Skocz do zawartości

[E87 2007 116i] Żółta kierownica z kłódką


jarekone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj w mojej jedynce wymieniałem klocki i tarcze przód. Po wymianie skasowałem ispekcję klocków, jednak nadal pojawiała się kontrolka hamulców ( ta, która jest przy zaciągniętym ręcznym) i czerwone auto na podnośniku. Auto na podnośniku nie znikało nawet po kasowaniu inspekcji przeglądu.

Dziś chciałem się tym zając i zacząłem grzebać w ukrytym menu. W okolicach 6-7 pozycji samochód zaczął się dziwnie zachowywyać, wycieraczki zaczęły same bardzo wolno się poruszać, wyświetlacz na desce rozdzielczej na przemian przygasał i się zapalał. W końcu wyciągnąłem kluczyk i od tej pory mam żółtą kierownicę z kłódką. Wkładam kluczyk, zapala się normalnie ręczny i check engine, ale po wciśnięciu START/STOP nastaje ciemność na desce. Czy ktoś może miał podobną sytuację ? Pobieżnie poczytałem forum i widzę, że to same grubsze sprawy i bez podłączania kompa ciężko się obejść :mad2: :mad2: Może jednak jakoś się da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak cud :D Poszedłem jeszcze raz do auta, mówię odłączę akumulator, może pomoże. Wsiadam, wkładam kluczyk kierownica, cyk, odblokowana :D Już nie wchodzę więcej w to ukryte menu :nienie: Tylko teraz pytanie, co mogło spowodować tą blokadę ? Czy w tym ukrytym menu diagnostycznym, wywołanie którejś pozycji powoduje powolny ruch wycieraczek i ściemnianie/zjaśnianie wyświetlacza ? I może to, że wyciągnąłem kluczyk w trakcie tego "testu" spowodowało blokadę ?

 

No i nadal mam problem z kontrolką hamulca i czerwonym autem na podnośniku ? Ktoś wie, co może to powodować ? Wymieniałem czujnik i jedyne co mi przychodzi do głowy, że źle docisnąłem wtyczkę. Bo po kasowaniu inspekcji hamulców tam gdzie są km do następnej wymiany mam kreski i nie mam żadnej daty, więc to też wydaje mi się dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.