Skocz do zawartości

316Ti długie przełączanie na Lpg


korgun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś posiada w swojej Bemce instalację LPG minikit lpg kp smart 4 cyl. turbo lovato?

 

W moim przypadku przełączenie na gaz następuje po przejechaniu zimą 5km (wskazówka od temperatury mija drugą kreskę i następuje przełączenie). Przyznaję, że jest to irytujące, ale może tak powinno być.

 

Czy to jest normalne przy tej instalacji? Czy można ustawić przełączenie na gaz wcześniej?

 

Pzdr

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do gazownika jakiegoś/kup kabel i sprawdz temp przełączenia. Skoro na blacie rośnie temperatura to i w parowniku również musi i wygląda jakby miał za wysoko ustawiona temp przełączania. Ogólnie 30 stopni to takie minimum na cebulaka aczkolwiek jak dobra instalacja będzie dobrze. Rozsądne jest 35 stopni. Czasem niektórzy ustawiają wyższą temp bo na niższej wychodzi np zużycie wtrysków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z włączonym czy wyłączonym ciepłym nawiewem?

U mnie z włączonym nawiewem późno przełącza.

A coa do tego ciepły nawiew jeśli temp będzie miał taką samą w trakcie przełączania? Masz dość wysoko ustawioną temp. Może ktoś zmienił bo wtryski Al o reduktor się kończyły i żeby nie było tego czuć ustawił pod sprzedaż wysoką temp przejścia na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z włączonym czy wyłączonym ciepłym nawiewem?

U mnie z włączonym nawiewem późno przełącza.

A coa do tego ciepły nawiew jeśli temp będzie miał taką samą w trakcie przełączania? Masz dość wysoko ustawioną temp. Może ktoś zmienił bo wtryski Al o reduktor się kończyły i żeby nie było tego czuć ustawił pod sprzedaż wysoką temp przejścia na LPG

Właśnie u mnie z włączonym nawiewem podczas mrozów załącza przy 50*C

A z wył. nawiewem przy 35*C

Oczywiście temperatura odczytania z silnika.

Dlatego jak chce, żeby przełączył szybciej, to wyłączam nawiew.

W moim przypadku podejrzewam, że wynika to z miejsca wpięcia parownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Przy wyłączonym nawiewie faktycznie szybciej przełącza się na Lpg. Instalacja ma 2 lata, w styczniu skończyła się gwarancja.

W zeszłym roku na regulacji (jeszcze na gwarancji) wspomniałem, że gaz załącza się wg.mnie późno. Gazownik stwierdził, że tak musi być, bo dzięki temu nie ma problemów z pracą silnika. Dodał, że jakby obniżył temperaturę to auto na wolnych obrotach nie równo by pracowało. Zapłaciłem 100zł. Teraz zbliża się czas na regulację i szukam innego gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instalacje Brc, ostatnio regenerowałem parownik wymieniałam filtry i regulowałem, też z rana na zimnym silniku muszę przejechać parę kilometrów aż się przełączy, ale jakoś mi to nie przeszkadza za bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pare kilometrów ? a jak jest zima i -20 to ile musisz przejechać ? 20 kilometrów ?

 

dobrze wystrojona, z dobrych elementów złożona spokojnie może się przełączać poniżej 30 stopni temp. płynu chłodniczego, to jest dosłownie oskrobanie szyb na wolnych obrotach.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, po przeczytaniu wątku zajechałem do najbardziej chwalonego gazownika w okolicy, sprawdził wszystko i ustawił przełączanie na 30 stopni, odpalam, ruszam max 500 metrów i już się załącza lpg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

A może ktoś polecić dobrego gazownika z Warszawy, który ogranie tą instalacją i sprawdzi czy da się ustawić niższą temperaturę przełączania?

 

Btw o co chodzi z tym, że przy wyłączonym całkowicie nawiewie szybciej się załącza Lpg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ciepły płyn chłodniczy nie chłodzi się w nagrzewnicy żeby ogrzewać wnętrze auta tylko wszystko idzie w parownik.

 

Jak jest źle wpięty za nagrzewnicą to najpierw ogrzewasz wnętrze auta i chłodny płyn leci na parownik. Dlatego dłużej to trwa.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.