Skocz do zawartości

BMW e36 1.8i 1998r. 115km Nierówne obroty


bayer91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze do Was ponieważ mam problem ze swoja e36. Po wymianie wszystkich przewodów paliwowych i hamulcowych(wymagana wymiana) w bmw obroty zaczeły szaleć, najgorzej jest w momencie gdy silnik jest zimny np. nie odpalany przez dwa dni. Obroty falują od 200 do 900 na biegu jałowym, samochód nie gaśnie. Gdy samochód uzyskuje temp. 90 st.C obroty wracają do prawidłowiej pracy. Przy dodaniu gazu( obr. od 2500 do 3500) samochód "przerywa". Przy sprawnym słuchu mogę usłyszeć cykanie w okolicach wtrysków badź świec zapłonowych(nie były wymieniane). Czuć benzyne w środku podczas jazdy. Bmw nie widziało LPG. Komputer nie znajduje żadnych błędów. Proszę o odpowiedź, czemu obroty falują, przerywa przy wyższych obrotach? Czy mogą to być świece?, przepływomierz?, kable zapłonowe?, silnik krokowy? Czy wymiana przewodów przyczyniła sie do usterki? Dziekuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po wymianie zaczęły się dziać takie problemy to obstawiam źle założone przewody paliwowe lub coś w nich przekombinowali albo uszkodzili przy ich wymianie. Przewody hamulcowe nie maja tu nic do pracy silnika ale paliwowe już tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przewody ciśnieniowe ? Gumowe ? Jeśli tak to nie zostały wymienione, przy wtryskach nic nie robiłem, byłem u mechanika ostatnio i wskazał ewentualnie za bogatą mieszankę i to może być powód, czy to mogło się stać po wymianie przewodów paliwowych ? Dziekuję za odpowiedź Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień jeszcze filtr paliwa. W ogóle to nie powinieneś czuć paliwa w aucie. Cos gdzieś jest nie tak z przewodami paliwowymi posprawdzaj cały układ paliwowy czy nie ma gdzieś wycieków.

 

https://www.leebmann24.de/bmw-ersatzteile/view/btindex/?series=e36&typ=ce31&og=01&hg=13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Z układu wydechowego nie czuć benzyny, świece zapłonowe czarne, tak jakby tworzył za bogatą mieszankę, co do przewodów przy wtryskach to jeszcze nie wymieniłem tak jak większy wąż z drugiej strony listwy wtryskowej ale mam zamiar kupić, sprawdzałem cały układ paliwowy na stacji diagnostycznej- brak wycieków, zostawiłem auto u mechanika, mechanik odchylił przewód gumowy od przepływomierza tym sposobem dodał więcej powietrza z atmosfery do silnika. BMW zaczęło lepiej chodzi, lecz na chwile dzień poźniej wróciło wszystko do stanu usterki. Przepływomierz mam zamiar wymienić na inną. Czy też czujnik? jeżeli jest taka możliwość bo z tego co widziałem to raczej nie da się tego rozebrać i wyjąć czujnik. Czy może to być przyczyna?

"Andrzej84" jak mogę sprawdzić ciśnienie na listwie?

aa dziękuję "marcars" za dobrą stronkę przyda się :) Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie paliwa sprawdza się manometrem na listwie wtryskowej masz tam taki wentyl.odepnij wtyczkę przepływomierza i zobacz jak zareaguje silnik.silniczek krokowy możesz wyczyścić.kurde że Ci błędów nie pokazuje .a moze sonda stoi w miejscu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Wreszcie mogę cieszyć się swoją BMW, wszystko zostało naprawione. Pewnie jesteście ciekaw jaka była przyczyna, otóż przez przypadek mechanik przepchał zawór zwrotny przy zbiorniku paliwa. Doszedł do tego po tym jak dzięki Wam doradziłem sprawdzić ciśnienie na listwie wtryskowej, powinno być 3 atm. było 6 więc przyczyny co może stać za awarią zmniejszyły się znacznie. Duże spalanie, zalane świece, brak odczytu błędu na komputerze, falujące obroty i brak mocy- powód zapchany zawór zwrotny. Pewnie wymiana przewodów paliwowych przyczyniła się do tego, wszystko zaczęło się układać. Dziękuję Wam za pomoc za zainteresowanie i chęci, nie ukrywam bez waszych wskazówek było by trudniej znaleźć przyczynę. Teraz cieszę się swoim oldtimerem. Ta przygoda utwierdziła mnie w tym, że to niezawodny samochód. Pozdrawiam i zamykam temat :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.