Skocz do zawartości

e60 pre lci błąd spalonej żarówki a markery led


Firehand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam duży problem z zwalczeniem komunikatów o błędzie spalonej żarówki ringów. Generalnie pacjent to przedliftowe e61. Poprzedni właściciel dołożył z przodu lampy od lci, ja dorzuciłem tył. O ile z tyłem nie ma większych problemów (dezaktywowałem komunikaty o błędzie spalonej żarówki kierunków itp) o tyle z przodu po założeniu markerów led nie mogę za nic pozbyć się błędów (bywa, że gong jest mega upierdliwy i słyszę go parę razy na minutę :mad2: ), nie pomaga wyłączenie monitoringu od tych żarówek, kodowanie pustym plikiem MAN też już próbowałem.

 

Generalnie to zauważyłem, że błąd wyskakuje po przekręceniu kluczyka i do puki auto jest jest na światłach dziennych (ringi) to jest względny spokój, na światłach mijania błąd pojawia się co chwilę.

 

Ma ktoś z Was jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy moduł świateł tez wymieniony na lci i zakodowany?

2.założyłbym oryginalne zarówki żeby zobaczyć czy błąd znika

3.kiepskie markery które nie oszukują komputera i generują błąd spalonej żarówki.

To mi przychodzi do głowy na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modułu to ja go nie zmieniałem ale to raczej nie ma nic do rzeczy bo nawet moduły z polifta nie miały przewidziane ledów w ringach.

 

Na ori żarówkach h8 błędów nie ma, tzn sporadycznie zdarzyło mi się, że w trybie świateł auto, przy rozruchu silnika w wyniku spadku napięcia??? wyrzucał błąd 1 ringa i tyle.

 

Markery teoretycznie miały nie generować błędów, kosztowały 3 stówy no ale widać jak jest.

 

Co do kodowania to zmieniam 3 wpisy: sprawdzanie "na zimno", "na ciepło" i wyłączenie komunikatu. W przypadku tylnych kierunków i pozycyjnych działa w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.