Skocz do zawartości

Radio - szumy


Robert32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przepraszam, że tutaj piszę ale jest więcej użytkowników, a systemy te same. Bmw F26 28i rok 2016 z rynku kanadyjskiego. Samochód wyposażony w trochę lepszy system nagłośnienia Hi-Fi. Został wgrany system oprogramowania radia europejski. Mieszkam poza miastem. W tym Bmw po opuszczeniu miasta w odległości 30 km w radiu pojawiają się szumy na każdej stacji. Zauważyłem także, że radio wyszukuje tylko te "większe" stacje radiowe. Lokalnych nie może się doszukać. Mam porównanie z naszym starszym e60 i innymi markami samochodów. Tam nie ma takiego problemu. W innych samochodach w naszym rejonie radio działa bardzo dobrze. W czym może być problem? Od czego zacząć - antena, radio? Dopowiem także, że samochód jest na gwarancji pomimo pochodzenia z Kanady.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co zmienilo sie u Ciebie poprzez "wgranie europejskiego systemu", ale problemem moze byc to, ze tu sa parzyste dziesiate czesci MHz, a w Ameryce sa nieprzyste.

To powoduje, ze radio gra, ale jak jest slabszy sygnal, to juz odbiera sie znacznie mniejsze natezenie pola elektromagnetycznego, co moze objawiac sie szumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Problem z szumami aktualny. Kilka razy było wgrywane "oprogramowanie europejskie". Były różne warianty, czyli odznaczone radio Europa a antena USA lub radio i antena Europa i inne możliwości. Nic nie pomaga.

Jest problem z tym, że nie ma śledzenia stacji tzn. np. tu gdzie mieszkam RMF ma 98,4 MHz i jak się przemieszczam o odległość 100 km to nie zmieni mi np. na 93,3 MHZ. Muszę to zrobić manualnie.

Drugi problem jest taki, że nie szuka mi stacji automatycznie tzn. jadę do Gdańska i w centrum mam tylko np. RMF. Pozostałe muszę szukać manualnie jak znam MHz.

Może te dwie rzeczy są powiązane.

Następny problem jest taki, że jak już znajdę stację to co chwilę pojawia się szum.

Nie pamiętam sytuacji, ale jak samochód przyjechał z Kanady to miał ich częstotliwości i myślę, że powinien z automatu wyszukać stacje z nieparzystymi końcówkami np. Radio PLUS 101,7 MHz. Myślę, że wtedy także źle odbierało.

Auto jest w miarę nowe i nie podejrzewam, że ktoś grzebał. Rozumiem, że antena jest w tylnej klapie. Czy może być wypięty przewód antenowy? lub uszkodzony moduł antenowy?

Numer modułu antenowego Europa jest 9291373 a Kanada to 9291374. Czy w tym może być problem?

Zauważyłem także, że w menu nie ma wyszukiwania automatycznego. Jest tylko jedna opcja: wyszukiwanie ręczne.

Czy te radia same z automatu szukają dostępnych stacji.

Samochód jest na gwarancji. Czy udać się z tym problemem do serwisu? Czy powinni pomóc i sprawdzić radio i moduł antenowy.

Co robić? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Jesli chodzi o system nawigacji to polskie menu, lektor polski jest mozliwy do wykonania, mozna przestroic takze radio aby pokazywalo czestotliwosci parzyste, przekodowac region code na europejski, odblokowac dvd podczas jazdy, wgrac poprzez kody FSC najnowsza nawigacje Polska Europa, wiecej na http://www.navibmw.pl lub pod tel 504 384 405

 

BMW X3 f25 z USA dostosowanie do jazdy po Polsce :

 

viewtopic.php?f=131&t=214132&start=15#p1583369

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam. Myślę, że jest po problemie. Niestety autoryzowany serwis sobie nie poradził. U nich tylko diagnoza komputerowa, jeżeli nie ma błędów to nie ma problemu :nienie: . Samochód został doposażony w kamerkę z przodu na szybie przez poprzedniego właściciela i sam zasilacz tej kamerki robił taki bałagan. Po odłączeniu zasilacza z gniazda zapalniczki problem zniknął. Teraz tymczasowo zasilam z gniazda USB i jest OK. Poszukuję zasilacza, który nie będzie zakłócał fal radiowych. Próbowałem drugi inny zasilacz i skutek taki sam. Ogólnie sprawa z zakłócaniem fal radiowych przez różnego rodzaje ładowarki jest powszechnie znana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.