Skocz do zawartości

[e61] Jakie klocki do tarczy Zimmermann Sport


mygakzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem ostatnio tarcze na przód Zimmermann Sport (150.3481.52) do swojego 535d.

W zestawie założyłem z nimi klocki Textara (2379101) - przyzwyczaiłem się, że jest to raczej dobry i bezproblemowy wybór.

W swojej poprzedniej e46 330d miałem właśnie taki zestaw na przodzie - tyle że z tarczą gładką i fura hamowała bajecznie i nigdy nawet nie zająknęła.

 

Niestety obecnie zestaw z tarczą nawiercana niezmiernie piszczy. Klocki wysyłam na reklamacje, bo chyba jest to nie możliwe żeby był aż tak twardy z założenia, ale pewności nie mam.

Mam aktualnie dylemat jakie klocki wybrać teraz. Jeżeli Textar ma renomę miękkiego klocka a nadal z tą tarczą piszczy to w co teraz uderzyć?

 

Jest tutaj ktoś, kto używał tych tarcz i nie ma problemów z piszczeniem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja korzystam z tej firmy w dwóch samochodach.Klocki i tarcze są tej samej firmy. Wsumie to nie rozumię dlaczego ludzie kupują z dwóch firm :D ( nie jestem mechanikiem ).

Mam zimmermann od lat nic nie piszczy nic nie bije.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tych tarcz używam ATE Ceramic i nie piszczą, natomiast klocki są twarde i biją mi tarcze. Może klocki Ferodo? Też są miękkie i nigdy nie było z nimi problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja do tych tarcz używam ATE Ceramic i nie piszczą, natomiast klocki są twarde i biją mi tarcze.

 

Klocki ceramic należy używać tylko z tarczami gładkimi. /jest to nawet chyba napisane w ulotce dołączonej do klocków ATE/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na oferty i naprawdę nie mam pomysłu.

 

Textar to była dla mnie zawsze najwyższa półka jeżeli chodzi o klocki ale im więcej szukam tym więcej widzę opinii, że piszczą. Nie wiem tylko czy jest to tylko ten mały odsetek ludzi którzy są nie zadowoleni bo trafili słabą sztukę czy coś innego. Może porostu wziąć jeszcze raz textara i sprawdzić z nową sztuką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to jest to kwestia własnych preferencji i przekonań do danej firmy, tak jak widzisz... jedni chwalą dana firmę a drudzy mieli jakieś niemiłe doznania z tą firmą i już ci jej nie polecą. Co użytkownik to inna opinia. Z tego co wiem to Textar i Jurid są firmami, które robią klocki hamulcowe do BMW na pierwszy montaż, wiec jak chcesz to możesz zaufać firmą, które produkują klocki do naszych aut i w nie zainwestować. Tak jak piszesz Textara miałeś zawsze i dopiero teraz trafiła się jakaś przygoda, może to być jednorazowa sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem Textara w E46 z tarczami ATEPD, piszczały /czasami/ ale hamowały elegancko. Druga sprawa, twarde były strasznie bo zużywały się nieproporcjonalnie mało do zużycia tarcz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 535d ori tarcze ATE/BMW szybko złapały bicie i wymieniłem je na Zimmermany sporty. W mojej opinii sprawują się o wiele lepiej niż ATE i nie generują takich bić. Dodam, że piasty w aucie zmieniłem na nowe więc to kwestia samych hamulców.

Zarówno ATE jaki i Zimmermny współpracują z klockami Textara i nic nie piszczy. Moim zdaniem to kwestia prawidłowego montażu - bardzo dokładnie trzeba oczyścić zacisk wraz z prowadnicami klocków, wyciągnąć jarzma i ich gumowe tuleje prowadzące (często jarzmo blokuje się bo pod tymi gumkami utlenia się aluminium i napiera na nie). Potem do tych tulejek daje odrobinę Plastilube, a w miejscach gdzie klocki stykają się z zaciskiem, tłoczkami i w prowadnicach smaruję cieniutko pastą miedzianą - piszczenia nie słyszałem od lat... :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.