Skocz do zawartości

Bmw e 60 klema Ibs


max323f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem związany z klemą Ibs

Jakiś czas temu rozładowywał o mi akumulator po odłączeniu kabelków od klemy ibs problem ustąpił więc winowajcą okazała się klema, po zakupieniu drugiej klemy poliftowej z 2008 r pojeździłem miesiąc wszystko było ok aż tu nagle wczoraj wsiadam do auta i aku rozładowane co jest?

czy miałem pecha i kupiłem zepsuta kleme ? czy coś może psuć te klemy?

Dodam że objawy są takie same jak z tą starą klema czyli pojezdze z tydzień i momentalnie w każdej chwili może mi rozładować doszczętnie Aku po odłączeniu klemy jest ok

Ładowanie na podglądzie z klemą 14,7 v , bez klemy 14,3 v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylko diagnostyka ci na to odpowie co jest nie tak. Mi przycisk od blokowania szyb rozładowywanego akumulator. Błędu nie było ale był zapis w pamięci co wybudza samochód.

Jeśli nie masz nikogo w pobliżu to zakup kabel k+Dcan i zainstaluj inpa i rheingold.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wystarczy na zapłonie. Sprawdź błędy jeśli będzie czysto albo nic nie będzie wskazywało konkretnie na uszkodzenia które by wybudzało samochód będzie trzeba zrobić diagnostykę ista D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie. Co prawda jeszcze nie potwierdziłem ale wydaje się ze będzie Oki. Sprawdź przewody które idą do klapy bagażnika z prawej strony. U mnie była uszkodzona izolacja i przerwane przewody. To powodowało zwarcie w układzie i przez to rozładowywał się akumulator. Zobacz jak to wyglada w Twoim przypadku. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiesz, jak nie ma zapisanego błędu spiecie w inpa to szkoda rozkręcać całego samochodu.

Jeśli IBS jest sprawny to ISTĄ da się sprawdzić co wybudza samochód.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator potrafi się rozładować w ciągu 10minut i na pewno jest to związane z klemą bo po odłączeniu nierozładowuje ale znowu ciężko tak jeździc bez ibs bo do końca jednak nie doładowuje aku

W sobotę mierzyłem rozładowanym akumulator miał 7v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBS jest tylko miernikiem liczy sobie ile prądu było w aku przed wyłączeniem auta jak mu się nie zgadza po ponownym włączeniu stacyjki wywali komunikat.

Moja rada wypnij ibs i jezdzij bez nic się nie stanie ładowanie pozostanie na stałym poziomie chyba że zależy ci na komunikatach które wykrywa że bateia słaba i trzeba podładować albo że wysokie rozładowanie bateri na postoju itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.