Skocz do zawartości

E39 520i Problem trzesie silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam. Mam problem z moim bmw e39 2000r 2.0 benzyna 150koni silnik m52tu. Po odpaleniu silnika gdy auto stoi na wolnych obrotach po jakims czasie zaczyna lekko trzasc silnikiem jakby nie chodzil na jeden cylinder. Natomiast gdy po odpaleniu zaczne jezdzic to silnik pracuje normalnie rowno zaczyna trzasc tylko gdy po odpaleniu postoi chwile na wolnych obrotach. Swieci sie caly czas check engine czasami swieci czasami gasnie ale nie wplywa to na prace silnika. Swiece wymienione wszyskie. Na komputerze pokazuje bledy wypadanie zaplonu na 3 cylindrach oraz blad drugiej sondy lambda i raz pokazalo blad czujnika polozenia walu ale zaraz znikl. Spalanie w normie. Mam wrazenie ze silnik leniwie schodzi z obrotow. Co moze byc przyczyna ? Z gory dziekuje za pomoc

Edytowane przez bmwe39520

Opublikowano
  • Autor
Dodam ze mechanik powiedzial ze prawdopodobnie cewki do wymiany i przez to wywalilo blad sondy. Jednak wedlug mnie dziwne zeby 3 cewki na raz padly.
Opublikowano
Odepnij przepływomierz i sprawdź czy wystąpią takie same objawy.
Opublikowano
  • Moderatorzy

Zamień cewki miejscami i zobacz czy wyskoczą na innych cylindrach.

 

Jak znowu te same to też masz kilka opcji - pierwsza to jakieś lewe powietrze (co może również rzucać błędem sondy), druga - świece.

 

A ogólnie to może być też czujnik wału - skoro błędem rzuciło, może być na wykończeniu.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Pokaż ten błąd sondy. Równie dobrze przyczyną mogą być wtryskiwacze, ale najpierw zamień cewki. Na których konkretnie cylindrach wypadają zapłony?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
Panowie odpialem przeplywomierz i na odpietym silnik pracuje rowno i nie trzesie buda, a jak go podlacze juz zaczynaja sie wibracje. Czyli to przeplywomierz do wymiany ? Zaplony wypadaly jesli dobrze pamietam na 1,2 i 5 albo 6 ale nie jestem pewien bo teraz nie mam dostepu do komputera
Opublikowano
Najlepiej jakby udało Ci się podmienić od kogoś i sprawdzić na innej przepływce, odpięcie przepływomierza nie wskazuje jednoznacznie na jego uszkodzenie :D
Opublikowano
  • Autor
Masz racje, ale skoro bez niego silnik pracuje rowno a z nim zaczyna zaraz telepac buda to cos musi byc z nim nie tak. Zastanawia mnie tylko czy te bledy wypadanie zaplonu i sonda czy to mogloby byc od przeplywki ?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Pokaż jaki dokładnie błąd sondy, bo jest ich kilka. Przepływomierz sprawdza się na komputerze, wtedy wiadomo czy należy go wymienić czy nie. Zamień cewki i sprawdź czy błędy przejdą, tylko najpierw sprawdź, na których cylindrach są teraz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
Jak bede mial dostep do kompa to sprawdze. A jeszcze mam taka dolegliwosc ze jak jest zimny silnik to zdarzaja sie takie zgrzyty trzaski chwilowe gdzies w gornej czesci silnika, im cieplejszy silnik tym rzadziej te zgrzyty wystepuja a na rozgranym silniku nie ma ich wogole. Jak jest zimny silnik to wystepuja one glownie jak sie dodaje gazu. Czy to vanos ?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Trudno powiedzieć bez chociaż nagrania.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
Moze lozyska w alternatorze

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.