Skocz do zawartości

Moc powyżej 3000 tyś obrotów 330Xi AT


lokaczbmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

Mam pytanie odnośnie przyśpieszenia. Mam E46 Touring 330Xi w automacie. Wcześniej nie miałem BMW z takim silnikiem i nie wiem czy to jest normalne. Przy ruszaniu gdy wciskam gaz w podłogę auto jakoś słabo przyśpiesza, dopiero po osiągnięciu 3 tys obrotów dostaje kopa i to tak jakby się jakieś turbo włączyło. Nie jest to tylko przy ruszaniu, bo podczas wyprzedzania też tak jest, że jeśli nie zredukuje bieg niżej, to dopiero kopa dostaje po osiągnięciu 3 tyś obrotów. Czy jest to normalne, czy u Was w Buniach z tym silnikiem tego sie nie odczuwa?

Edytowane przez lokaczbmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie jest to normalne, podłącz pod komputer, bo coś jest nie tak. Jaki przebieg? Może vanos/vanosy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanosy dopiero co robione, jakieś 1000 km wcześniej. Na pewno przed robieniem vanosów było to odczuwalne, po odbiorze z warsztatu chyba tego nie było, lecz wtedy nie miałem podłączonego gazu. Sprawdzę jeszcze dzisiaj na paliwie, czy też jest to odczuwalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź na pb, co się działo przed regeneracją vanosów? Wiesz dokładnie co zostało zrobione?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak być, to o czym piszesz to typowy objaw padniętych vanosów, jeśli po regeneracji nadal występuje taka sytuacja, to prawdopodobnie praca została wykonana nieodpowiednio, aczkolwiek najlepiej będzie podpiąć pod komputer i wtedy myśleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na paliwie i jest tak samo. Nie miałem dzisiaj możliwości podpiąć się do profesjonalnego kompa i sprawdziłem tylko Pistonem z telefonu. Są powtarzające się błędy "P0444" i "P0014". Niestety nie mogę znaleźć nic konkretnego co to za błędy, co znajdę, to coś innego piszą. Może ktoś miał do czynienia z tymi błędami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poczytaj tu:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=155440

Wg mnie masz dalej problem z rozrządem/vanosami.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że masz problem z czujnikiem wałka rozrządu od strony ssącej. Powiedz czy auto dłużej się odpala? Tak jakby rozrusznik kręcił a odpalił się dopiero po kilku sekundach? Jeśli tak to mógł paść czujnik wałka rozrządu - miałem podobnie. Objawia się właśnie tym, że do 3tys obrotów nie masz mocy.

Podepnij auto pod inpę i sprawdź dokładnie jakie masz błędy, bo czasem inne są w inpie a inne w jakiś innych apkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w podovnej sytuacj tylko w silniku N46. Auto już u mechanika. U mnie najpierw falowały obroty, zapalił się chceck i po 2 dniach obroty sie uspokoiły, ale z tą mocą to chyba podobnie jak u Ciebie. Jak odbiore auto po wymianie czujników to dam znać czy pomogło... Z tego co czytałem to powinno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że masz problem z czujnikiem wałka rozrządu od strony ssącej. Powiedz czy auto dłużej się odpala? Tak jakby rozrusznik kręcił a odpalił się dopiero po kilku sekundach? Jeśli tak to mógł paść czujnik wałka rozrządu - miałem podobnie. Objawia się właśnie tym, że do 3tys obrotów nie masz mocy.

Podepnij auto pod inpę i sprawdź dokładnie jakie masz błędy, bo czasem inne są w inpie a inne w jakiś innych apkach.

Witam.

Auto odpala normalnie. Może Kolega z forum zgodzi się, żebym podjechał podpiąć się pod kompa, to wtedy coś będę wiedział więcej, jak nie, to podjadę na jakiś warsztat. Jeszcze zastanawia mnie spalanie, czy 19l/100km gazu, przy spokojnej jeździe to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak przy spokojnej to sporo, nawet biorąc pod uwagę x i at, na trasie jak wygląda? Powinno spaść poniżej 10l. Dopisz 330xia do tytułu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg?u mnie mam manual i zdemontowany x i pali 12 gazu jazda miejska bez duzych korkow,jadac tylko do 3000 obr dynamicznie bez wciskania gazu w podloge powinienes wyprzedzac 90% aamochodow

Przebieg mam 250tyś. Raczej jest wiarygodny, bo to auto z polskiego salonu. Koniecznie muszę się przejechać innym 330Xi i porównać osiągi, bo wydaje mi się, że nie ma tyle mocy, co powinien mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich po naprawie.

Auto naprawione, zbiera się od dołu tak jak powinno. Problemem był vanos. Z tego co wiem, było źle poskładane I do tego taka duża podkładka w vanosie była krzywa, przez co vanos nie miał jak sie ruszać. Chłopaki w BMW EXPERT we Wrocławiu ogarnęli to w jeden dzień. Polecam Ich jak najbardziej, czego nie mogę zrobić o poprzednim warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.