Skocz do zawartości

[E91] - problem z zamkiem bagażnika, PROSZĘ O POMOC


DESPERAD0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie mam poważny problem ze swoim E91, a dokładniej to z kalpą bagażnika która za nic się nie chce otworzyć...

Przedstawię całą sytuację od początku, z racji problemu z tym że radio przestało odbierać (nie mogło znaleźć żadnej stacji) zgodnie z zaleceniami z forum rozebrałem spojler nad szyba klapy bagażnika z celu sprawdzenia wzmacniacza anteny. Po rozkręceniu, wyciągnięciu i dokładnym obejrzeniu płytki wzmacniacza nie stwierdziłem żadnego zalania czy uszkodzenia. Po sprawdzeniu zacząłem wszystko składać, po zamontowaniu i podłączeniu wzmacniacza przyszedł czas na przykręcenie śrubami spojlera które są od wewnętrznej strony klapy, próbuje otworzyć klapę a tam nic (bardzo delikatnie jakby odskoczy ale się nie otworzył). Zapaliły się światła od wewnątrz te które oświetlają wnękę bagażnika po otwarciu ale zamek się nie otworzył, przy naciskaniu przycisku słychać jakby mechanizm chciał się otworzyć ale za nic się nie chce otworzyć... Jeśli chodzi o otwieranie samej szyby to teraz też w ogóle działa (wcześniej działał bez problemu). Poszukałem w instrukcji i znalazłem informacje że jest jeszcze specjalny uchwyt do awaryjnego otwarcia od wewnątrz, spróbowałem ale nic to nie dało (ciągnę ale nic się nie dzieje). Sprawa teraz wygląda tak że ani nie mogę otworzyć klapy, na wyświetlaczu wyskakuje mi informacją że klapa jest otwarta i ciągle świecą mi się światło w bagażniku. Udało mi się odłączyć światła na słupkach (żeby nie rozładowało całkiem aku.) ale światło w klapie ciągle się świeci. Domyślam się że mógł ulec uszkodzeniu same zamek ale jak się tam teraz dostać żeby coś z tym zrobić ??????

Próbowałem coś zrobić od wewnątrz, bo jest tam małą szpara na łączeniu klapy z wnęką w miejscu gdzie jest zamek ale nic tam się nie da zrobić aby odblokować zapadkę zamka.

 

Bardzo proszę o pomoc bo na prawdę nie mam już pomysłu jak tam się dostać, szukałem już informacji na forum jak i w internecie ale nigdzie nie znalazłem informacji co zrobić w takim wypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpieczniki, odłącz akumulator i podłącz z powrotem może pomoże. Sprawdź czy wszystko podłączyłeś przy wzmacniaczu

 

Bezpieczniki i podłączenia wzmacniacza sprawdzone. Co do odpięcia aku. to tego nie robiłem ale wydaj mi się że pod odłączeniu może być większy problem bo podobno to trzeba później programować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego twój przypadek jest dziwny bo pierwszy raz się z takim czymś spotkałem, niestety w twoim przypadku problemem są przetarte kabelki w podsufitce, pierwszy objaw to przetarty kabel wzmacniacza a gdy zamknąłeś klapę to przerwały się kabelki otwierania tylnej szyby i klapy tylko nie rozumiem dlaczego nie potrafisz otworzyć klapy skoro ona się już odryglowała. W twoim przypadku trzeba zdemontować osłonę tylnej klapy i odkręcić zamek klapy. Najlepiej zadzwoń do mnie to Ci powiem co dalej.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,


Odświeże temat. Jakiś czas temu zacząłem mieć problem z otwieraniem klapy bagażnika w E91 - raz działał, raz nie.

Potem działał tylko, jak otwierałem szybkę. Teraz przestał całkowicie działać. Jedynie mogę otworzyć szybkę w klapie.


Czy to oznacza, że najprawdopodobniej mam przetarte jakieś kable w wiązce klapy?

Jak się do tego dobrać? Trzeba spoiler zdemontować? Jest jakis Tutorial jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Odświeże temat. Jakiś czas temu zacząłem mieć problem z otwieraniem klapy bagażnika w E91 - raz działał, raz nie.

Potem działał tylko, jak otwierałem szybkę. Teraz przestał całkowicie działać. Jedynie mogę otworzyć szybkę w klapie.


Czy to oznacza, że najprawdopodobniej mam przetarte jakieś kable w wiązce klapy?

Jak się do tego dobrać? Trzeba spoiler zdemontować? Jest jakis Tutorial jak to zrobić?

Ja rozciąłem gumową osłonę przy zakwasie klapy z prawej strony i polutowałem przewody. To taka przypadłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Odświeże temat. Jakiś czas temu zacząłem mieć problem z otwieraniem klapy bagażnika w E91 - raz działał, raz nie.

Potem działał tylko, jak otwierałem szybkę. Teraz przestał całkowicie działać. Jedynie mogę otworzyć szybkę w klapie.


Czy to oznacza, że najprawdopodobniej mam przetarte jakieś kable w wiązce klapy?

Jak się do tego dobrać? Trzeba spoiler zdemontować? Jest jakis Tutorial jak to zrobić?

 

Ja nie umiałem sobie z tym poradzić i oddałem do specjalisty w BMW i to zrobił. Nie dość lutowania to jeszcze skończyło się wymianą zamka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,

Zamknąłem klapę w moim e91 i już nie chce się otworzyć, pisaliście o awaryjnym otwieraniu klapy od środka ale proszę o więcej informacji.

Musisz otworzyć dużą zaslepkę, przeważnie z zewnątrz pokryta jest barankiem, tkaniną. Płaskim śrubokrętem podważyć 3 zapadki. Jak wszedłbyś do bagażnika, to ścięgno będzie po prawej stronie pod ową zaślepką. Trzeba poszukiwać w macie wygluszającej. Jest tam specjalne nacięcie.Pociągasz i klapa się otwiera.

Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.