Skocz do zawartości

F30 320d WBA3E11050F298767 Góra Kalwaria


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-163km-bi-xenon-skora-navi-biala-perelka-ID6ywCIW.html#9267ba84fb

 

Sprzedający twierdzi, że auto bezwypadkowe a przynajmniej, że nie posiada śladów naprawy. Przebieg mówi, że też autentyczny.

Auto sprowadzone z Niemiec ale podpytałem gdzie było użytkowane ;) - Holandia. Przekręt na Vat marżę???

 

Pytanie. Jeśli jest to przekręt na niezapłacony podatek za granicą i jeśli (zakładając tylko hipotetycznie) wystawi mi fakturę vat brutto z 23% podatkiem to ja będę czysty? Jeden z handlarzy mi powiedział, że co z tego, że zapłacę podatek Vat23% jak handlarz może go nie odprowadzić do fiskusa i nadal do mnie ewentualnie US będzie uderzał o zapłatę podatku. Coś chyba przesadził. Wystawiając fakturę to chyba on (jego firma) jest już zobowiązany do zapłaty podatku i nawet jeśli tego nie zrobi to ja mając fakturę wystawioną przez firmę jestem czysty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

VIN: WBA3E11050F298767

Type code: 3E11

Model: 320D EFFDYN EDITION (EUR)

E-F-R series: F30

Series: 3

Type: LIM

Steering: LL

Doors: 4

Engine: N47T

Displacement: 2.00

Power: 120 (163 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: 300 - ALPINWEISS 3

Upholstery code: LCSW - LEDER DAKOTA/SCH

Prod.date: 2013-02-01

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S2AT 16"LM RAEDER STREAMLINE 306

S2PA Lockable wheel bolt

S3L8 EXTERIEURUMF. IN ALUMINIUM SATINIER

S4AE Armrest front, retractable

S4CG Interior trim strips "satin-silber" matt

S6AA BMW TeleServices

S6AB Control, Teleservices

S6NL ANBIND.BLUETOOTH-U.USB-GERAETE INKL

S8KA OELWARTUNGSINT. 30.000KM/24MONATE

S8S3 Automatic locking during starting

S8SC Telematics access request,country-spec.

S8V2 HINWEISSCHILD NCAP NIED/DEAN/SCHWED

S230 Extra package, EU-speciifc

S249 Multifunction f steering wheel

S255 Sports leather steering wheel

S258 Tyres with runflat properties

S320 Deleted, model lettering

S423 Floor mats, velours

S465 Through-loading system

S494 Seat heating driver/passenger

S502 Headlight cleaning system

S507 Park Distance Control (PDC), rear

S520 Fog lights

S521 Rain sensor

S522 Xenon Light

S544 Cruise control with brake function

S548 Kilometre speedo

S563 Light package

S606 Navigation system Business

S612 BMW Assist

S615 Extended BMW Online Information

S616 BMW Online

S698 Area-Code 2 for DVD

S845 Acoustic fasten seat belt reminder

S868 Language version, Dutch

S886 Operating instructions, Dutch

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Jeśli jest to przekręt na niezapłacony podatek za granicą i jeśli (zakładając tylko hipotetycznie) wystawi mi fakturę vat brutto z 23% podatkiem to ja będę czysty? Jeden z handlarzy mi powiedział, że co z tego, że zapłacę podatek Vat23% jak handlarz może go nie odprowadzić do fiskusa i nadal do mnie ewentualnie US będzie uderzał o zapłatę podatku. Coś chyba przesadził. Wystawiając fakturę to chyba on (jego firma) jest już zobowiązany do zapłaty podatku i nawet jeśli tego nie zrobi to ja mając fakturę wystawioną przez firmę jestem czysty?

 

Niestety żyjemy w kraju jakim żyjemy. Wystawienie pełnej faktury nie daje Ci gwarancji. Owszem to wystawiający musi zapłacić podatek VAT, ale jeżeli fiskus nie będzie miał możliwości ściągnąć to zgłosi się do Ciebie o nieprawidłowo odliczony VAT.

 

Poproś o fakturę zakupu, która daje mu podstawy do zastosowania procedury VAT-marża. Procedurę taką może zastosować tylko (w uproszczeniu) w dwóch przypadkach:

1) Sam zakupił na fakturę VAT-marża

2) Zakup od osoby prywatnej na podstawie umowy kupna-sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to daję 1% na to że sprzedający zgodzi się na wystawienie pełnej faktury 23%. Na Twoim miejscu bym się w ogóle nie nastawiał.

Zapewne będzie to wiązało się z dopłatą podatku, który przy tej wartości sprawi że cena w ogóle nie będzie do zaakceptowania ;)

 

Dwa - Faktura Vat Marża, i zakup aut z 0% podatku za granicą również nie świadczy o 'przekręcie'.

Ile widzę komentarzy na ten temat, że są to przekręty, i że sprzedawcy na pewno kręcą. Sprawdź ile firma sprzedająca ta auto jest na rynku ( choćby w KRS ) jeżeli sprzedaje auta już od dłuższego czasu to raczej nie masz się czego obawiać. ( Okres po jakim jest odpytywana o należny podatek to 3 miesiące, i po tym czasie trzeba się zwijać ) :)

 

Ps. Weź też lekką poprawkę na informacje jakie otrzymujesz z różnych źródeł, ludzie często przesadzają ' bo gdzieś coś słyszeli' a wszyscy handlarze to z góry oszuści.

Oczywiście, auto sprawdź wzdłuż i wszerz ale nie przesadzajmy bo większość aut sprowadzony z zagranicy to auto po leasingu, z fakturą właśnie wystawioną na 0%.

 

Ps2. Nie, to nie ja sprzedaje to auto ;)

 

 

 

*Rallyfun - 99% to firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Okazuje się, że było auto malowane lewy przód i drzwi kierowcy. Co było i jak mocno nie wiadomo :(

Poproś o zdjęcia lub zrzuty, jest duża szansa, że na to ją sprowadzili... :D

 

Poza tym sprzedaje ją firma pisząca o sobie:

LOLO-CARS TYLKO BEZWYPADKOWE I PEWNE WOZY :norty:

GÓRA KALWARIA - 05-530 Góra Kalwaria, piaseczyński, Mazowieckie (Polska)

504-452-269 ; 511-511-221

Opis pojazdu:

Bmw seria 3 163km bixenon skóra navi biała perełka :norty:

i zapewniająca, że:

AUTO ŚWIEŻO SPROWADZONE Z NIEMIEC ,

W BARDZO DOBRYM STANIE, NIC NIE MALOWANE

100% BEZWYPADKOWE SERWISOWANE DO KOŃCA W ASO BMW

WSZYSTKIE SYBY ORYGINALNE ŁACZNIE Z PRZEDNIĄ :mad2:

 

Chciałoby się zapytać:

:?:

Bądź ostrożny i uważny. To zawodowcy.

Do ewentualnej weryfikacji zamiast (oprócz) czujnika weź zaufanego zawodowego blacharza / lakiernika.

To groszowe sprawy względem ewentualnego możliwego ryzyka wdepnięcia...

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się o zdjęcia - nie ma, twierdzi, że sprowadził auto w całości i to niedawno.

Podatek nie zapłacony i twierdzi, że ten podatek jest zobowiązany zapłacić ten kto w Holandii powtórnie nabędzie auto (po tym któremu podatek został zwrócony) a nie poza Holandią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spytaj jakie ma dokumenty oryginalne, czyli kto jest w dowodzie. Teraz robi się tak, że auta kupuje się z leasingów w Belgii, Francji, Holandii w netto na spółkę niemiecką, są rejestrowane w Niemczech i dalej już idzie na vat marżę do Polski. Obecnie jest to tak częsta procedura, że mało który, młody rocznikowo samochód klasy premium ma czyste papiery. Po prostu przez wszelkie przekręty ceny w Polsce są tak zaniżone, że nikt uczciwie nie jest w stanie sprowadzić nieuszkodzonego samochodu poleasingowego. Jak ktoś jest ciekawy, to mogę podać kilka przykładów w jakiej cenie sprzedają się samochody poleasingowe na platformach branżowych (czyli bez dostępu dla prywatnych osób), na normalnych zasadach, bez przekrętów. Okazuje się, że ceny zakupu takich samochodów na zachodzie, dla firm z branży, znacznie przewyższają ceny detaliczne w polskich ogłoszeniach. Generalnie ktoś, kto kupi auto legalnie wychodzi na kompletnego frajera, który znacznie przepłacił, a przecież Polak musi kupić okazyjnie i nie lubi być frajerem. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem jak inne, ale ten z którym miałem styczność nie popisał się, ich interpretacja błędów była żenująca, lepszym rozwiązaniem wg mnie jest zwykła stacja diagnostyczna + osoba, która ma pojęcie o modelu i sprzęt do diagnostyki.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
DRAY napisał, że ma zdjęcia z Holandii. 129 PLN i są Twoje :wink:

 

Tak, wiem - Dray jest b. pomocny ale już trochę wydałem na weryfikacje kilku egzemplarzy w tym wizyta w ASO więc na razie chcę weryfikować pojazdy za free aż do momentu gdy będę mocno zainteresowany. Ten egzemplarza ma malowane elementy i 140tys km najechane. Nie jestem do końca przekonany i obawiam się, że jak zamówię zdjęcia u Draya to będzie kolejna strata kasy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego lepiej dowiedz się na podstawie historii za 129zł niż wydać w błoto 69 tys zł

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego lepiej dowiedz się na podstawie historii za 129zł niż wydać w błoto 69 tys zł

 

Radziu - ja nie napisałem, że kupię auto bez raportu. Gdybym był mocno zainteresowany - super przekonany do tego autoa, zamówiłbym u Draya raport a może nawet pełną weryfikacje - w sumie od Dray niedaleko jakieś 200km. Ale powtórzę, auto malowane i nie chce stracić kolejną kasę na raporty. Mam nadzieję, że rozumiesz mnie Radziu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sprowadzić z zachodu.. ale wtedy będzie "drogo" i "nieokazyjnie". :)

 

 

:cool2:

moje było nie bite i nie kręcone, ale jak sprzedawałem to dużo było telefonów typu "60 tys i jestem za godzinę, biorę w ciemno" :mad2:

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.