Skocz do zawartości

Dziwna temperatura m62b35


Bibzon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zapytanie dotyczące mojej e39 z silnikiem m62b35. Zakupiłem ją względnie niedawno i zauważyłem dziwną przypadłość. Gdy się rozgrzeje - wskazówka waha się między pionem a lewą i prawą stroną. W teście 7 temperatura oscyluje w granicach 70-80 stopni więc moim zdaniem za mało. Teraz zagadka - czy wskazówka mnie oszukuje czy komputer podaje złą temperaturę? Dodam, że nie mam obudowy od wentylatora ponieważ stara połamała się poprzedniemu właścicielowi. Dostałem już nową i jutro będę zakładać. Czy ma to jakiś związek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środka w kierunku czerwonego, tak samo w kierunku niebieskiego. Natomiast do żadnej z kresek bezpośrednio nie dochodzi. Kwestia 1-2mm na zegarze, tak na moje oko :P Tak czy inaczej jak mówię - test 7 oscyluje w granicach 70 do 80 stopni..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeden.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w m62 V8 oscyluje w miescie i korkach 105-110 stopni powyzej powinna ci sie wychylic wskazowka od temperatury a 70-80 stopni to masz nie dogrzany silnik u mnie momentalnie lapie 100 stopni w tych temperaturach ktore sa teraz na zew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie - przy wskazaniach 70-80 stopni wskazówka się wychyla. Panowie, jeszcze 1 pytanie - zakładałem tunel od wentylatora i musiałem gdzieś uszkodzić/odpiąć czujnik temperatury na zewnątrz (pokazuje -40). Gdzie go zlokalizować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przy 70-80 sie wychyla to cos jest nie tak,moze wskaznik na zegarach przeklamuje. Ja tak mam u siebie pokazuje mi na biegu jalowym ponizej 500 obrotow na zegarach a w w testach jest 550.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem podpiąć pod komputer i wskazania z auta pokrywają się z tymi z komputera. Tak czy inaczej zamówiłem czujnik(może on podaje źle na wskazówkę) i pewnie wymienię termostat w najbliższym czasie.

 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie czujnika temp zewnętrznej. Jak zauważyłem że źle pokazuje to przestał działać jakoś razem halogen. Zauważyłem rozwalony przewód i wypiętą wtyczkę od halogena, nie wiem jak to sie stało, może coś szarpnąłem jak zakładałem tunel wentylatora, ale do rzeczy - czy ten czujnik może być zasilany przewodem który idzie do halogena? Ten przewód wyglądał jakby było coś do niego podłączone, ale że nic nie miałem to go skręciłem i zaizolowałem. Podejrzewam, że go zgubiłem bo nie jestem w stanie go zlokalizować. Akurat tego uchwytu na którym powinien być nie ma, a podglądałem wszystko od spodu na lewarku i nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten czujnik temperatury zewnetrznej znajduje sie przy prawym kole na oslonie silnika pod autem tuz za halogenem jak bys mial go uszkodzonego to temperature zewnetrzna bedziesz mial -40 nie dziala wtedy klima, nie jest on podlaczony razem z halogenem.tutaj masz linka gdzie sie on powinien znajdowac

https://www.google.pl/search?q=czujnik+temperatury+zewn%C4%99trznej+bmw+e39&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjt6c-3xc_UAhXGFZoKHXZfBucQ_AUICigB&biw=1525&bih=709#imgrc=rzjc7_SljxgJaM:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury wymieniony, jednak to był kabel przy halogenie, gdzieś musiałem go urwać :) A co do temperatury to właśnie wymieniłem termostat, a może w sumie wsadziłem bo go wcale tam nie było :mad2: . Auto póki co się nie grzeje, więc jestem dobrej myśli. Dzięki za pomoc, pozdro

 

EDIT : A co do wskazówki od temperatury to faktycznie lekko przekłamuje, powyżej 75 stopni ląduje lekko z prawej strony od pionu i tak zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.