Skocz do zawartości

Wycięcie klap w kolektorze ssącym. (automat).


kalijac

Rekomendowane odpowiedzi

:search: :search: :search: :search: :search: :search:

 

Witam, drodzy użutkownicy, niosę się z zamiarem wycięcia i zaślepienia klap w.mojej 525D. Przeszukałem wszystkie fora, ale nigdzie nie ma mowy jak to się będzie zachowywać z automatyczną skrzynią biegów. Bardzo proszę o powažne podejście do tematu. Dodam, że w ostatnią sobotę wymieniałem króciec wody w głowicy i dodatkowo przemyłem kolektor, klapy nie były aż tak zasmolone i mocno się trzymały na ośkach, ale to raczej zasługa zaślepionego egr. Proszę o Wasze profesjonalne opinie. Dodam, że autem na co dzień jeździ żona z naszym synem, cykl miejski, a ja bujam zawodowo po Europie i chciałbym spać spokojnie. Z góry dziękuję i pozdrawiam. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zasada jest taka że jezeli teraz klapki trzymaja sie sztywno to do nastepnej wymiany oleju do awarii nie dojdzie,tzn za 15 000km kolektor out i znowu sprawdzic stan.Wiec teraz bym na twoim miejscu nie zdejmował znowu kolektora tylko objezdził rok i w miedzy czasie zaopatrzył sie w zaslepki i na raz z wymianą oleju to ogarnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego SZDD, masz autka w automacie?

Oraz czy przy gaszeniu(wyłączaniu) silnika jest różnica? Czytałem również na innym forum,że potrafi olej się cofnąć w komory spalania przez brak klap. Wiesz,co piszą ludzie różne cuda,dlatego szukam speca,który sam tak robił. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

P.S. Co do zaślepek, wolę sam to zrobić, w miejscu gdzie wchodzi ośka z klapą wkręcamy śrubkę m5 na klej loctite, wiadomo oryginał zostaje.

Edytowane przez kalijac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zasada jest taka że jezeli teraz klapki trzymaja sie sztywno to do nastepnej wymiany oleju do awarii nie dojdzie,tzn za 15 000km kolektor out i znowu sprawdzic stan.Wiec teraz bym na twoim miejscu nie zdejmował znowu kolektora tylko objezdził rok i w miedzy czasie zaopatrzył sie w zaslepki i na raz z wymianą oleju to ogarnąć.

Też tak myślę, ale Wiesz, przezornego......, Chodziło mi o to jak auto, po takiej operacji się zachowuje. Przy wymianie oleju, oczywiście filtr odmy plus przemycie odmy.

Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.