Skocz do zawartości

CB radio w X3 gdzie montujecie?


siara64

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie montujecie radyjko?

 

Ponieważ mam alergię na policję to zawsze w aucie mam CB radio ,

w X3 oczywiście to obowiązkowo musi być ,

ja mój zestawik Albrecht AE-6110+ SIRIO T3 27 założyłem standardowo po stronie pasażera

 

e7e72b20d94c95edmed.jpg

59591e27cc711c10med.jpg

90bf2bca41421248med.jpg

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem X3 z zamontowanym radiem CB (stary poczciwy Uniden). Miejsce montażu wydawało mi się dziwne, ale chyba jest lepsze niż po środku auta, na widoku z kablami na wierzchu. CB znajduje się u mnie po lewej stronie kierownicy, dość nisko zamontowane do tapicerki. Przewody niewidoczne. Prąd pojawia się po zapłonie i w sumie nie wnikałem, gdzie radio jest podpięte. Mnie miejsce montażu i takie podpięcie w pełni satysfakcjonuje.

Pozostaje mi wymienić tylko antenę, bo mam taką "że jak Cię widzę to Cię słyszę" ;) Kolego jakiej anteny używasz, co to za model i jak się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unidenka to ja miałem poprzednio świetnie się spisywał.

Teraz wziąłem mikro radio ze względu na miejsce montażu. Też chciałem założyć po lewej stronie kiery tak jak u ciebie, ale stwierdziłem że i tak w większości jeżdże sam więc po stronie pasażera może być.

 

Ja mam helikalną Siro T3 27 na magnesie antena jest krótka bo chyba 70cm ale daje rade jak niejedna 120cm.Antena jest pochylana bo pod wiate garażową bym nie wjechał.

Chciałem też na początku zastosować uchwyt i dać ją do relingu i dobrze że tak nie zrobiłem bo przy relingu jest problem z masą i antena ledwo co ściąga.

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym X3 nie ma problemu z masą. Trzeba tylko zeskrobać farbę. Miałem Sirio Turbo 5000 i osiągi były świetne.

 

Podstawa magnetyczna działa podobnie do kondensatora.

 

Antena CB do skutecznej pracy czy to na magnesie czy na uchwycie wymaga przeciwwagi - Im większa powierzchnia metalowa pod anteną tym lepiej.

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze przewiercić reling ale to i tak nie gwarantuje takiej skuteczności anteny jak antena z podstawą magnesową.

 

Ważna informacja dla zainteresowanych taką anteną na magnes, w instrukcji jest napisane aby nie przekraczać 110km/h bo antena może odpaść.

 

Przy 200km/h antena trzyma się świetnie magnes jest mocny.

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.