Skocz do zawartości

e39 Touring - Demontaż tylnej belki


animavilis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prawdopodobnie będę musiał wymienić tuleje w tylnej belce w moim kombiaku. Po za tym musze też wymienić piasty bo wyją. Doszedłem do wniosku że chyba lepiej byłoby wyciągnąć całą belkę na wierzch zrobić porządny przegląd i powymieniać wszystko co się kwalifikuje lub będzie w najbliższym casie krzyczało o wymianę.

Zatem mam pytanie, czy ktoś wyciągał tylną belkę i czy spodziewać się ekstra niespodzianek z tym zwiazanych?

Zakładam że odpięcie wału, miechów i przewodów hamulcowych wraz z linką recznego powinno pozwolic na wyjęcie całości?

Planowany zakres prac:

Wymiana tylnych tulei

sprawdzenie i ewentualna wymiana wachaczy

tuleje pływające

Wymiana piast

Regeneracja zacisków

kontrola stanu miechów i ewentualna wymiana

Mozliwa wymiana tulei mostu i łącznika elastycznego wału.

 

Chcę to zrobić tak żeby zapomniec o temacie dopóki samochód będzie u mnie, a robota na raty może spowodowac że co chwila będę musiał tam zaglądać. A mając wszystko na wierzchu łatwiej będzie wszystko sprawdzić no i powymieniać.

 

Będę wdzieczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wyciągnięcie tylnej belki będzie się wiązało z robieniem geometrii. Chyba że zawieszenie też robisz to możesz zwalać całość.

Duże tuleje wymieniałem sam za pomocą ściągacza, który zrobiłem i przy pomocy fabrycznego lewarka. Nie daj sobie aby ci grzali palnikiem by je mogli wyciągnąć.

Nowe tuleje włożyłem ręką. Przed ich montażem włóż je do zamrażalnika na 72 godziny,(skurczą się), przed wciśnięciem posmaruj je wodą z płynem do naczyń zaraz po wyjęciu z zamrażalki, oczywiście pojedyńczo i wchodzą swobodnie.

Ode mnie to tyle. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.