Skocz do zawartości

M57N2 przelany olej


hay1989

Rekomendowane odpowiedzi

Auto ostatnio było na serwisie, przy okazji poprosiłem o uzupełnienie oleju. Na komputerze spadło z połowy na ostatnią ćwiartkę, było to zgodne mnie więcej z bagnetem. Poprosiłem o uzupełnienie na 3/4 bagnetu. Przy odbieraniu auta okazało się że wlano aż 2 litry oleju, trochę byłem zdziwiony, nie potrafili tego wytłumaczyć, mechanik wlał tyle żeby było 3/4, podobno w aucie było ledwo minimum. Wczoraj wieczorem i dziś rano sam sprawdziłem poziom, moim zdaniem jest za dużo, zdjęcia poniżej. Powiedźcie mi czy taka nadwyżka jest niebezpieczna i powinienem od razu to spuścić i reklamować w serwisie.

 

https://zapodaj.net/715357cc0f257.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo więcej oleju nie wlali... Jednak osobiście nie ryzykowałbym ze względu na zmianę ciśnienia, odmę, uszczelki i uszczelniacze zaworów.. Coś puści i niepotrzebne dywagacje czy to przez ten nadmiar oleju, czy też nie. Spróbuj w aptece kupić wężyk do kroplówki, większą strzykawkę i przez rurkę od bagnetu wyciągnij nadmiar. 30 minut roboty, a spokój podczas jazdy samochodem nie ma ceny :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

WITAM!

Podłączę się pod temat by nie zaśmiecać forum.

Podczas ostatniej wymiany oleju mechanik wlał mi 7,7lira oleju. Czy to nie za dużo? Po fakturach od poprzedniego właściciela widziałem, że w serwisie zalewali mu 6,7litra. Komputer pokazuje za wysoki stan oleju. Sprawdzę jeszcze stan jutro na jakimś parkingu, ale mam pytanie ile wy zalewacie do swoich silników przy wymianie? Mój silnik to M57n2 lub też oznaczony jako M57/T2. Nr nadwozia CX16357.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaką metodą zmieniali olej w serwisie. Na większości stron z dobieraniem oleju sprawdź pojemność układu. Przedliftowe 3.0 ma chyba 8.25 L. U ciebie chyba 7.5- albo 7.7 L wchodzi. Tylko jeśli odsysali przez bagnet zawsze wlezie mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaką metodą zmieniali olej w serwisie. Na większości stron z dobieraniem oleju sprawdź pojemność układu. Przedliftowe 3.0 ma chyba 8.25 L. U ciebie chyba 7.5- albo 7.7 L wchodzi. Tylko jeśli odsysali przez bagnet zawsze wlezie mniej.

 

Po wpisaniu nr nadwozia na BMW podają mi 6,7 litra na wymianę. Odessałem litr oleju i mam na max. Wymianę miałem przez odkręcenie korka w misce. Dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.