Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Kupilem E46 320ci 09/2004. Na umowie wpisane 3700 euro, wychodzi około 3000 zł akcyzy. Slyszalem, ze akcyzę deklaruje się, bez udowadniania tego żadnymi dokumentami i zostaje ona później przyjęta lub nie :D

 

Ile mogę bezpiecznie zadeklarować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
Zna ktoś jakiegoś ogarniętego rzeczoznawce w Trójmieście? Samochod mam u mechanika gdzie przechodzi serwis. Dokumenty wysłane w góry skąd pochodzę w celu opłacenia akcyzy (która jest za duża ok 4100zl). Do czwartku muszę zrobić opinie bo nie uśmiecha mi się tyle zapłacić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, potrzebuję pomocy w sprawie akcyzy za auto sprowadzone z DE. Konkretnie , chcę zakupić samochód którego cena to 143 tyś netto , ale nie mam pojęcia jak obliczyć akcyzę. Po przeszukaniu google , nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi . A więc cena jak wspomniałem to 143 tyś netto , tak więc doliczam do tej kwoty najpierw vat 23% a następnie od już kwoty brutto obliczam akcyzę ? Czy jednak akcyzę liczę od wartości netto ? Ktoś obeznany w tych sprawach może mi obliczyć ile kosztować będzie to auto po opłatach vatu i akcyzy ? Dodam , że auto będzie w leasingu , jeśli to coś zmienia w tej kwestii . Pozdrawiam


ps: Dzwoniłem w tej sprawie to jednej firmy , która trudni się sprowadzaniem aut z europy , dowiedziałem się że akcyzę i tak policzą z eurotaxu a nie z kwoty na umowie . W takim wypadku , jak mogę sprawdzić ile wynosi akcyza według eurotaxu na konkretne auto ? Dzwonić do urzędu celnego czy jest jakiś magiczny kalkulator ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czemu nie zadzwonisz do urzędu celnego? Poza tym jakie auto? Z jakim motorem? Leasing zwrotny czy inna forma? Za dużo niewiadomych żeby tobie wprost odpowiedzieć.

I takie coś: http://www.eurotax.pl/produkty/wycena-pojazdow-uzywanych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.