Skocz do zawartości

Stuki w silniku F30 328i N20


madejki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc, zakupiłem bmw F30 328 rok produkcji 2013 od pierwszego właściciela ( samochód z polskiego salonu ), przebieg oryginalny 87 000 pozostał mi jeszcze jeden przegląd w pakiecie serwisowym. Po odbiorze i przejechaniu ok. 15 km zauważyłem stukot w silniku przy utrzymywaniu na obrotach ok 2000, przy płynnym przyspieszaniu nic nie słychać przy pracy na biegu jałowym również. Wartość samochodu 115 000,00 nie zakupiony jako super okazja itp. ( praktycznie maxymalne wyposażenie) połowa sfinansowana z leasingu ( ta sama firma w której pierwszy właściciel miał leasing, niemniej zakup był dokonany już po wykupie ). Oględziny samochodu miałem 06.05.2017 odbiór 18.05.2017, usterka zauważona po przejechaniu kilku kilometrów. Samochód chcę zwrócić, jeżeli ktoś spotkał się z podobną sytuacją proszę o informację jakie mam możliwości, ew. kontakt do dobrego Radcy Prawnego w Krakowie. Filmik z dźwięku samochodu dostępny pod poniższym adresem.

Będę wdzięczny za pomoc

 

https://www.dropbox.com/sh/x52d01mb9gwm1jr/AADe-aCOVy3UC7I7I0u6UoJVa?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałeś z poprzednim właścicielem? Czy dzwoniłeś do firmy gdzie robiłeś przegląd przedzakupowy?

 

Zdiagnozuj to najpierw bo może to pierdoła za 200 zł.

 

Zawsze masz ileś tam czasu na zwrot z powodu ukrytych wad. Jednak zawsze pozostaje problem leasingu:-(

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz radcy prawnego... no Chyba że miałeś klauzule o wyłączeniu rękojmi na umowie... :evil: :evil: :evil: :evil:

To wtedy by wypadało się z jakiś poznać

 

No i wypadało by się jeszcze skontaktować z leasingodawcą... Powinni pomóc

 

Kodeks Cywilny

 

Art. 7098. § 1. Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za wady rzeczy, chyba że wady te powstały na skutek okoliczności, za które finansujący ponosi odpowiedzialność. Postanowienia umowne mniej korzystne dla korzystającego są nieważne.

 

§ 2. Z chwilą zawarcia przez finansującego umowy ze zbywcą z mocy ustawy przechodzą na korzystającego uprawnienia z tytułu wad rzeczy przysługujące finansującemu względem zbywcy, z wyjątkiem uprawnienia odstąpienia przez finansującego od umowy ze zbywcą.

 

§ 3. Wykonanie przez korzystającego uprawnień określonych w § 2 nie wpływa na jego obowiązki wynikające z umowy leasingu, chyba że finansujący odstąpi od umowy ze zbywcą z powodu wad rzeczy.

§ 4. Korzystający może żądać odstąpienia przez finansującego od umowy ze zbywcą z powodu wad rzeczy, jeżeli uprawnienie finansującego do odstąpienia wynika z przepisów prawa lub umowy ze zbywcą. Bez zgłoszenia żądania przez korzystającego finansujący nie może odstąpić od umowy ze zbywcą z powodu wad rzeczy.

 

§ 5. W razie odstąpienia przez finansującego od umowy ze zbywcą z powodu wad rzeczy, umowa leasingu wygasa. Finansujący może żądać od korzystającego natychmiastowego zapłacenia wszystkich przewidzianych w umowie a niezapłaconych rat, pomniejszonych o korzyści, jakie finansujący uzyskał wskutek ich zapłaty przed umówionym terminem i wygaśnięcia umowy leasingu oraz umowy ze zbywcą.

Edytowane przez siwyoscar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klauzuli nie mam, chociaż zaraz po oględzinach zwrócił się do mnie właściciel mailowo z prośbą o podpisanie takiego oświadczenia - na co nie wyraziłem zgody. Zgodnie z umową leasingodawca występuje jako finansujący i nie odpowiada za wady ukryte samochodu. Samochód został sprawdzony przez znajomego który ma warsztat samochodowy i wszystko było ok ( nie ukrywam że głownie diagnoza ograniczyła się do komputerowej i kontroli blacharskiej ze względu na mały przebieg i ogólnie bardzo dobry stan samochodu ), samochód przez opóźnienia ze strony sprzedającego został wydany 2 tyg. później. Sprzedający twierdzi że 18.05.2017 samochód był sprawny ( odbierałem ok. godziny 20:00 i przejechałem tylko 5 km) a zgłoszenie było dzień później i twierdzi że nie ma nic sobie do zarzucenia. Po wstępnych oględzinach 2 mechaników, uszkodzone są panewki żeby to potwierdzić należy rozebrać silnik, czego nie chce robić, zaproponowałem Sprzedającemu podpisanie oświadczenia że naprawa zostanie wykonana na jego koszt i przystępuję do pełnej diagnozy ale nie zgodził się. Poniżej przesyłam historię wymiany oleju, pytanie czy nie za rzadko ?? w przypadku małego przebiegu, nie należy wykonywać co rok ??.

 

Samochód z czerwca 2013

Pierwszy przegląd 17.01.2014 - 19833

Drugi przegląd 02.10.2014 - 43621

Trzeci 01.06.2016 70648

Kolejny wg. wskazania komputera za 6000 tys. ( w cenie pakietu serwisowego ), zastanawiający jest fakt spadku po roku 2014 liczby miesięcznego przebiegu, mam mailowe potwierdzenie oryginalnego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zapis w umowie nt. rękojmi

 

Oświadczenie Sprzedawcy :

niniejszym oświadczam, że przedmiot zakupu opisany w niniejszym zamówieniu jest moją własnością, jest w dobrym stanie technicznym, jest wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych oraz nie jest obciążony jakimkolwiek prawami osób trzecich.

 

Oświadczenie korzystającego, niniejszym oświadczam, ze szczegółowo zapoznałem się z warunkami sprzedaży stosowanymi przez Sprzedawcę, w tym zakresie wyłączenia rękojmi

 

Leasingodawcy przesłałem zgłoszenie, z filmem, przebiegiem i żądaniem zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jeszcze warunki sprzedaży...

 

 

Art. 558. § 1. Strony mogą odpowiedzialność z tytułu rękojmi rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć. Jednakże w umowach z udziałem konsumentów ograniczenie lub wyłączenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest dopuszczalne tylko w wypadkach określonych w przepisach szczególnych.

 

§ 2. Wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił podstępnie wadę przed kupującym.

 

Ale jestem tylko januszem prawa więc widzę ze robi się bardziej skomplikowane więc jednak idź do radcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mechanik podpinał auto pod programy diagnostyczne dedykowane do BMW czy pod jakiś uniwersalny szajs? Podepnij auto w warsztacie specjalizującym się w BMW i wtedy będzie można coś powiedzieć. Ewentualnie ktoś musiałby się wsłuchać z której części silnika dobiegają te stuki (jeżeli to jest w ogóle wykonalne)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam podobny problem, czy udało się ustalić źródło hałasu?

Niebawem wybieram się do ASO ale mam niewielkie nadzieje na ustalenie przyczyn.

 

Witam

Proszę o pomoc, zakupiłem bmw F30 328 rok produkcji 2013 od pierwszego właściciela ( samochód z polskiego salonu ), przebieg oryginalny 87 000 pozostał mi jeszcze jeden przegląd w pakiecie serwisowym. Po odbiorze i przejechaniu ok. 15 km zauważyłem stukot w silniku przy utrzymywaniu na obrotach ok 2000, przy płynnym przyspieszaniu nic nie słychać przy pracy na biegu jałowym również. Wartość samochodu 115 000,00 nie zakupiony jako super okazja itp. ( praktycznie maxymalne wyposażenie) połowa sfinansowana z leasingu ( ta sama firma w której pierwszy właściciel miał leasing, niemniej zakup był dokonany już po wykupie ). Oględziny samochodu miałem 06.05.2017 odbiór 18.05.2017, usterka zauważona po przejechaniu kilku kilometrów. Samochód chcę zwrócić, jeżeli ktoś spotkał się z podobną sytuacją proszę o informację jakie mam możliwości, ew. kontakt do dobrego Radcy Prawnego w Krakowie. Filmik z dźwięku samochodu dostępny pod poniższym adresem.

Będę wdzięczny za pomoc


https://www.dropbox.com/sh/x52d01mb9gwm1jr/AADe-aCOVy3UC7I7I0u6UoJVa?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię nt. historii przeglądów, oraz o informację czy ktoś spotkał się z podobnym problemem nieprawidłowej pracy silnika.

Oczywiście za rzadko, pierwszy właściciel robił tylko to co musiał, w tym modelu silnika 10tys. to zdroworozsądkowa granica, a przebieg 80-90k jest zwykle granicznym gdy coś złego się zaczyna dziać.

Dziwię się, że kupiłeś ten samochód, szczególnie w wysokiej cenie, znając historię serwisową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.