Skocz do zawartości

Akumulator rozładowany po przeprawie promem.


Fryto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam taki problem, ok 2 tygodni temu jechałem z UK do Polski i podczas wjazdu na prom i zgaszeniu auta akumulator się rozładował co nigdy wcześniej nie miało miejsca, na początku myślałem ze kabel od iPhone robi jakieś zwarcie i bateria padła ale to nie może być kabel a dlaczego to juz wyjaśniam, wczoraj wracałem z Polski do UK i znowu po wjezdzie na prom bateria padła, czy ktoś orientuje się dlaczego bateria pada w tym oto miejscu akurat na promie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie alarm się włączył i wyczerpał baterie często się tak zdarza na promie

 

Chyba cos w tym musi być bo jak zszedłem do samochodu na promie gdy dobił do portu to po otwarciu z pilota lusterka się nie rozłożyły i dioda na lusterku szybko mrugała.

Czy jest jakiś sposób aby temu zapobiec kolejnym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Następnym razem po prostu włącz alarm bez czujnika przechyłu, bo to on jest odpowiedzialny za wyzwalanie alarmu na promie.

 

1. Zamknij auto normalnie przyciskiem na pilocie.

2. W ciągu maks. 10 sekund ponownie naciśnij przycisk zamykania w pilocie.

3. Dioda w lusterku zaświeci się ciągłym światłem na 2 sek. potwierdzając deaktywację czujnika przechyłu, po czym ponownie zacznie pulsować.

 

P.S.

W ten sposób deaktywuje się jednocześnie czujnik przechyłu oraz ultradźwiękowe czujniki ochrony wnętrza - po to aby np. zostawić psa.

Pozostają aktywne czujniki otwarcia w drzwiach/klapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.