Skocz do zawartości

Bmw X5 4.8i 2007 E70 pada akumulator podczas jazdy


Rafikk7769

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie,czy może spotkał się ktoś z czymś takim jak ja? Mianowicie podczas jazdy w sierpniu autostradą z prędkością ok. 130km/h przestała działać dmuchawa,później za jakieś 5 minut zaczęły wyskakiwać błędy ABS,PDC 4X4, Air Bag i samochód w końcu zaczął gasnąć,za chwilę znów odaplił (sam),po czym zjechałem na pobocze odpięłem akumulator,bo bałem,że może być zwarcie żeby nic sie nie popaliło. Przywiezli mi nowy akumulator,założyłem,odpałem i pojechałem dalej ok. 100km. Pomyślałem,że jakby był alternator to nowa bateria padłaby za max 20km. Zmieżyłem na miejscu u znajomego mechanika ładowanie przy obciążeniu i bez,przed i po odpaleniu i wyszło xacu więc jeździłem i nie brałem do bani.

 

Ale wczoraj... wracałem wieczorem i ok. 10 km zostało mi do domu jak znów dokłdnie to samo, jechałem ile mogłem z nadzieją,że dajadę na podwórko,ale niestety ok 1km od domu zabrakło mocy,siły i chęci mojej Buni. Na szczęście kolega mnie widział,podjechał za mną i dał mi akumulator na dojazd do domu. Pod domem odpiełem jego,podpiełem swój stary(czyli ok. 2 miesiące) żeby zamknąć samochód.

Po nocy,a dokładnie po 6 godzinach wyszedłem do pracy i z ciekawości spróbowałem i... odpaliła!!!

Do pracy mam ok 5 minut samochodem wiėc pojechałem,podpiełem sobie jeszcze pod prostownik na spokojnie i ładowałem tak z 5 godzin. Tetaz jest malina,ale wróciłem tylko 5 minut.

 

Czy ktoś wie co może być przyczyną mojego problemu?

 

Znalazłem niezaizolowany kabel(ucięty) od wyświetlacza antyradaru, 4 żyłowy więc każdą z osobna zaizolowałem,pod maska 1 kabel od czujnika ze zderzaka antyraduaru tez kawałek bez izolacji,zaizolowałem cały przewód.

 

Prosze pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator napięcia w alternatorze do wymiany.Rok temu przy przebiegu około 140k km miałem dokładnie takie same objawy jak Ty . Według mechanika zbyt wysoka temperatura powoduje że regulatory w naszych samochodach odmawiają posłuszeństwa . Jak silnik się wychłodzi regulator działa od nowa . Kupiłem na allegro bez znaczka bmw i wszystko działa jak należy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.