Skocz do zawartości

E70 V8 wypadanie zapłonów


mikeez

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

temat wypadania zapłonów był już poruszany wiele razy aczkolwiek mój problem jest chyba indywidualny. Byłem u 2 różnych mechaników, wymienione świece, cewki, sprawdzone kable. Jeden ze speców powiedział ze to wina zatkanych katalizatorów - problem wypadania miałem głownie z rana teraz raz wypada raz nie. Wstrzymywałem się z tym ale jako, że osoba która ma x5 w starszej budzie z v8 zrobiła zabieg odchudzania i jej to pomogło to ja też poszedłem jej tropem. Sondy za katalizatorami zostały wyłączone softwerowo przez osobę która robiła odchudzanie. Kompresja była robiona, na 4 cylindrze jest wartość 10 na reszcie 12, ale wypadanie mam tez na innych cylindrach też np ostatnio na 5. Była też mała nieszczelność w dolocie ale po wymianie uszczelki nie ma lewego powietrza.

 

Z ciekawych rzeczy jest to, że gdy odłączę przepływomierz, nie mam wypadania zapłonów. Rozumiem, że wtedy auto pracuje w trybie awaryjnym, ale czemu nie mam wypadania zapłonów - nie mam pojęcia.

 

Jeszcze zastanawia mnie fakt iż grzałki w sondach nie sa active - ale czy to ma znaczenie?

 

Czy ktoś z was miał coś podobnego? Co mogę zrobić? Jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam,

Mike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie bedzie zadnych bledow z valvetronic poniewaz jest to uszkodzenie mechaniczne. Objawia sie wypadaniem zaplonow na roznych cylindrach. Bez wtyczki od MAP valvetronic jest wylaczony wiec nie ma wypadania. Wiekszosc mechanikow wymienia swiece cewki itp a problem jest gdzie indziej. Wiem bo zrobilem juz pare takich silnikow, N62.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.