Skocz do zawartości

Bmw e46 320D 136km 2001r Nie odpala


Rysiek7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z odpaleniem samochodu gdy temperatury spadają do około zera stopni celcjusza, w sezonie letnim problem nie istnieje autko pali bez problemu. Rozrusznik kręci ale nie odpala, po doładowaniu aku około godziny pali normalnie. Myślałem że to wina akumulatora ale po wymianie na nowy akumulator problem dalej istnieje nie odpaliło na drugi dzień po założeniu nowego aku .Co o tym sądzicie? gdzie tu jest problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem identyczny przypadek zeszłej zimy, po postoju przez całą noc kręcił z minute żeby zapalić, aż któregoś dnia padł aku, kupiłem nowy i to samo.

a w czasie pracy 8h postoju na parkingu odpalał praktycznie za pierwszym razem.

 

Jak masz inpe to sprawdz błędy, ja miałem niestety błąd od 4 świec czyli na 99% spalony sterownik świec + 3 świece spalone,

Wymieniłem na nowy sterownik i 4 nowe świece i zobaczymy jak w tym roku ale przypuszczam że nie będzie problemu.

-->BMW E46 320d 196km 432nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W m47 nie ma sterownika świec, jest tylko przekaźnik, więc jeżeli świece masz ok to on jest pierwszym podejrzanym. Diagnostyka rozwiałaby wątpliwości.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale przy temperaturze koło 0 stopni, sprawny diesel, powinien odpalić bez problemu ze wszystkimi uwalonymi świecami. I tak jak maniek pisze w M47 brak sterownika. Jest to rozwiązane na przekaźniku, a świece są 12V a nie 5V, jak to ma miejsce w silnikach ze sterownikiem. Iczywiście warto to naprawić, ale według mnie problem pozostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej temperaturze nie mają swiece nic do tego.

 

pokręci go chwile, tłoki sprężą powietrze, troche zagrzeją i odpali.

 

330d przy -12 odpala bez świec :) fakt że akumulator ma ciężko ale odpali. Sprawdzone nie na moim aucie :mrgreen:

 

raczej bym szukał usterki gdzieś indziej, sprawdz czy podaje paliwo, jak coś zawsze awaryjnie można plakiem odpalić.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.