Skocz do zawartości

AC/oc w stolicy...


Peka87

Rekomendowane odpowiedzi

Ubezpieczałem auto w zeszłym tygodniu. Jestem zwolennikiem (żeby nie powiedzieć fanem) PZU. Ściągnąłem oferty od dwóch różnych agentów, porównałem, po czym zadzwoniłem do tego co mam bliżej i stwierdziłem, że mam ofertę z Warty nieco tańszą. Po ceregielach typu "zapytam kierowniczkę" i "wyślę do centrali" udało mi się zejść na 3900,00 za pełen pakiet. Auto 2.0d z 2014.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oprócz roczników piszcie WARTOŚĆ AUTA przyjętą do AC!

 

PS -no i oczywiście czy pełne zniżki (oczywiście AC nie można tak bezpośrednio porównywać jak OC, ponieważ tu jest większa dowolność.. OC jest bardziej regulowane przez prawo)

Edytowane przez kosa666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie jutro wybieram do agenta PZU i zobaczymy co powiedzą :) poprzednie auto mazdę 6 ubezpieczałem w PZU i płaciłem Ok 4tys za 2 letnie auto...rozsądne wydaje mi sie Max 3% wartości auta jako kwota ubezpieczenia. Wartość 535d mam 159 900 zł brutto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem w piątek następujące propozycje od leasingodawcy :

OC/AC/NNW

brutto

PZU - 7217 zł

COMPENSA - 9514 zł

HESTIA - 6249 zł

WARTA - 6641 zł

 

Auto F10 528i 2014 przebieg 53 kkm

 

Dopisek : Wartość pojazdu została określona na podstawie katalogu wartości rynkowych , przy założeniu przebiegu normatywnego i przy standardowym wyposażeniu pojazdu . Składka została ustalona przy założeniu braku szkód w ostatnich 12 m-cy w ryzyku OC i ryzyku AC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka wartość pojazdu? NIe podali Ci?

 

kosa nie podali , jest tylko ten dopisek , który zamieściłem , to jest na razie wstępna oferta , teraz mam im przesłać szczegółowe informacje ( rzeczywisty przebieg , liczba szkód, liczba kluczyków , wyposażenie ponadstandardowe ) i będzie powtórna weryfikacja . Ja czekam jeszcze na ofertę ,,pozaleasingowego'' brokera .

W ubiegłym roku miałem pakiet od tego brokera w ERGO Hestia ( leasing musiał oczywiście wyrazić zgodę na zewnętrzne ubezpieczenie ) , przy wartości pojazdu 160 000 brutto suma wyszła 5522 zł .

 

update : mam już ofertę od brokera , najtaniej w ERGO Hestia pełny pakiet przy cenie auta brutto 142 000 zł składka 5990 zł ( czyli jest drożej niż w zeszłym roku ) :

 

 

Zakres:

 

-OC Ustawowe

-AC Pełne

 

-Zniesione udziały własne we wszystkich ryzykach

 

-Brak konsumpcji Sumy Ubezpieczenia (nie trzeba doubezpieczyć po szkodzie)

 

-Naprawa w ASO na oryginalnych częściach

 

-Stała Suma ubezpieczenia (pojazd nie traci na wartości przez cały okres trwania umowy)

 

-Ass najwyższy (Prestiż) - bez limitu holowania na całą Polskę + Europa do 1250 km.

 

 

-NNW SU 10 000zł

 

-Program bagaż do 5000 zł

 

-Autoszyba 5000 zł

 

- Ochrona zniżek OC i AC (w przypadku jednej szkody nie traci Pan wypracowanych zniżek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie sobie spokój z ubezpieczeniami u agentów, przecież oni biorą prowizje. Kilkoro moich sasiadow-agentow ma niezle chaty, w mojej ocenie nie ma sensu ich dodatkowo sponsorowac za to że nam uzupełnia formularz. :lol: Mi zawsze najtaniej wychodzi Axa lub Link4 i tylko przez internet za pakiet OC/AC. Poza tym warto zastanowic się nad zniesieniem udziału własnego, szybami i innymi elementami, które podbijają stawkę, a skorzystanie z nich jest mało prawdopodobne. Przykładowo ja mam o kilkaset zł tanszy pakiet ubezpieczenia z udziałem własnym w szkodzie na poziomie 2 tys. gdyz w przypadku tego rodzaju drobnej szkody i tak nie skorzystalbym z AC, bo w kolejnym roku nie tylko nie dostalbym zniżki za kontynuację i bezszkodowosc, ale wzwyzke, która spowodowałoby o np. 1500 zl droższy pakiet czyli bez sensu. Za gwarancje braku utraty znizek tez jest stawka. Ponadto sprawdźcie czy rzeczywiście ubezpieczacie auto na X sumę czy w razie, odpukac kradzieży, nie zostanie wypłacona wartość auta w dniu samej kradzieży, jest to częsta praktyka ubezpieczalni. W ciągu roku auto może stracić na wartości nawet 10% a ryzyko ze nam zniknie auto dzień po ubezpieczeniu jest niskie. Ponadto, w mojej ocenie, nie warto doplacac do dużych marek licząc na solidnksc i lepsze traktowanie. Likwidacja szkody, jesli chcemy wyjsc na swoje, niestety wiem z doswiadczenia, zawsze będzie trudna czy to w PZU czy Benefii, bo rzeczoznawcy ubepieczalni maja prowizje za załatwienie sprawy opłacalna przede wszystkim dla samej ubezpieczalni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.