Skocz do zawartości

Błąd 0x2e85 elektryczna pompa wody


kamilq777

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Ktoś tu na forum opisywał że miał problem że jedna strona mu nie grzała i przyczyną była nagrzewnica zasyfiona w środku. Z tegk co pamiętam wymienił na drugą. Wiązało się to z demontażem całej dechy.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=306239&p=2265822&hilit=Nagrzewnica#p2266061

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypiołem weże od nagrzewnicy. Odpalilem weza ogrodowego na 1/4 mocy czyli leciało ledwo co. przyłożyłem do jednego węża nic nie przeleciało. ale to akurat logiczne bo nagrzewnica ma zawór w środku ze działa tylko w jedną stronę. Przykładam do drugiego zaznaczam wody leciało ledwo co i wypłynęło mi może ledwo jeszcze 1/4 tego co z węża na wejściu. Woda wypłynęła mleczna. Z auta wylałem wodę. Cos mi się zdaje ze nagrzewnica będzie zakamieniona i ma minimalny przepływ.

Targam w poniedziałek deche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
na grodziowe np. w e46 był taki od sterowania Ciepłym płynem

To chyba byly ostatnie auta z takim zaworkiem.

Z twoich postow wnioskuje ze wymienniles jeden termostat -jeslitak to wymien jeszcze ten drugi.Ten na silniku.Ze schematu wychodzi ze oba musza byc sprawne aby bylo ogrzewannie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej że nie wyminiłem bo nie ma sensu jak nowy z pudełka tak i stary zachowują się tak samo. Pozatym jaki jest sens to wymieniać skoro przepływ przez nagrzewnice jest tak marny że nawet ustami jest bieda to przepchnąć.

Druga sprawa gdzie niby jest drugi termostat bo ja go nie potrafie znaleźć. Kruciec na głowicy z czoła silnika jest pusty potem leca weze do nagrzewnicy i do chłodnicy i do pompy wody z termostatem. A tam przy pompie wody jest tylko jeden termostat wiec gdzie niby jest drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz jeden termostat, to nie diesel :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sorki koledzy -macie racje :oops:

W tym schemacie widac ze weze dzialaja jak termostat - ide do okulisty :)

Sprawdz kolego kiedy zaczyna pracowac pompa wody w aucie twojej zony a kiedy u ciebie -pewne tu bedzie rozwiazanie problemu...

Targanie wnetrza auta zostaw na koniec bo to mozolna robota

Opisz jak pojawil sie problem ogrzewania czy to bylo nagle czy narastalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa bije sprawdzałem w trybie odpowietrzania i działa. Kumpel kupił to auto z tym problemem wiec nie wiem jak to się stało.

 

Wymieniałem nagrzewnice w kilkunastu samochodach. Wiem ze jak nagrzewnica jest OK to jak się przystawi węza nawet z pełną mocą i odkręci wodę to tak samo z wylotu idzie pełną mocą. a to jest ledwo co :roll: Więc nie sądzę że to ani pompa ani termostat skoro tam obiegu jest OK a przez nagrzewnice ledwo co. Skoro woda przez nią nie leci to co po co mam z nią zwlekać. Chyba że mam się skupić na czym innym. Podepnę jutro stary termostat napełnię układ po czym odepnę waz zasilający do nagrzewnicy. Jak będzie leciało OK to pompa musi być dobra.

 

BTW pompa wody na silniku zimnym załącza się dopiero po włączeniu ogrzewania na max i włączeniu dmuchawy, inaczej pompa stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pompa bije sprawdzałem w trybie odpowietrzania i działa

Tryb odpowietrznia to jedno a tryb normalnej pracy to drugie.W jednym trybie moze pracowac a w drugim nie musi

Wiem ze jak nagrzewnica jest OK to jak się przystawi węza nawet z pełną mocą i odkręci wodę to tak samo z wylotu idzie pełną mocą. a to jest ledwo co

to juz zalezy od budowy nagrzewnicy.W starych miedzianych tak bylo a w aluminiowych jest innaczej

Skoro woda przez nią nie leci to co po co mam z nią zwlekać

Ja bym najpierw wszystko posprawdzal a gdyby wyszlo na nagrzewnice to bym sprubowal ja udroznic bez demontazu.Demontaz bym zostawil jako ostatecznosc a co ty zrobisz to twoja decyzja...

Podepnę jutro stary termostat napełnię układ po czym odepnę waz zasilający do nagrzewnicy. Jak będzie leciało OK to pompa musi być dobra.

To Ci nie da odpowiedzi.Plyn poleci mocno i swobodnie

pompa wody na silniku zimnym załącza się dopiero po włączeniu ogrzewania na max i włączeniu dmuchawy, inaczej pompa stoi.

A powinna ja uruchamiac temperatura silnika

Podepnij inpe i luknij na jej prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Plyn Ci nie udrozni.

Mususz zadzialac kwasem.Wypnij przewody od nagrzewnicy i opruzni ja , zalej octem na kilka godzin - ten kwas dziala powoli ale bedzie systematycznie penetrowal i rozpuszczal osad.Po tym czasie przeplukaj woda - masz juz na to sposob.Bedziesz widzial czy jest poprawa.Jesli tu jest problem a nagrzewnica przezyje ta prube to bedzie jak nowa...

Spruboj pozyczyc inpe -na pewno ktos z twoich okolic ja posiada.Jesli pompa nie zrobi obiegu to nawet nowa nagrzewnica nie zagrzeje auta bo cale cieplo trafi do chlodnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam. trochę odkopię temat.

Problem z błędem pompy jest dalej, ostatnio wywaliło mi błąd termostatu, okazało się również, że nie było płynu w zbiorniczku wyrównawczym. Nie wiem jak długo, ale ostatnim razem sprawdzałem chyba z 2 miesiące temu to płyn był.

Dolałem wczoraj płyn, około 1l, dziś sprawdzałem jest troche mniej, ale mogło wcześniej brakować w układzie.

Niestety żadnych wycieków nie widze, sprawdze jeszcze czy nie kopci jak sie dogrzeje, może to nie uszczelka..


Czy jest jakaś możliwośc, że np pompa uległa uszkodzeniu i wywalila cześć płynu?

0e1de3693c7c5abemed.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak pompa jest uszkodzona to nie działa i tyle, nie ma związku z brakiem płynu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

witam jestem nowy. mam pytanie walcze od3 dni z maja e93 kabrio n43 a mianowicie po zimie wyjechale m z garazu i poleciałem polatac i tu problem wyskoczyła info na zołto temper.sil a po chwili na czerwono zgasilem auto i ostudziłem.pojechałem do mechanika podpioł kompa i wywali pompa elektryczna padla.na drugi dzień odpalam auto pompa działa do momentu az ałto osiagnelo 90 potem załaczylwiatrak a pompa sie wylaczyła i ogrzewania brak.i teraz sie zastanawiam jak zimny silnik pompa dziala ogrzewanie rowniez do momentu właczenia wiatraka. wiec co z ta pompa pytam bo wywalic 1500 na pompe a problem moze lezy gdzie indziej.prosze o pomoc.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.