Skocz do zawartości

Wolne stygnięcie silnika 330ci


xyz361xyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jakieś 4 dni temu zakupiłem wymarzony model e46 :P Zauwarzyłem coś co trochę mnie niepokoi.Silnik wolno stygnie.Po 8 godzinach postoju 03:00-11:00 wskazówka jest leciutko odchylona od jej stanu spoczynku.Silnik gdy dotknę jest w sumie zimny.Dodam że mechanik stwierdził że płyn chłodzoncy wyciekał (chłodnica w nie najlepszym stanie) dolaliśmy uszczelniacz do chłodnic i stale obsereuję sytuację.Podczas jazdy temperatura zawsze prawidłowa.Co to może byc?

 

Silnik 330ci jak w temacie.

 

Aktualizacja :)

Byłem przed chwilą w samochodzie zrobiłem jeszcze test zegarów.Przestraszyłem sie chyba tego że wskazówka od temperatury nie zatrzymuje sie na białej zerowej kresce tylko pomiędzy kreską a niebieskim polem.Chciał bym załączyć foto tylko nie wiem jak bo jestem nowy :)

Edytowane przez xyz361xyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle stosowanie specyfiku typu uszczelniacz do chłodnicy to dla mnie dramat. Szkoda silnika i wszystkich podzespołów, nie dość że to pomoże ale nie na długo a tylko odłoży w czasie pewną naprawe to jeszcze zasyfi układ chłodzenia a może i nawet coś przytka gdy w płynie mogą być jakieś ilości kamienia itp. Mam 3.0d i też bardzo wolno stygnie, po dosyć ciepłej nocy (ok 18 stopni) silnik jeszcze jest letni, nie wiem co może być tego przyczyną, może fakt ze jest prawie 10 l płynu chłodzącego ale widać, że to norma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak tylko dopiero co kupiłem samochód który kosztował sporo i odrazu wydatek który mogę odłożyć na następną wypłatę a nie ukrywam że prawie jestem goły :D I nie nie jestem zwolennikiem wstawiania gazu lania 95 jak najtańszej i wstawiania używanych części.Poprostu sytuacja tego wymagała :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na co liczyłeś że kilkunastoletnie auto nie będzie miało żadnych wydatków ?? , że ktoś przed sprzedażą zrobi ci prezent i zrobi cały serwis ?? Tym bardziej poszedłeś najgorszą drogą dolewając uszczelniacz takie rzeczy to sie leje do poloneza więc jak tak już na samym początku podchodzisz do tego wszytskiego to potem może być tylko gorzej sorry , ale wnioskuje z tego co do jej pory napisałeś i odnosze wrażenie że koszta bwm 330 (niestety to nie jest golf) cię po prostu przerosły i nie przekalkulowałeś tego wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na co liczyłeś że kilkunastoletnie auto nie będzie miało żadnych wydatków ?? , że ktoś przed sprzedażą zrobi ci prezent i zrobi cały serwis ?? Tym bardziej poszedłeś najgorszą drogą dolewając uszczelniacz takie rzeczy to sie leje do poloneza więc jak tak już na samym początku podchodzisz do tego wszytskiego to potem może być tylko gorzej sorry , ale wnioskuje z tego co do jej pory napisałeś i odnosze wrażenie że koszta bwm 330 (niestety to nie jest golf) cię po prostu przerosły i nie przekalkulowałeś tego wcześniej.

 

Ja się tym licze.Tylko że uszczelniacz do zaproponował mechanik.A ja mechanikiem nie jestem.Teraz czasu nie cofnę.Ale zapewniam cie że na utrzymanie tego samochodu mnie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że trzeba oszczędzić itp. Sam niedawno kupilem sobie e46 i też kilka rzeczy musiałem zrobić od razu bo nie dalo się z wyciekami jezdzić. Fakt wszystko kosztuje ale zrobiłem co najważniejsze i staram sie robić to samemu a auto napewno wtedy się odwdzięczy bezawaryjnością. Chłodzenie w takim silniku szczególnie w którym kusi zeby przycisnąć jest bardzo ważne i nie wolno na tym oszczędzać, a chłodnica to nie jest spory wydatek :)

Co do tematu to że wolno stygnie czy nawet jakby w ogóle nie stygł nie powinno wzbudzać jakiś obaw bo to nie skróci jego żywotności tak mysle, chyba że wskazówka by wychodziła poza pion to co innego, poprostu dobrze trzyma ciepło.

 

PS. Mechanikom nie ufaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolegi M54b22 też wolno stygnie, a prawie litr mniejszy od Twojego. Nie przejmowałbym się tym wcale, w przeciwieństwie do tego co Ci wlał mechanik do układu chłodzenia. Poczytaj trochę o temperaturowych problemach tych silników i czym prędzej wymień chłodnicę, bo będziesz miał tylko większe wydatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wlaniu tego uszczelniacza przygotuj się od razu na wymianę nagrzewnicy bo nie będziesz miał ogrzewania zimą. Mnie wiele lat temu namówił na wlanie tego syfu pseudo mechanik, co później jak się okazało miało katastrofalny wpływ na nagrzewnicę. Na wolnych obrotach nie było ogrzewania, dopiero od 2.5 tys. obrotów wracało ciepłe ale nie gorące powietrze.

Te uszczelniacze to najgorsze ścierwo, trzeba za wszelką cenę szukać nieszczelności w układzie. W przypadku E46 jest to najczęściej chłodnica, tak było u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zbiorniki wyrównawcze też bardzo często pękają, więc zwróć na to uwagę. Nie jeździj z tym klejem, tylko jak najszybciej przepłucz układ i obserwuj temperaturę w teście 7.0, bo pion jest do 115 stopni a powyżej 100 to już jest niewskazane dla tego silnika.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno samochodu za ostatnie pieniądze nie mając nic w zapasie to kompletna głupota. Twój mechanik zapewne dolal tego z powodu Twojego braku funduszy na normalną naprawę a tak na marginesie to zmienił bym mechanika bo osoba fachowa nie wleje czegoś takiego.

Tracenia ciepła przez silnik gdy nie pracuhe nie da się oszukac, po 8h on juz jest schłodzony i doszukiwalbym się jakiejś innej przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź oringi przy zbiorniczku wyrównawczym mi ostatnio się tam pocilo cholernie ciężkie do zdiagnozowano no ale się udało 2 oringi koszt niecałe 2 zł. Dużo tego plynu ci ubywalo ze zastosowałeś najgorszy z możliwych sposobów? Jeżeli piszesz ze chłodnice masz w kiepskim stanie było poszukać wycieku i wymienić. Co do stygniecia u mnie w gorące dni tez mam wskazówkę temperatury między białym a niebieskim polem.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.