Skocz do zawartości

Automatyczne włączanie klimatyzacji/nawiewu po starcie.


Amarillo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie, po uruchomieniu silnika, nawiew (bądź klimatyzacja, jeśli była włączona przy zgaszeniu samochodu) włącza się samoczynnie. Tzn. włącza się jakby razem z silnikiem.

Czy to ma tak być? A jeśli nie to jak można to wyłączyć?

Przecież nie zawsze chcę włączyć nawiew(bądź klimatyzację) po uruchomieniu silnika...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ktoś inny napisze, że nie zawsze chciałoby się mu włączać nawiew/klimatyzację po każdym odpaleniu i chyba takich osób jest jednak więcej stąd jest tak jak piszesz. Może jest opcja zmiany w menu w e60 a jak nie to pewnie można to zakodować, nie słyszałem o tym, bo i chętnych na to też ciężko znaleźć.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak w temacie, po uruchomieniu silnika, nawiew (bądź klimatyzacja, jeśli była włączona przy zgaszeniu samochodu) włącza się samoczynnie. Tzn. włącza się jakby razem z silnikiem.

Czy to ma tak być? A jeśli nie to jak można to wyłączyć?

Przecież nie zawsze chcę włączyć nawiew(bądź klimatyzację) po uruchomieniu silnika...

Pozdrawiam

A w jakim samochodzie widziałeś takie zachowanie żeby nawiew sie włączał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak w temacie, po uruchomieniu silnika, nawiew (bądź klimatyzacja, jeśli była włączona przy zgaszeniu samochodu) włącza się samoczynnie. Tzn. włącza się jakby razem z silnikiem.

Czy to ma tak być? A jeśli nie to jak można to wyłączyć?

Przecież nie zawsze chcę włączyć nawiew(bądź klimatyzację) po uruchomieniu silnika...

Pozdrawiam

A w jakim samochodzie widziałeś takie zachowanie żeby nawiew sie włączał?

 

No w moim, heh ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hmm, chyba w każdym które ma klucze indywidualne można 'zapamiętać' ustawienia. Nie mam pewności 100% ale u mnie chyba tak właśnie jest. Jak kiedyś wziąłem klucz zapasowy to ustawienia min. właśnie nawiewów/klimy były inne niż na tym kluczu który używam normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba w każdym które ma klucze indywidualne można 'zapamiętać' ustawienia. Nie mam pewności 100% ale u mnie chyba tak właśnie jest. Jak kiedyś wziąłem klucz zapasowy to ustawienia min. właśnie nawiewów/klimy były inne niż na tym kluczu który używam normalnie.

 

Tylko koledze chodzi o to żeby było zupełnie odwrotnie, czyli żeby zawsze wszystko resetowało się do jakiegoś bliżej nie określonego stanu. Dla mnie najbardziej logiczne i praktyczne jest to że wszystko pozostaje tak jak było, bo tak ile odpaleń tyle razy ustawiasz wszystko od początku, a tak tylko wtedy kiedy zmieniają się warunki. Ale każdy ma swoje upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No a nie można tego tak ustawić, żeby po odpaleniu auta np. klima przyjmowała ostatnie ustawienie? Swoją drogą to u mnie zawsze nawiew jest na auto,a klima na ON. Jedyne co zmieniam to temp. powietrza ciepłe/zimne/neutralne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi chodzi po prostu o to, że jak odpalam samochód to włącza się ostatni stan nawiewu/klimy, który był przy zgaszeniu silnika, nawet jeśli klima/nawiew były wcześniej zupełnie wyłączone. Po prostu: cokolwiek bym nie robił to zawsze po odpaleniu auta włącza mi się klima/nawiew. A tego właśnie nie chcę i nie wiem jak to wyłączyć :? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Już dostałeś informację, że można to zakodować. Jak masz kabel i program to można to zmienić.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz kabla lub nie ogarniasz NCS'a to polecam Ci "Carly for BMW", zrobisz to bez problemu sam bez mechaników i informatyków :D

Zainwestuj raz, zaoszczędzisz kasę, targanie kompa do samochodu, podpinanie kabli, ściaganie programów, stratę czasu... itd, itp.

Zrobisz za pomocą tej apki mnóstwo rzeczy, łącznie z kasowaniem komunikatów serwisowych.

 

 

http://support.mycarly.com/knowledge-base/code-bmw-what-is-possible/

viewtopic.php?f=48&t=207723

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.