Skocz do zawartości

Bmw x3 e83 światło przeciwmgłowe tylne


krzysztoflyoness

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem niedawno bmw x3 3.0diesel 2006rok bez haka a posiadam przyczepę campingową więc zakupiłem oryginalny hak i wiazke , podłączyłem wszystkie przewody pod światła i pod kierunki Ale nie mogę znaleźć kabla od światła przeciwmgłowego prosZę o pomoc gdzie on jest poprowadzony i jakiego jest koloru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czujniki parkowania i automatyczną skrzynię biegów Ale nie mogę rozebrać tylnej klapy bo nie chcę pourywac zatrzasków i chciał bym się dowiedzieć gdzie ten kabel idzie czy w którymś słupku czy dachem i jaki ma kolor to bym sie tam podłączył bez robierania klapy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bardzo Ci to się światło przeciwmgłowe potrzebne, ile go będziesz używał. Więcej szukania grzebienia w kablach, kodowania niż jest to warte. Podczas przeglądu chyba nikt tego nie sprawdza a jeśli nawet to się ładnie "uśmiechniesz" i po sprawie. Ja jestem z pokolenia które pamięta przyczepki na drogach z napisem na desce Brak Świateł.
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie zdjętą plastikową osłonę klapy bagaznika bo usuwałem sniedź z styków lampy światła przeciwmgłowego i świateł cofania. Do tego wszystkie żarówki oswietlenia wnętrza i bagaznika wymieniam na ledowe.

 

Osłona klapy bagaznika jest mocowana na takie same spinki co boczki drzwi, u mnie już kilka się niestety polamalo ale mam zapas bo demontowalem kiedyś lusterko więc przy demontażu boczku drzwi zaopatrzeniem się w cała paczkę.

 

Zrobię foto to wrzucę jaki to przewód i którędy idzie

 

Ja mam oryginalnie montowany hak

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz oryginalny hak + wiązkę + moduł to czemu tego nie zrobisz tak jak fabryka?

 

Tu masz schemat jak to powinno być zrobione. BMW to nie Fiat czy VW, takie sztukowanie wróży tylko kłopotom - tym bardziej że masz wszystko oryginalne. Albo będą ci pikać czujniki, albo skrzynia będzie szarpać, albo będziesz miał błędy przepalonych żarówek....

9ba6af98f3ca.jpg

 

Skoro masz całą wiązkę, to masz też kable które idą na przód - do modułu świateł - wtyczka X12 (to on załącza przeciwmgielne), i do skrzynki bezpieczników - wtyczki X9 oraz X10015. Rozbierania w gruncie rzeczy nie jest tak dużo:) tak więc powodzenia

 

Jeszcze raz napisze...oryginalny moduł przyczepy = kodowanie go pod samochód. Pamiętaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lewej lampie znajduję się przeciwmgłowe tylne i światło wsteczne

we wtyczce znajdują się trzy przewody , brązowy , niebiesko żółty i żółto czarny

 

b15eb2fd8c1f2352med.jpg

 

W prawej lampie masz tylko światło wsteczne

we wtyczce znajdują się dwa przewody , brązowy , niebiesko żółty

 

085e3503607dbd06med.jpg

 

przewody z lewej lampy łączą się po środku klapy u góry z przewodami od zamka i biegną w prawy

narożnik gdzie łączą się z przewodami prawej lampy , wszystko idzie do peszla

pomiędzy klapą a autem po prawej stronie a później przez sufit do auta

 

ffcea4b4818d8bf8med.jpg

c55b4bb26836852cmed.jpg

a6b4f8484c6b3c8cmed.jpg

08293b997a324fd8med.jpg

9a75c9f366fa3254med.jpg

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawej lampie masz tylko światło wsteczne

we wtyczce znajdują się dwa przewody , brązowy , niebiesko żółty

 

Być może tak jest u Ciebie.

W wersjach poliftowych w obu swiatłach są oprawki i żarówki przeciwmgielne.

Kwestią kodowania jest czy jako przeciwmgielne świeci tylko lewa czy obie.

Dodam, że przy gwałtownym hamowaniu dodatkowo świecą obie żarówki "przeciwmgielne", a poza tym przy przepaleniu żarówki hamowania odpowiednie przeciwngielne przejmuje rolę przepalonej żarówki i swieci przy hamowaniu (a jak przepali się kierunek to mryga stop).

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

2 śruby

2 kołki

trzeba zdjąć plastik zakrywający ucho wchodzące w zamek ( ten prostokącik poniżej kołków)

całą osłonę należy zerwać z klapy bo jest ona wciśnięta na kołki (na pewno któryś się złamie)

trzeba tez odłączyć wtyczkę od lampki w klapie

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam podłączenia się pod temat.

Czy mógłby mi ktoś pomoc? Niedawno kupiłem samochód bmw x3 3.0i 231 automat z USA.

Okazało się że w aucie nie ma świateł przeciwmgłowych tylnych.

Nawet nie było guzika do ich włączenia a jak rozebralbym tylna klapę to okazało się że miejsce na żarówki przeciwmgłowe jest zaslepione a w instalacji która idzie do lamp w klapie po obu stronach są tylko dwa kabelki a wyczytałem na forum że powinny być 3 chociaż z jednej strony. U mnie brak zolto- czarnego.

Zakupiłem włącznik świateł z takim guzikiem i sprawa wygląda tak ze po włączeniu świateł przeciwmgłowych tylnych Zapala się kontrolka na desce rozdzielczej. Ale jak pociągnąć dalej instalacje a może ona jest tylko kabel nie jest doprowadzony od któregoś momentu do lampy. Czy ktoś to przerabial?

Czy można gdzieś kupić oprawy do żarówek o też ich nie ma.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa ze nie bylo swiatla przeciwmgielnego....zadne auto z rynku usa nie ma.

Podstawa to wymiana przelacznika oraz porawne kodowanie.

Pozniej mozna sie zaglebiac co i jak.

Nie wiem jak w tym modelu ale z tym bywa roznie.

Czasem trzeba ciagnac kable od modulu swiatel, czasem tylko od wlacznika do modulu.

Tu masz rozpiske pinow modulu swiatel

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e83-x3-3.0i-sav/components-connectors/components/a-control-units-modules/a3-light-module/YdCANaS


Jezeli kodowanie nie pomoze to musisz sorawdzic kabelki.

Pin 29 i 63 to sygnal na tylne lampy, a pin 33 to sygnal z przelacznika. Sprawdz czy w tych pinach masz kabelki. Jezeli tak, to orawdopodobnie wystarczy samo kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego.

Ale skąd ma prowadzić kabel do światła przeciwmgłowego bo fizycznie nie ma ma we wtyczkę są tylko dwa kable do światła cofania a brakuje trzeciego żółto czarnego. Skąd go poprowadzić gdzie jest moduł świateł? W przełączniku wszystko najprawdopodobniej jest ok bo jak zalozylem taki przełącznik który posiada włącznik do świateł przeciwmgłowe tylnych to po naciśnięciu go na zegarami zapala się kontrolka tylnych świateł przeciwmgłowych.

Fizycznie brakuje mi trzeciego kabla we wtyczce do lamp oraz mocowania żarówek bo były zaslepione plastikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Schemat calosci dla modulu swiatel

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e83-x3-3.0i-sav/components-connectors/components/a-control-units-modules/a3-light-module/o26Dg9R


2. Lokaluzacja modulu:

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e83-x3-3.0i-sav/components-connectors/components/a-control-units-modules/a3-light-module/1VnYVfkL25


Troche nie jasno pokazane. Szukasz urzadzenia jak na zdjeciu. Najczesciej zlokalizowane jest pod oslonami nog kierowcy. Musisz zdemontowac te plastiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was koledzy robił jakiś MANUAL z dokładania kabla do przeciwmgłowych tylnych w X3 E83. U mnie takiego brak we wtyczce w lampie w klapie bagażnika.

Czy to mocno skomplikowane?

Czy trzeba kłaść go dachem żeby wszedł w klapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.