Skocz do zawartości

LIQUI MOLY TOP TEC 4600 do Bmw F10


Marco1974

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Stosowałem kiedyś ten olej i nie był zły ale to zwykły HC, obecnie od kilku lat leję Valvoline synpower MST C3 5w30 i wg. mnie jest najlepszy ze wszystkich jakie przetestowałem do tej pory a było ich kilka (Motul, LM, Amsoil)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem kiedyś ten olej i nie był zły ale to zwykły HC, obecnie od kilku lat leję Valvoline synpower MST C3 5w30 i wg. mnie jest najlepszy ze wszystkich jakie przetestowałem do tej pory a było ich kilka (Motul, LM, Amsoil)

 

Czy olej w serwisie BMW to też jest HC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciężko stwierdzić bo producenci olejów nie chwalą się zbytnio jakiej bazy używają przy produkcji olejów. Na pewno jest mieszanina bazy syntetycznej z HC ale jakie proporcje to nie wiem. Na pewno lepkości 0WX mają więcej bazy syntetycznej niż 5w30. Niemcy i Japonia to jedyne kraje gdzie aby olej nazwać syntetycznym to baza syntetyczna nie może być mniejsza niż 80%, czyli np. jeśli olej będzie zawierał 70% bazy syntetycznej i 30% bazy HC to w tych krajach na butelce będzie napisane że olej jest HC (Technologia syntetyczna) a np. w Polsce będzie to full syntetyk, dlatego jeśli chcesz sprawdzić który zawiera najwięcej bazy syntetycznej to patrz na niemieckich stronach z olejami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
guzior2 jesteś w stanie sprawdzić tą proporcję bazy w obecnie serwisowym ojeju BMW - Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 ?

 

W tym Shellu masz technologię PurePlus czyli wytwarzanie olejów bazowych z gazu ziemnego, niestety nigdzie nie znalazłem informacji o proporcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Można wnioskować że po rezygnacji z Castrola nareszcie w serwisach BMW zalewają silniku bardzo dobrym olejem - Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30.

"Opatentowana przez firmę Shell technologia Shell PurePlus, polega na produkowaniu tzw. oleju bazowego stanowiącego podstawę oleju silnikowego, z gazu ziemnego. Dzięki temu olej bazowy jest klarowny, praktycznie pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, cechuje się lepszą lepkością, niższym współczynnikiem tarcia oraz mniejszą lotnością w porównaniu z tradycyjnymi olejami bazowymi grupy II i grupy III."

Więcej tutaj http://warsztatowiec.info/shell-helix-dla-profesjonalistow/

https://moto.wp.pl/shell-helix-dla-profesjonalistow-6036886820746369a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.