Skocz do zawartości

2.0d 163, słabnie na ciepłym silniku


twardy3100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem posiadaczem Bmw e91 2.0 163KM. Mam problem polegający na tym, że auto jest wyraźnie słabsze kiedy silnik się rozgrzeje. Mechanik sprawdzał parametry pod obciążeniem i niby wszystko jest ok, kazał wymienić filtr paliwa ale nic to nie zmieniło. Co może być przyczyną? Obstawiam wstępnie przepływomierz (na 5 biegu przy wcisnietym gazie na maksa ekonomizer nie przekracza 16/17-chyba, ze tak ma byc). Prócz sugestii na temat usterki mam pytanie odnośnie przepływmoierza. Nowy troche kosztuje i nie chciałbym kupować w ciemno, może jest ktoś z okolic piły/chodzieży, kto za flaszke podmieniłby na chwile swój przepływomierz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierwsze wyczyścić EGR , przepływomierz umyć specjalnym preparatem i wtedy zobaczysz .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poszukaj filmików z myciem przepływek (są specjalne środki do tego) .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się z podpiętym komputerem i jedna rzecz przykuła moją uwagę. Mianowicie temp. powietrza doładowania. silnik rozgrzany, ruszam, temp doładowania 20 stopni i samochód elegancko przyspiesza, ale po chwili temperatura mocno rośnie i już sie robi muł. Chwila delikatnej jazdy, lub najlpeiej jazdy na luzie, temperatura spada i znowu przez chwile elehancko przyspiesza dopóki temperatura powietrza znowu nie urośnie... Czy temperatura powietrza doładowania powinna siętak zmieniać ?(wahała się od 20 na posotju do 50 przy krótkim przyspieszaniu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.