Skocz do zawartości

Zakup X1 F48 - konfiguracje, ceny, podpowiedzi.


Vaas

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Racja. Ja ( ze swoją poradą -mp3) skupiłem się na mojej grupie wiekowej :D oraz to ja niestety w mojej Beemce nie mam takiego wyposażenia, jak opisywane wyżej. Szczerze i pozytywnie zazdroszczę... :)
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 351
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe z tym Androidem...

W firmie mamy aktualnie flotę Peugeot'ów i Citroen'ów - i o ile Apple CarPlay działa na nich bezproblemowo, to z AndroidAuto są problemy...

Tak więc chyba nie tylko BMW miewa problemy z tym systemem :wink:

 

Nie wiem czy to jest kwestia AndroidAuto, ale na pewno wielu producentów nie dało rady tego zrobić skutecznie. Nie wiem kogo oni zatrudniają do systemów multimedialnych, ale czasami łapię się za głowę jak takie coś przeszło „usability testing” (vide Lexus czy nawet Jaguar).


Jakimś cudem na przykład Ford potrafi – S-Max z wypożyczalni po samym zestawieniu połączenia BT i uruchomieniu Spotify udostępnił pełną integrację ze Spotify, bez instalacji żadnych dodatkowych aplikacji. Jak widać – można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jak napisałem wcześniej - sposób zaprokjektowania tej siatki w X1 jest kiepski, drugi raz bym jej nie kupił.

Po prostu w wypadku tego auta jest to rozwiązane czasochłonnie i niewygodnie.


Natomiast siatka sama w sobie jest przydatna - możesz zapakować bagażnik po sufit bez obawy, że w czasie hamowania coś wleci do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam z ta siatka mieszane uczucia.

z jednej strony rodzina sie rozrasta i miejsca bedzie brakowac - kto wie moze czasami akurat ta siatka uratuje mnie przed stosowaniem trumny?

z drugiej strony jak ma brakowac miejsca to moze lepiej oszczedzic pieniadze na siatce, troche dolozyc i kupic trumne i miec swiety spokoj?

ehh decyzje decyzje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam podgrzewanie u siebie, ale nie korzystam :wink:

Przy kierownicy o grubym wieńcu, pokrytej skórą (np. kierownica M) - dla mnie przynajmniej podgrzewanie jest zbyteczne.

Ale oczywiście istotne są indywidualne preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A nie prościej pójść do salonu pooglądać?

Jeśli to świeża zmiana, to możesz nie znaleźć na forum nikogo kto takowe fotele już ma.


Sensatec to nie skóra, tylko tzw. skaj (oficjalna nazwa: skóra ekologiczna :wink: ) I choć jest on dobrej jakości, zawsze będzie gorzej "performował" niż prawdziwa skóra...

W przypadku X1 tapicerka skórzana jest ponadto perforowana, to dodatkowo powoduje że jest lepsza wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Moim zdaniem w przypadku skórzanej kierownicy nie ma to większego sensu.

Dla mnie rewelacja, zimą docenisz !

 

Myślałem, że to kompletnie zbędny bajer.

Doceniłem go 5 razy w zimie ale te 5 razy było cudowne ;)


Napewno Fotele podgrzewane > kierownica podgrzewana.

Pytanie jakim jesteś komfortowym człowiekiem ;) Jak lubisz ciepło to docenisz, jak jest Ci to trochę obojętne i przezwyciężysz to to olej.


Ja czasem się łapałem w zimie że nie włączałem ogrzewania foteli tylko a dobra w nosie.


Jeżeli próbujesz oszczędzić to olej, jak masz na to to weź a docenisz ;)


Odnośnie foteli sportowych.

Myślałem że to wyciągacz pieniędzy ale nie wrócił bym do normalnych. Fotele sportowe z Dakotą to dla mnie must have. Chyba, że naprawdę oszczędzasz ;)


Jak chcesz żebyśmy Ci doradzili napisz budżet i to co dla Ciebie ważne oraz napisz co bierzesz a czego nie lub wyślij link do konfiga ;)

Wtedy lepiej pomożemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj X1 mnie zaskoczyło. Podobno nie ma auto hold, a dzisiaj taka sytuacja – wyjeżdżam z garażu podziemnego i okazuje się, że wyjazd z posesji zastawiony, trafiłem akurat na dostawę do któregoś ze sklepików. Widzę, że to potrwa ze dwie-trzy minuty, więc przełączam na P i sięgam do pstryczka od hamulca, a tam niespodzianka – hamulec załączony. Czyżby X1 jednak wykrywało sobie, że zostało przełączone na P na lekkim wzniesieniu i włączało dodatkowo hamulec postojowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za pomoc - x1 zamowione choc wciaz czekam na potwierdzenie terminu produkcji.


przy okazji potwierdzam ze bodajze od lutego x1 przeszedl bardzo delikatny "lifting" - zmieniono standardowe fotele na wygodniejsze + wyswietlacz pod zegarami jest "nowoczesniejszy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za pomoc - x1 zamowione choc wciaz czekam na potwierdzenie terminu produkcji.


przy okazji potwierdzam ze bodajze od lutego x1 przeszedl bardzo delikatny "lifting" - zmieniono standardowe fotele na wygodniejsze + wyswietlacz pod zegarami jest "nowoczesniejszy".

 

Daj znać jak wrażenia z jazdy po odbiorze koniecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wyswietlacz pod zegarami jest "nowoczesniejszy".

Widziałem te nowsze zegary ostatnio w X2 przy okazji wizyty w salonie.

Faktycznie mają nieco nowocześniejszy wygląd - nie tylko wyświetlacz na dole, ale zmienili też wskazówki zegarów.

Teraz zegary są wykonane w technologii "Black panel" - dzięki czemu tło tej "cyfrowej części wyświetlacza" (na dole na środku i z prawej) nie odcina się od reszty zegarów, co było widoczne w nocy.

Funkcjonalność zegarów i wyświetlacza pozostała taka sama.


Poniżej zdjęcie z F20, ale zegary są takie same jak w F48.


http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/2017/07/2017-BMW-M140i-Shadow-Edition-1er-F20-LCI-Facelift-II-15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich na forum.

Mam zapytanie co do zakupu BMW X1 rocznik 2016 z Kanady. Samochód został sprowadzony do Polski. Mam pełną dokumentację. Chciałbym się zapytać czy oprócz oswietlenia ma jescze inne niuanse np. gwinty, śruby. Chodzi mi głównie o to aby nie było potem jakiegoś rozczarowania. Według VIN został wyprodukowany w Niemczech. Ktos coś pomoże..???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemów, niemieccy producenci są dość łatwi w dostosowaniu do wymogów europejskich (Volkswagen zaczął np. przenosić gwarancje na EU dla aut zakupionych w Stanach).

ŚwIatła przeciwmgielne można zakodować + przełącznik, obrysowe wyłączyć itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Mam zapytanie co do zakupu BMW X1 rocznik 2016 z Kanady. Samochód został sprowadzony do Polski. Mam pełną dokumentację. Chciałbym się zapytać czy oprócz oswietlenia ma jescze inne niuanse np. gwinty, śruby. Chodzi mi głównie o to aby nie było potem jakiegoś rozczarowania. Według VIN został wyprodukowany w Niemczech. Ktos coś pomoże..???

 

Hey ja mam takie autko dokładnie.


Ma kilka różnic. Światła tył, przeciwmgielne tył trzeba dokupić (przełącznik) oraz niektóre elementy softu są inne ale można doprogramować. Hamulce są słabsze.

Olej nalezy lać inny i jeden filtr jest inny ale nie pamiętam który.


Jak coś zapraszam na priv to możemy pogadać przez telefon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.