Skocz do zawartości

Wideorejestrator i jego połączenie ala BMW Advanced Car Eye


lazik_s

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Cześć,

wymyśliłem sobie dołożenie wideorejestratora do samochodu. Popatrzyłem na BMW Advanced Car Eye (http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=5C32-EUR---F10N-BMW-520d&diagId=03_4151) i padło ze względu na jakość nagrań, estetykę i użyteczność na alternatywne rozwiązanie czyli DDPai X2 Pro (http://en.ddpai.com/x2.php#overview). Zestaw ma podłaczenie poprzez wtyk do zapalniczki, ale popatrzyłem na manuala od BMW Advanced Car Eye (https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwjS-fnhjYjUAhWJJlAKHQIXB4QQFggnMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.bimmerfest.com%2Fforums%2Fattachment.php%3Fattachmentid%3D502165%26d%3D1428352857&usg=AFQjCNG8vYSzqHL9ewjWUGqBGK2grj_EQA&sig2=OT187Lo3SD-mLZ8SjKlVRQ) i się zastanawiam czy nie można tego X2 także podłączytć pod CAS? Dla F10/F07 podane są piny 34,14 i 12 w CAS. Ma ktoś może rozpiskę co jest na tych PINach? Ewentualnie opis do czego są te piny i jak się zachowują (napięcie non stop?)? Wideorejestrator BMW nie jest programowany więc zapewne te piny nie służą do jakiejś wyszukanej komunikacji i przesyłu obrazu na wyświetlacz konsoli samochodu.

Może ktoś ma DIY dla F07 z kablowaniem do CAS lub całego rejestratora tak jak jest w manualo BMW? Średnio chcę póbować na własną rękę łamać plastiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu
Jeśli chodzi o DDPai X2 Pro to sprzęt godny poleceni. Dość mały i nie rzuca się w oczy. Jakość wideo w dzień i w nocy bez zastrzeżeń. Podłączyłem pod jeden z bezpieczników znajdujący się za schowkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu
OK. Można zamknąć. Całość podłączyłem, zamontowałem, kable ukryte i przede wszystkim działa jak należy włącznie z trybem parkingowym.

 

Mam pytanko odnosnie tej kamery, jak dlugo dziala w trybie parkingowym??

Aż zeżre cały akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Można zamknąć. Całość podłączyłem, zamontowałem, kable ukryte i przede wszystkim działa jak należy włącznie z trybem parkingowym.

 

Mam pytanko odnosnie tej kamery, jak dlugo dziala w trybie parkingowym??

Aż zeżre cały akumulator

 

 

Kurde dziwne bo jak sprawdzalem to u mnie filmiki w trybie parkingowym siegaja ok 4 godzin dlugosci, a wydaje mi sie ze powinno nagrywac dopuki nie przyjde do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

@lazik_s, także używam tej kamery od kilku dni,

podłączonej do gniazda zapalniczki.

Interesuje mnie tryb parkingowy.

Podłączenie zasilania na stałe uzależniam od działania trybu parkingowego.

Czy kamerki w trybie parkingowym nagrywają non stop, czy włączają się na ruch, czy na stłuczkę?

W instrukcji niestety nie znalazłem precyzyjnego opisu trybu parkingowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem prąd jaki pobierają kamerki podczas pracy. Wahał się w granicach 0,28 do 0,37 A. Rejestrator przedni po ok. 1 godz pracy był bardzo ciepły, będę to jeszcze monitorował. To wiadomość dla tych co martwią się o aku.

Wydaje mi się, że robiąc zdjęcie dołączonym przyciskiem, robią się różne rodzaje zdjęć. Zdjęcie z przedniej kamery lub z tylnej. Mogą to być jednocześnie dwa zdjęcia, albo zdjęcie z przedniej kamery z 'formą' lusterka wstecznego w którym widać obraz z tylnej kamery. Czy wiadomo od czego to zależy? Natomiast przyciśnięcie przycisku na ekranie aplikacji zapisuje klip o długości 10 lub 15 sek. Też nie wiem od czego to zależy. Sam pomysł super.

Szukałem programu na PC do edycji nagrań. Po kilku podejściach znalazłem DATACAM PLAYER a w dodatku bezinstalacyjny. Byłe zachwycony. Niestety mapa pokazuje to co chce. Pliki z przed kilku dni mają opis DZIŚ. I jeszcze kilka błędów.

Jeżeli macie coś mniej stresującego to dajcie znać. To co mnie jeszcze denerwuje, to połyskliwy lakier a w dodatku nie czarny. No i te dwie wtyczki USB o dł ok 5cm uniemożliwiające podsunięcie kamerki do samej podsufitki. Na którymś z opisów kamerki recenzent napisał, że lepiej kupić dwie niezależne niż taki komplet. Przeglądając dziś zdjęcia i nie mogąc odczytać nr rej auta jadącego za mną ok25m z równą prędkością w słoneczny dzień przychylam się do sugestii autora artykułu.

Dla tych co tego jeszcze nie stwierdzili, podaję, kamerka zapisuje pliczki dwu minutowe o wielkości ok150mb przód i 150mb tył. Na naszą kartę można nagrać ok 2x3 godź nagrań w pętli. Inaczej mówiąc można nagrać ok 3 godziny na karcie 32GB

 

1-szy tydzień używania rejestratora:

…po kilku dniach prób podzielę się nowymi spostrzeżeniami.

Podglądany obraz na smartfonie raz jest płynny, innym razem skacze albo ‘zamarza’ na kilkadziesiąt sekund. Wydaje mi się, że jest to związane z GPS-em. Tzn gdy się przycina to obraz jest płynny. Ale programowo wyłączyć GPS-u chyba nie można. Nagrania na karcie pamięci są płynne.

Firma zachwyca się swoim HDR, natomiast wieczorem biały samochód i jego biała tablica to jedna wielka wypalona biała dziura. Chyba, że jest regulacja o której nie wiem.

Przy wyjmowaniu karty SD ( demontaż, montaż kamerki) złamał mi się wtyk USB mini od tylnej kamery. Jest to nietypowa wtyczka tzw USB mini 10 pin. Znalazłem taką na allegro. Kamera tylna jeszcze działa ale czeka mnie wymiana wtyczki lub całego kabla.

Ciekaw jestem którego oprogramowania kamery używacie? Moja kamerka przy pierwszym podłączeniu zaktualizowała się do wersji v.3.6.2.6, natomiast na stronie DDPAI ciągle proponują wersję v3.6.1.1.0, tej wyższej nie ma. Może wersja nowsza powoduje przycięcia o których pisałem?

Ponawiam pytanie do Kolegów: czy znalazł ktoś program na PC poprawnie dekodujący dodatkowe dane z naszego X2 pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Jak podłączyć kabelki w mojej 120d 05'. ? Wystarczyłaby jedna fotka.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.