Skocz do zawartości

BMW e46 1.9 m43 sprzeglo jednomas


HakeyOkey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam sie do wymiany sprzęgła w moim bmw e46 318i m43 118km ,gdyż dobiega już jego żywot i tutaj własnie mam problem w moim aucie jest sprzęgło z dwumasem ,chciałbym je wymienić na jednomas tylko nie wiem czy to dobry wybór.Słyszałem ze mogą być problemy z drganiami oraz pogorszy sie komfort jazdy czy jednak lepiej pozostać przy dwumasie .Z góry dzięki za odpowiedz .POZDRAWIAM :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lepiej pozostać przy dwumasie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumas raczej cięzko przy benzynie zameczyć, kupujesz tarcze, docisk i łożysko.

Jak masz czas i możliwość to swoją tarcze możesz regenerować, wyjdzie chyba nawet taniej i solidniej jak nowa.

 

Dwumas bedzie sprawny jeśli się nic nie dzieje, wystarczy tylko jego płaszczyzne odnowić troche i już. W razie jakby był padniety kup uzywkę sprawną i tyle.

 

To nie diesel że męczy mocno sprzęgło.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sam to diagnozowałeś ?

 

a może warto zmienić poduszki silnika i skrzyni, do tego jak drży auto to pewnie wał sie krzywo kręci a więc łącznik wału i podpora wału.

 

miałem e36 z 95r z 2.8 i przy zmianie sprzęgła przy 250tys (a pewnie miało wiecej na liczniku) dwumas nie miał uszkodzeń. Wiec ciężko żebyś zameczył przy 1.9.

 

Jest różnica na luzie jak wciśniesz sprzęgło ? jakieś odgłosy ? poczytaj jak diagnozować dwumas. Można wrzucić 3 bieg, zaciągnąć ręczny i próbować ruszyć, powinno stukać wtedy.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to żeby tych drgań było jeszcze mniej.

 

Ogólnie ich nie interesuje że się to sypie po 200/300tys i 10 latach, auto ma dzialać względnie do 5 lat bo do tylu je serwisują czasem i wszystko. Do tego dwumas jako cześć zamienna to też poteżny koszt wiec na tym też zarabiają.

 

ja tez nie wiem po co montują rozrządy od skrzyni, łańcuchy co wytrzymują 50tys, 3 czy 4 turbiny, 3 cylindry, jakieś baterie co starczają na 5 kilometrów jazdy i obniżają spalanie o 0.5l. Ale rozumiem producentów bo sprzedają to tu i teraz, nikogo nie obchodzi co będzie za 10 czy 15 lat z tym autem. I produkcja aut to biznes a nie misja. Po to już co 5 lat wprowadzają nowe modele, kiedyś co 8-10lat.

 

Popatrz na telefony komórkowe, co roku nowy model po to żebyś się pozbył starego.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie wiem czy lepiej wywalić dwumas i wsadzić jednomas od valeo bo nie mogę znaleźć nikogo kto już zrobił taka zamianę ,z tego co sie dowiedziałem to auto na jednomasie lepiej wchodzi na obroty.

@adi995 Kolego jak wsadzisz już jednomas do swojego auta to podziel sie wrażeniami z tej zamiany bo jestem ciekaw jak to wypada. :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc kolego ja wymieniałem dwumase w boschu bytom oni juz takie zabiegi robili . tylko ze moje auto robili w sobote i w sobote odebrałem ale z nowa dwumasa poniewaz jedno masa z valeo była na 8 śrub a ja mam 6 wiec na szybko szukali w sobote i znalezli niestety dwumase.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.