Skocz do zawartości

F10/F11 Rodzaje lamp xenon


lezy1

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

czy moglbym mi ktos podpowiedziec jaka jest roznica w lampie 63 11 7 271 905 oraz 63 11 7 271 907? Wiem ze pierwsza jest to aut z kierownica po prawej, druga z kierownica po lewej, ale czy moga byc uzywane zamiennie i zmiana siwatla to kwestia programowania czy faktycznie roznia sie budowa?

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy akurat w lampach od anglików w F11 tak się da ale we wcześniejszych wersjach BMW np. E39 jest przełącznik w lampie gdzie podasz montażu można zmienić z anglika na europe.

 

Dzieki. W f10 tez by przelacznik do 09.2011, w nowszych modelach nie trzeba nic robic zeby nie oslepiac jesli swiatla sa wlaczone. jesli sa na auto, swieca po europejsku i stad moje pytanie. czy zeby swiatla adaptacyjne dzialaly poprawnie w rejonie, czy wystarczy przeprogramowac czy jest roznica w budowie jakiegos elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem czy akurat w lampach od anglików w F11 tak się da ale we wcześniejszych wersjach BMW np. E39 jest przełącznik w lampie gdzie podasz montażu można zmienić z anglika na europe.

 

Dzieki. W f10 tez by przelacznik do 09.2011, w nowszych modelach nie trzeba nic robic zeby nie oslepiac jesli swiatla sa wlaczone. jesli sa na auto, swieca po europejsku

 

O czym Ty piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorry ale umknela mi odp.

Na forum jest instrukcja do f10 w ktorej jest napisane ze zeby przestawic xenony na ruch lewo stronny, nalezy przestawic dzwignie z tylu reflektorow. W nowszych modelach, o ile dobrze pamietam wyprodukowanych po 09.2011 tych dzwigni nie ma bo swiatla swieca nizej.

Jak pytalem w ASO w UK, powiedzieli mi ze nie ma potrzeby niczego przestawiac tylko jesli przelacznik swiatel ustawiony jest na WLACZONE. Ja mam wersje z xenonami adaptacyjnymi, wiec powiedzieli rowniez ze jesli ustawie przelacznik na AUTO, w UK beda oslepiac jadacych z naprzeciwka.

To czego staram sie dowiedziec to to czy xenony adaptacyjne na ruch lewo i prawo stronny roznia sie od siebie budowa, tzn czy w aucie z kierownica po lewej, zeby jezdzic po UK musze wymienic lapmy jesli chce uzywac automatu czy wystarczy je przeprogramowac/cos przelozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie mam pytanie Posiadam BMW F10 i Ring mi się nie pali z prawej strony czy tam wchodzą żarówki można to wymienić czy trzeba całe ringi kupić może ktoś mi podpowie gdzie to mogę naprawić Z góry dziękuję i czekam na pomoc pozdrawiam

 

Prawdopodobnie padł sterownik lampy, zobacz ten temat: viewtopic.php?f=103&t=234794&p=2196798&hilit=moduł+lampy#p2196798

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w instrukcji BMW F 10, strona 88:

"Układ rozkładu światła w reflektorach ksenonowych zapobiega automatycznie oślepianiu przez światła mijania w przypadku jazdy po drugiej stronie drogi lub w kraju innym, niż kraj dopuszczenia pojazdu do ruchu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światla w moich poprzednich F10 na ruch prawo/lewostronny ustawiałęm w menu ustawien pojazdu, sekcja światła. Sprawdzę jak mam teraz z ciekawości.

 

Z tego co sie doczytalem to tak jest w autach po lifcie (ale moge sie mylic)

 

Znalezione w instrukcji BMW F 10, strona 88:

"Układ rozkładu światła w reflektorach ksenonowych zapobiega automatycznie oślepianiu przez światła mijania w przypadku jazdy po drugiej stronie drogi lub w kraju innym, niż kraj dopuszczenia pojazdu do ruchu"

 

Zgadza sie, ale to podobno dotyczy tylko swiatel jesli wlcznik jest na "Wlaczone", czyli swiatle adaptacyjne nie aktywne. Jesli ustawisz na AUTO, widac jak lewe swiatlo przesowa sie w lewo. Czy jesli przekoduje swiatla wg FLA>3050>LEFT_OR_RIGHT_HAND_DRIVING>>LEFT or RIGHT to czy wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.