Skocz do zawartości

nie wyłącza się napięcie w gniazdku zapalniczki


tomaszko1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem świeżym użytkownikiem F11 2013, D075604

 

Dziś zauważyłem, że po zamknięciu samochodu z kluczyka cały czas chodzi rejestrator(kamerka) a na zasilaczu pali się zielona lampka.

Sytuacja jest taka sama przy podłączeniu zasilania z przodu jak i w gniazdku zapalniczki z tyłu.

 

Szukałem opcji w iDrive ale nic nie znalazłem ....

 

Czy ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poczekaj 3 minuty, napięcie powinno zniknąć. Inna sprawa, że rejestrator jazdy warto sobie podłączyć gdzieś pod wewnętrzne okablowanie gdzie napięcie pojawia się po uruchomieniu silnika, a nie podłączać to pod zapalniczkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj 3 minuty, napięcie powinno zniknąć. Inna sprawa, że rejestrator jazdy warto sobie podłączyć gdzieś pod wewnętrzne okablowanie gdzie napięcie pojawia się po uruchomieniu silnika, a nie podłączać to pod zapalniczkę.

 

autko mam dopiero 3 dni, przyjdzie na to pora.

Przetestuję czy po 3 minutach się wyłączy, dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech autor da znać jak to jest, bo chcę zakupić wideorejestrator i wolałbym mieć pewność, że nie będę musiał go za każdym razem wyłączać ręcznie. Nie mam żadnej ładowarki czy czegoś żeby sprawdzić u siebie.

 

Mam kamerke podlaczona do zapalniczki na stale. Wylacza sie po kilku minutach. Nie ma potrzeby robic tego recznie. Tak samo z wlaczeniem. Jedyna rzecza jaka robie na poczatku jest wylaczanie wyswietlacza kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niech autor da znać jak to jest, bo chcę zakupić wideorejestrator i wolałbym mieć pewność, że nie będę musiał go za każdym razem wyłączać ręcznie. Nie mam żadnej ładowarki czy czegoś żeby sprawdzić u siebie.

Niestety (albo stety) tak jest.

Zasilanie jest podawane na wszystkie gniazda zapalniczek po otwarciu auta, nawet bez załączania zapłonu.

Z kolei napięcie jest wyłączane po 8 albo po 3 minutach (zależy od wersji).

 

Swego czasu poświęciłem trochę czasu z E-sys próbując znaleźć timer, który jest za to odpowiedzialny - a najlepiej wyłączyć podawanie zasilania na gniazda zapalniczek, jeśli nie jest włączony zapłon (widziałem pre-LCI, w którym tak właśnie było - więc się da).

Niestety bez powodzenia... Na bimmerfest też nie wiedzą gdzie jest zaszyta stosowna wartość w sofcie.

 

Ogólnie trochę mnie to denerwuje właśnie w kwestii wideorejestratora - bo każdorazowe otwarcie auta, czy to aby coś wyjąć z bagażnika czy odkurzyć auto w sobotę w garażu - powoduje niepotrzebne załączenie się nagrywania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.