Skocz do zawartości

730d drgania silnika rano przy odpalaniu


filipek207

Rekomendowane odpowiedzi

witam klubowiczów i od razu przejde do mojego problemu być może ktoś się spotkal z takim problemem i będzie mi mogl pomoc.

1.mam problem taki iż z rana jak silnik jest zimny po odpaleniu zaczynają skakać delikatnie obroty i czuc drgania na całej budzie, gdy silnik się trochę nagrzeje to problem znika do czasu kiedy znowu silnik jest zimny oczywiście jak długo stoi proszę o pomoc dodam ze swiece były wymieniane 2 lata temu oraz jakies 3 miesiące temu wymieniałem uszczelki na wtryskach

2. drugi problem to taki ze gdy gasze silnik to wyskakuje informacja battery chargé low dodam ze akumulator jest nowy ma jakiś rok

 

dane auta bmw730ld 2010 rok silnik 3.0 diesel przebieg 200000tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź naładowanie akumulatora,pobór prądu w stanie spoczynku i samo ładowanie,z powodu częściowo rozładowującego się akumulatora (alarm zjadał prąd) miałem podobne problemy w benzynie,rano falował i wypadały mu zapłony,a jak chwilę pochodził było ok,po odłączeniu alarmu problem zniknął,to że akumulator ma rok to nie znaczy że jest z nim wszystko ok :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
witam klubowiczów i od razu przejde do mojego problemu być może ktoś się spotkal z takim problemem i będzie mi mogl pomoc.

1.mam problem taki iż z rana jak silnik jest zimny po odpaleniu zaczynają skakać delikatnie obroty i czuc drgania na całej budzie, gdy silnik się trochę nagrzeje to problem znika do czasu kiedy znowu silnik jest zimny oczywiście jak długo stoi proszę o pomoc dodam ze swiece były wymieniane 2 lata temu oraz jakies 3 miesiące temu wymieniałem uszczelki na wtryskach

2. drugi problem to taki ze gdy gasze silnik to wyskakuje informacja battery chargé low dodam ze akumulator jest nowy ma jakiś rok

 

dane auta bmw730ld 2010 rok silnik 3.0 diesel przebieg 200000tys

Na diagnostyku nie próbował jechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Mam ten sam problem z moja fka. 730D 2010 225tys przebieg. W weekend egr i kolektor zostal wyciągnięty i wyczyszczony i nic a nic to nie pomoglo. Jakies pomysly ? Dodam ze gdy na zimnym dodam kilka razy gazu i chodzi normalnie nie ma wibracji ani nierownej pracy i obroty nie skaczą, a jak odpale i nic nie robie to trzęsie budą skacza obroty i nie rowno pracuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.