Skocz do zawartości

BMW E90 fałyszywa lokalizacja gps


raitaa5096

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na samym wstępie chciałbym zaznaczyć, że przeszkałem forum - nie znalazłem rozwiązania.

 

Ostatnio kupiłem E90, podczas zakupu sprzedający miał płytę od nawigacji, która niestety była porysowana i nie miałem jak sprawdzić czy działa ta opcja w aucie.

Ostatnio, ściągnąłem mapy 2017, wypaliłem płytę - wszystko się uruchamia w iDrivie, ale... Pozycja domowa auta, jest bardzo daleko od prawdziwej. Gdzieś w norwegii mi pokazuje. Koordynaty ,, Vehicle position" również po przepisaniu do innego nadajnika wskazują tą norwegie i teraz moje pytanie. Czy da się jakoś wykalibrować nadajnik? Bo jak auto jest w ruchu, to widzę, że pozycja moja się zmienia, więc czy to jest problem z punktem zero, czy muszę zamówić nową antene( 65206929347 ) i wymienić?

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wenu serwisowym idrive jaki jest odczyt pozycji z odbiornika gps. Ja miałem kiedyś same zera, co jak mniemam oznacza że jakieś połączenie elektryczne nie styka lub jest uszkodzone i to powodowało że auto jeździło w złych miejscach po mapie - pozycja pewnie jest dodatkowo ustalana na podstawie prędkości auta i kierunku. U mnie usterka pojawiła się zaraz po kupnie i samoczynnie się naprawiła po kilku tygodniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Hmmm. Sprawdziłem i miałeś rację - nie widzi żadnych koordynatów, satelit.. Teraz moje pytanie jest takie, gdzie prowadzą kable, które są podłączone pod antene ,,rekina", czy one idą bezpośrednio do radia, czy jest jeszcze gdzieś na drodze wzmacniacz antenowy? Jeśli tak, to gdzie? To nie są objawy uszkodzonej anteny? Od czego zacząc? Udało mi się tylko sprawdzic, czy kable sa podłaczone pod antene i są. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie ma za dużo rozbebeszania auta żeby te przewody do anteny sprawdzić. Ja bym chyba spróbował wyjąć radio i podpiąć inną antenę GPS, żeby wyeliminować lub potwierdzić jako źródło problemu antenę i przewody. Widzę na allegro że anteny GPS ze złączem fakra kosztuję nawet mniej niż 30 PLN więc droga diagnostyka to nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

w tym menu ECU list dalej Position i tam pisze takie cos

Date =18 . 18 . 4370;

Version = 18 . 18 . 18

wcisnełem dalej i

GpsDateTime -----------------

PDOP=611.66

HDOP=611.66

VDOP=611.66

Speed=2201.1981876 km/st

PosLongitude=24 Grad West 0''0

Heading=OK

PosLantitude=24 Grad sued 0'0''

i takie cos tam pisze nie wiem czy to cos pomoze ale moze ktos z was wie o co chodzi a rowniez na kompasie sie nic nie zmienia cały czas strzałka na doł N i ani drgnie moim zdanie dziwna sprawa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.