Skocz do zawartości

[e90] Słupek z 335d do 330d


Vince

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W związku z zatartą panewką w moim silniku(M57T2D30) chciałbym zmienić słupek (blok, tłoki, korbowód, głowica) na ten z 335d(M57N2 306D5). Czy ktoś juz to przerabiał ? Jedyna różnicą jaka znalazłem między silnikami to stopień kompresji 1:16.5 vs 1:17. Czy pozostałe elementy takie jak wtryski, komp itp będą poprawnie współpracowały ?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tylko pamiętaj i nie daj się oszukać z pierścieniami bo do 335 są zupełnie inne, a jeśli wstawisz od 3.0 to zatrzesz blok

 

Ostatecznie kupiłem silnik z wersji 306d5 197km . Jedyna różnica (z mojego punktu widzenia) to głowica. W wersji 197 sa inne, nieco wieksze gniazda na wtryski. Po przedłożeniu (i regeneracji) głowicy, wszystko powinno śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, wiesz jaka była przyczyna zatarcia tej panewki?

.

Mam kilka podejrzeń

- ostatnia zmiana to olej bez normy LL04, przeznaczony dla vw (w sklepie upierali się że to nie ma większego znaczenia)

- chip 300km (TC)

- miesiąc wcześniej dalem auto do narwanego mechanika, który z tego co sie pozniej dowiedziałem "testowal" auto

 

Olej zmieniany co 12tys km. Wlewany tylko Motul. Jeżdżę raczej ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, nawet w przypadku kogoś narwanego. Ja nie mam lekkiej nogi ale po zerwaniu rozrządu panewki wyglądały bardzo ładnie. Regularnie zmieniany olej i jazda dynamiczna dopiero po rozgrzaniu powinna uchronić je od zatarcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki przebieg? Ile zrobiłeś km po programie? Niezły rzeźnik musiał być z tego mechanika :o

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przebieg? Ile zrobiłeś km po programie? Niezły rzeźnik musiał być z tego mechanika :o

 

330 tys, 50 tys po programie. To tylko moja teoria :) Sam zawsze przed konkretnym wciśnięciem pedału gazu rozgrzewam silnik przez kilka km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel chyba się dłużej nagrzewa, ponadto po programie chyba zwiększa się szansa przegrzania silnika jak intensywnie korzysta się z jego mocy - rozważ zamontowanie jakichś customowych wskaźników lub modyfikację zegarów, tak aby mieć podgląd temperatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Słupek od 335 do 330 napewno pasuje ? Przecież 335 ma dwie turbiny i w bloku ma dwa przewody spływowe od oleju a 330 ma jeden bo jedna turbina siedzi chyba że zrobisz trojnik

 

Jesteś pewien że są 2 otwory ? Przestudiowalem sporo zdjęć i nie zauważyłem 2 spływów.

Czy zaslepienie, tego od malej sprezarki nie zalatwi sprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.