa i ona czesto szwankuje.

 

Korzystając z twojej rady za która bardzo dziękuje, odkręciłem pora kolejny dekiel z lewej strony, zacząłem poszukiwania. I uwaga, najpewniej udało mi się wynaleźć sprawce, gdyż od 3 dni działa perfekto, a własnie mam okolo 18l paliwa według, wskaźnika!

 

 

Dla potomnych! w lewym baku jest pompa strumienicowa, górna jej część jest przytwierdzana do dekla, w momencie gdy oddzielimy dekiel od pompy, ukazuje nam sie oring, w moim przypadku oring przestał istnieć przez co w momencie gdy dawałem 2000 obrotów wąż wychodzący z dekla za kierowcą był miekki, można było go scisnąc bez problemu. Po wymianie oringu przy 2000 obrotów nie mam siły żeby scisnąć ten sam przewód + rzecz która również zwróciła moja uwagę, gdyż mialem wyciagnięty dekiel, miałem pęknięte na samym dole, mocowanie pływaka, przez co ani pompa strumieniowa ani pływak się nie stabilizowały(błedne wskazania pływaka, gdy miałem wczęsniej 50l paliwa po wymianie pokazało 30l + przez pękniecie dolnego uchwytu wężyk idący od pompy elektrycznej, był delikatnie zagięty (wystarczy go podgrzać przy pomocy opalarki i wroci do normalnego kształtu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.