Skocz do zawartości

Nowe opony


Timac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli masz tylko napęd na tył, to samochód będzie jeździł, ale może przekłamywać dystans i prędkość. Korzystałem na Oponeo z kalkulatora zamienników opon i tam wyjdzie jaka jest różnica obwodu.

 

Tak napęd tył . Teraz mam założone 225/45 17 cali ( z e90) i ABS ma problem . Co jakiś czas wyświetla się komunikat o niskim ciśnieniu wi przeklamuje w dystansie . Raz w miesiącu robię trasę 800 km w jedna strone i na tych kołach doklada mi ~50km do przejechanego dystansu ( liczac w jedna strone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę kupić koła na lato 18". Sprzedawcy podają grubość bieżnika inną dla opon przednich i tylnych (opony używane). Czy można jeździć na takich kołach bez szkody dla Xdrive? Czy muszę kupić oddzielnie felgi i nowe opony? Lecz w przypadku xdrive zawsze będzie różne zużycie bieżnika pomiędzy osiami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Mam dylemat jaki rozmiar opon kupić . Felgi 18 cali 8 i 8.5 , różne szerokości to teoretycznie na tył powinny iść szersze . 225/45 i 255/40 . Wolałbym jednak założyć jednakowe rozmiary na zime 225/45 . Nie bedzie problemu z taka opona na tył ?

 

Jedyny minus jest taki, że opona 225 na feldze 8,5 cala będzie raczej słabo wyglądała i będzie lekki nacią choć dopuszczalny.

Może lepiej dokupić drugi kpl felg - 8 calowych. Wtedy będziesz mógł co sezon zamieniać przód z tyłem aby zużycie było równomierne.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem na oryginalne felgi 8 i 8,5' opony 225/45R18 na przód i 245/40R18 na tył. Na oryginalnych (225/45R18 przód i 255/40R18 tył) nie sprawdziłem, ale na nowych oponach kiedy na liczniku mam 100km/h, to nawigacja (dwa różne źródła) pokazuje 92 km/h. 245/40R18 na feldze 8,5' siedzi pewnie i wygląda też dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Waham się nad wyborem opon letnich między Goodyear Efficient Grip 225/50 R17 a Michelin Primacy 4 225/45 R17

Chciałbym wydać na opony nie więcej niż 1700 zł stąd przy Michelinach profil 45. Jak myślicie lepiej kupić Goodyeary i nie kombinować z profilem czy zmiana profilu z 50 na 45 nie będzie miała większego wpływu na jezdność i komfort jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waham się nad wyborem opon letnich między Goodyear Efficient Grip 225/50 R17 a Michelin Primacy 4 225/45 R17

Chciałbym wydać na opony nie więcej niż 1700 zł stąd przy Michelinach profil 45. Jak myślicie lepiej kupić Goodyeary i nie kombinować z profilem czy zmiana profilu z 50 na 45 nie będzie miała większego wpływu na jezdność i komfort jazdy ?

 

Obie bardzo dobre. Goodyeary do tego będą cichsze. Ja bym nie kombinował z rozmiarem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że się wtrącę... dlaczego WY wybieracie kible zamiast opon ? ? ?


:shock:

Mógłbyś rozwinąć? To dział o oponach a nie o sanitariatach...

 

Owszem, że mógłbym.

Najpierw wybieracie opony klasy średniej a potem płacz i pojawianie się postów, że "coś huczy".... albo "telepie"... albo "trzęsie autem, kierownicą" itd.

ewentualnie pojawia się zdziwienie, że pojawiają się dziwne komunikaty na kokpicie.


Polecam wybierać opony klasy premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dyskusja plonna, ale niestety odpowiedzi nie znalazlem.


Mozna czy nie mozna zaladowac na ori 8,5" felge 225/45/18 na tyl do f30 320d xdrive?


Nie wydaje mi sie aby 0.5 cala naciagnelo w jakikolwiek sposob opone aby zmienic jej obwod, ale wyprowadzcie mnie z bledu, wedle kalkulatora, ktorego zawsze uzywam https://www.rimsntires.com/specspro.jsp

w obu przypadkach czyli 225/45/18 na 8" i na 8.5" srednica z opona to 659mm.


Chce zyc w zgodzie z homologacja i pozostawic felgi letnie na zime, moge kupic 225/45/18 na obie osie i nie zajade xdrivea czy nie moge ?


Dzieki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Liczy się różnica w obwodzie a nie średnicy, mimo,że są powiązane, to nie rosną jednakowo - matematyka :D

https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=899224&page=2

You can get a 225 45 18 tyre on the rear 8.5j rim but it looks a little stretched.

I can't tell you off the top of my head the range of sizes you can put on a 8,5j rim but 225 45 is within the range, although towards the lower end.


It was made easier by the softer sidewall of the Michelin Alpins

Not sure how happy a run flat would be the amount of stretch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, chcecie mi powiedziec, ze BMW nie przewiduje montazu opon zimowych na oryginalnych kolach, na ktorych wypuszcza samochod z fabryki ?


Na 255/40/18 zimowych z tylu piszecie ze nie wolno, na 225/40/18 tez nie wolno bo 8.5 cala felga naciagnie i zmieni sie obwod?


Zostaje kupic drugi komplet jak rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No oczywiście, nie możesz sobie zakładać jakich chcesz opon do felg tylko dlatego, że są produkowane dla BMW.

Zimówki mają swoje felgi, zapytaj w salonie.

Jakbyś miał 18x8,0 przód i tył to możesz przekładać opony letnie i zimowe bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, nie możesz sobie zakładać jakich chcesz opon do felg tylko dlatego, że są produkowane dla BMW.

Zimówki mają swoje felgi, zapytaj w salonie.

Jakbyś miał 18x8,0 przód i tył to możesz przekładać opony letnie i zimowe bez problemu.

 

Jakbym mial 18x8,0 przod i tyl to znowu nie moglbym miec 255/40/18 latem na tyl :)

Straszne kombinacje... Martwi mnie to.


a 255/40/18 poza tym, ze nie maja homologacji to dlaczego niby mialy by nie pasowac do BMW? przeciez bieznik jesli jest wyzszy w zimowkach to w przednich tez bedzie o ta sama wartosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wklejałem linka na ciekawe 18" w bdb cenie "gdyby ktoś szukał, był zainteresowany i był w stanie sobie je ściągnąć po niskich kosztach to wydaje mi się oferta nie do odrzucenia jakieś 50% ceny rynkowej od zaufanego sprzedawcy https://www.atseuromaster.co.uk/consume ... 1000140462"
p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No oczywiście, nie możesz sobie zakładać jakich chcesz opon do felg tylko dlatego, że są produkowane dla BMW.

Zimówki mają swoje felgi, zapytaj w salonie.

Jakbyś miał 18x8,0 przód i tył to możesz przekładać opony letnie i zimowe bez problemu.

 

Jakbym mial 18x8,0 przod i tyl to znowu nie moglbym miec 255/40/18 latem na tyl :)

Straszne kombinacje... Martwi mnie to.


a 255/40/18 poza tym, ze nie maja homologacji to dlaczego niby mialy by nie pasowac do BMW? przeciez bieznik jesli jest wyzszy w zimowkach to w przednich tez bedzie o ta sama wartosc.

Nie rozumiem drugiego pytania.

Jak chcesz to możesz i 215 na 10J założyć, ale po co? Ani to bezpieczne ani nie ma właściwości jezdnych lepszych, nie ma co poprawiać sztabu inżynierów z Monachium.

Seria:

8J x 18 225/45 przód + tył

LUB

8J x 18 225/45 przód

8,5J x 18 255/40 tył

Zimówki od BMW NIGDY nie mają ogumienia mieszanego, jak letnie zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem zimówki dokładnie w takich samych rozmiarach co letnie (225/45 + 255/40).

Nie narzekam, auto też nie.

 

Jedyne, ze jest to opcja niehomologowana, wiec w teorii ubezpieczyciel w razie W, moze miec z tym jakis problem. Musze dopytac u swojego.

225/45/18 dla zimowych homologowane jest, jedynie naciag + ewentualna minimalna roznica na obwodzie dla xdrivea moze sie negatywnie przyczynic przy 8.5 calach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.