Skocz do zawartości

[E87] Zabezpieczenie auta - alarm


Revai

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Sprowadziłem sobie ostatnio E87 120i. Dziś chciałem sobie sprawdzić jak działa alarm i dość mocno się zdziwiłem. Wchodząc do auta (otwierając kluczykiem przy wcześniej zamkniętym aucie z pilota) nic się nie stało, żadnego alarmu, dźwięku, nic. Pomyślałem ,że może ktoś zdezaktywował alarm, ale po sprawdzeniu po nr VIN auto nie miało alarmu w standardzie (zdziwiło mnie to bo pod lusterkiem mam charakterystyczną obudowę z diodą).

 

Pytanie do Was. Jak w dobry sposób zabezpieczyć swoje auto przed kradzieżą? Nie ukrywam ,że często bywam w dużym mieście i wolałbym być bardziej zabezpieczony. Jakiś dodatkowy wyłącznik zapłonu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilne pytanie. Dziś kupiłem lusterko fotochromatyczne . Gość ma mi też zakładać alarm nie oryginalny od BMW. Czy może i ma podłączyć go tak aby to pokrętło pod lusterkiem "migało" po załączeniu alarmu ? Czy w fabrycznym alarmie ono "miga " ?

 

EDIT: Można-działa >miga kontrolka alarmu.

 

Ale jeszcze jedno pytanie...Najważniejsze. Czy jeśli zamontuję wewnętrzne lusterko fotochromatyczne zamiast oryginalnego ( kostki zarówno w podstawie lusterka , jak i w samym lusterku pasują do siebie ) to będzie ono działać ? Czy też trzeba je "dokodować" w komputerze samochodu ? Czy też w ogóle nie będzie działać ?

Proszę o pilną odpowiedź.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem pewien czy to będzie działać.. Lusterko fotochromatyczne ma czujnik na szybie frontowej gdzie jest specjalna dziurka na niego. Auta z normalnym lusterkiem tej dziurki nie mają.. To jest też przy okazji czujnik deszczu. Generalnie auto z czujnikiem zmierzchu+deszczu (bo to jeden czujnik) ma od razu pokrętło z automatycznymi światłami (czyli, że się włączają/wyłączają zależnie od natężenia zmroku) i automat wycieraczek a całość rozbija się o modu świateł albo podłogowy nie pamiętam jak się nazywa, który masz zamontowany w aucie. Jestem prawie pewien, że to wymaga kodowania jakiegoś, chyba, że chcesz jakoś inaczej rozwiązać kwestię samego lusterka. Orientowałem się bo to już moja druga 1 bez automatu wycieraczek (kij już z tym lusterkiem fotochrmatycznym nawet, no ale używane auta nie są szyte na miarę...) i bardzo mi to przeszkadza, natomiast żeby to zrobić trzeba by sporo rzeczy wymienić więc może kiedyś przy okazji wymiany przedniej szyby jak pójdzie od jakiegoś kamienia ;) ale jak coś podziałasz w tej kwestii daj znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem pewien czy to będzie działać.. Lusterko fotochromatyczne ma czujnik na szybie frontowej gdzie jest specjalna dziurka na niego. Auta z normalnym lusterkiem tej dziurki nie mają.. To jest też przy okazji czujnik deszczu. Generalnie auto z czujnikiem zmierzchu+deszczu (bo to jeden czujnik) ma od razu pokrętło z automatycznymi światłami (czyli, że się włączają/wyłączają zależnie od natężenia zmroku) i automat wycieraczek a całość rozbija się o modu świateł albo podłogowy nie pamiętam jak się nazywa, który masz zamontowany w aucie. Jestem prawie pewien, że to wymaga kodowania jakiegoś, chyba, że chcesz jakoś inaczej rozwiązać kwestię samego lusterka. Orientowałem się bo to już moja druga 1 bez automatu wycieraczek (kij już z tym lusterkiem fotochrmatycznym nawet, no ale używane auta nie są szyte na miarę...) i bardzo mi to przeszkadza, natomiast żeby to zrobić trzeba by sporo rzeczy wymienić więc może kiedyś przy okazji wymiany przedniej szyby jak pójdzie od jakiegoś kamienia ;) ale jak coś podziałasz w tej kwestii daj znać.

 

Bardzo ciekawa wypowiedź. Moje lusterko ma "szparkę " od strony szyby oraz bardzo małą "szparkę" na obramowaniu ,u góry, lusterka od wewnątrz. Postaram się zrobić zdjęcie. Czy dobrze zrozumiałem, że w szybie przedniej powinna być wywiercona dziurka pod takie lusterko ?A jak można teoretycznie sprawdzić czy działa ?

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o coś takiego:

 

http://www.reveuro.com/inventory/10110_bmw335i_2007/bmw335i_41.JPG

 

w autach bez czujnika ta czarna przestrzeń nie ma tego prześwitu na czujnik, więc nawet jak go zamontujesz, to nie będzie miał jak funkcjonować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o coś takiego:

 

http://www.reveuro.com/inventory/10110_bmw335i_2007/bmw335i_41.JPG

 

w autach bez czujnika ta czarna przestrzeń nie ma tego prześwitu na czujnik, więc nawet jak go zamontujesz, to nie będzie miał jak funkcjonować...

 

U mnie od zewnątrz wygląda to tak:

248ff9e84758.jpg

 

A od zewnątrz tak, jak napisałem wyżej ( bardzo trudno jest zron=bić zdjęcie, ale jutro się postaram ). PS. lusterko ma kolor jasnozielony.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to nie to, czujnik jest przy styku z szybą, a tu widać dokładnie, że nie ma miejsca na czujnik (tej dziurki). Musiałbyś szybę wymienić. Chyba, że lusterko weźmiesz z jakiegoś innego modelu, które ma czujnik pod szkłem czy coś w tym stylu i pokombinujesz coś z zasilaniem.. Ale w E87, żeby było jak z fabryki, czujnik jest "na szybie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to nie to, czujnik jest przy styku z szybą, a tu widać dokładnie, że nie ma miejsca na czujnik (tej dziurki). Musiałbyś szybę wymienić. Chyba, że lusterko weźmiesz z jakiegoś innego modelu, które ma czujnik pod szkłem czy coś w tym stylu i pokombinujesz coś z zasilaniem.. Ale w E87, żeby było jak z fabryki, czujnik jest "na szybie".

Hm, muszę jeszcze podrażyć ten temat...

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.