Skocz do zawartości

330d wał 2 bieg problem...


Balthazar12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem NAJPRAWDOPODOBNIEJ została naprawiony...

Przed chwilą zrobiłem jazdę próbną ale to taka tylko kawaleczek, ponieważ bez całego wydechu nie będę jeździłem, i było głośno dość.. I sprawdzając dwa razy. Z na dwójce i ogień i nie odczulem żadnych wibracji w okolicach podłokietnika, czyli podpory. Więc miejmy nadzieję że jest wszystko ok i klej pomógł :-) jutro będzie pewne info czy wszystko jest ok. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to super

Czyli klej kupic BOOL w tubie jak silikon ?? Dołacz fotki jak to obsmarowałeś. dzieki za info już się za to biorę tylko daj info jaki klej by już nie eksperymentować. Ps Ciekaw ile wytrzyma ale to napiszemy na koniec forum dla innych. PS. dużo roboty z tym, wydech trzeba ściągać i tyle ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. boll. Wiele firm robi te kleje. Taki jak silikon wyciskany za pomocą specjalnego "pistoletu" :)

 

no zaciapaj to wszystko czyli zaklej gume łącznie z metalową obudową. Zostaw tylko łożysko które ma się obracać. Poradzisz sobie.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak jak kolega wyżej powiedział, obsmaruj klejem wszystko... Do około, oczywiście u góry będziesz miał największy problem żeby położyć klej, ale to ręce w płynie i na palca klej i potem płyn i ładnie rozcuagnij po całości i tyle a co do schnięcia to bym poczekal nawet i 38h ;-) niech to ładnie dojdzie.... A po jeździe próbnej ogólnie jest prawie idealnie ale nie mówię że całkiem więc i tak wyślę stara podpore żebyś zalać poliuretanem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest metoda na partyzanta :) podsunałem ją bo pomogło innym :)

 

a tak jak pisałem, macie dowód na to że nawet nowa podpora zamiennik nie zawsze działa. Dlatego warto to poprawić. Z tego co kojarze to chyba okolice 100zł brali za takie coś.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Jestem po zabiegu klejenia podpory i powiem porażka :mad2: - podpora się usztywniła i teraz całe drgania przenoszone są na karoserie, dźwięk nie jest metaliczny jak wcześniej tylko taki bardziej basowy chodzi auto jak czołg :shock: i teraz dokładniej słychać że nie tylko jak dam po garach to jest stukanie na 2 biegu , wystarczy normalnie przyspieszać do 100km/h i jest drżenie od 40 do 100km/h później mniej słychać ale tez się wyczuwa lekkie drżenie - Myśle że to ewidentnie wina niewyważonego wału lub źle złożonego. Mam okazje kupić używkę z podporą oryginalną gościu daje gwarancje rozruchową wał bez rozkręcania wyciągnięty po robił przekładkę na manuala za 250zł . czy dac do wyważania ale za demontaż, montaż i wyważenie ok 400zł śpiewają. Może kupić podjechać na kanał wyjąc swoj założyć inny i zobaczyć mniej czekania i roboty bo auto codziennie potrzebne Jak myślicie?? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Chciałbym się podzielić informacją jak zlikwidowałem stuki w okolicach podłokietnika:

Żadne klejenie podpory tylko wyważenie pomogło . Nawet próbowałem używkę włożyć fabrycznie wyważoną i tez była lipa bo nie mamy pewności czy ktoś wału nie rozbierał. Także nie ma co szukać a zrobić tak jak powinno być i będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.