Skocz do zawartości

vs [E39] Jakie są koszty ekploatacji?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar w najbliższym czasie wymienić samochodzik na troche większy. Interesują mnie 2 modele e38 i e39. Jaka jest różnica w cenach części do tych samochodów i czy jest jakaś duża różnica w kosztach eksploatacji e39 od e38. Chodzi mi o modele z e39 to 528,540 a z e38 to 728,730 ewentualnie 740.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pewno e38 jest drozsze, czesci zawieszenia amory, to tak ze 200zl na sztuce zdaje sie, wahacze tez podobnie

 

 

amor do 38 to koszt okolo 700zl sztuka za przod + odboje

bo to nie jest wklad tylko caly amor

 

nie wiem jak jest w e39 czy tez sa cale amory czy wklady?

 

ale i tak sa na bank tansze i jest wiecej zamiennikow

do e38 z amorow jest tylko bilstein lub sachs lub oryginal :)

 

zadzwon do firmy handlujacej czesciami zapytaj ile kosztuja, tarcze, amory, wahacze, klocki do e38 735 i e39 535 z przykladowego 97 rocznika

 

a sie przekonasz o roznicach

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam !

 

Nie chce zasmiecac i zakladacv nowego watku, wiec daje tutaj.

Naszlo mnie cos ostatnio i chce zmienic auto na e38. W gre wchodza tylko jednostki benzynowe, no i chyba V8. Moglby sie ktos wypowoedziec jakie sa roznice w cenach czesci pomiedzy 730 i 740?? O spalanie nie pytam bo roznica jest mala. Na co zwrocic uwage, jakies typowe usterki?? Od kiedy byl montowany silnik 4,4 i ostatnia sprawa zawieszenie. Czy w 740 jest NIVO czy zwykle zawieszenie czy bylo to lub to??Czy jest duza roznica w kosztach utrzmanie w porownaniu do e32? No i ostatnia sprawa skrzynie. Jakie automaty montowano w tych modelach. Przepraszam za chaotycznosc moich pytan, ale bede wdzieczny za kazda podpowoedz.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin978 widzę że masz w podpisie 740d, jeździsz takim modelem ? Czy możesz napisać coś więcej o eksploatacji tego silnika, spalanie, osiągi, wrażenia zza kierownicy, przyznam szczerze że bardzo mnie intryguje ten silnik a słyszałem opinie że padają turbo i palą do 17l/100, w każdym razie napisz coś na ten temat bo mało takiej wiedzy na forum :8) .
M3 - I K E R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim warto poszukac na forum. Tematow E38 vs E39 bylo juz kilka, stosunkowo duzo ludzi kupujacych wieksze BMW ma ten dylemat.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wszystko zalezy od wojego podejscia do auta i od egzemplarza jaki trafisz.

Ja od marca wymienilem:

Amorki tyl (niepotrzenie), Olej, Filtry, Swiece, paski, Opony, Felgi (15 na 16)

Klocki przod + wymiana, Tarcze przod/tylk, Klocki tyl, fltr KN, Wymiana oleju w ASB, laczniki w tylym zawieszeniu, Poduchy zawieszenia NIVO, Plyn w ukladzie chlodzenia, czujnik ABSu przod i jeszcze walcze z pixelami w liczniku i przewodem w ukladzie wspomagania. Zalozylem rowniez instalacje gazowa i mimo, ze aut kupielm w miare tanio (27000) to aktualnie wlozylem w nie w sumie z zakupem 39 000 PLN. Ale mam tylko nadzieje, ze jak juz wszysto zrobie to pojezdze spokojnie 2-3 lata ;)

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.