Skocz do zawartości

Dostosowanie auta do jazdy po UK


wooju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum, ale moze zawitam na dluzej :D

 

Mam mozliwosc kupienia F10 w PL i chcialbym je sprowadzic do UK i mam pare pytan odnosnie przerobki. Zeby europejskie auto moglo byc przerejestrowane, musi miec:

- predkosc w milach

- przednie swiatla oswietlajace bardziej lewa strone

- tylne swiatlo przeciwmgielne po prawej a cofania po lewej

 

Z tego co poszperalem to w liczniku mozna wlaczyc cyfrowa predkosc. Czy sama predkosc cyfrowa moze byc w milach czy musialbym caly licznik przestawic czyli spalanie w galonach itd?

 

Auto jest wyposarzone w Xenony. Z tego co czytalem to:

- nie trzeba ich wcale przestawiac bo swieca nisko i nie oslepiaja

- gdzies w komputerze powinno dac sie przestawic

- sa jakies dzwignie z tylu reflekotrow ktore trzeba przestawic.

Jaka jest prawda?

 

Swiatla tylne sa symetrzyczne, wiec przynajmniej tu nie musze ingerowac...

 

Z gory dziekuje!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie znalazlem w instrukcji (strona 165) ze podobno sa dzwognie. Czy moglbym jeszcze tylko prosic ktoregos z forumowiczow o sprawdzenie w swoim aucie?

 

Światła ksenonowe*

1. Wyłączyć światła i wyjąć pilota ze stacyjki.

2. Zdjąć osłony świateł mijania, patrz strona 291.

3. W celu przełączenia przestawić czerwoną dźwignię skośnie do góry.

 

Z gory dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F10 z ksenonami powinien mieć przełączanie z ruchu prawostronnego na lewostronny na poziomie ustawień w menu, u mnie (rocznik 2016) jest

Ustawienia- Światła -Światła przednie- Regulacja, instrukcja o żadnych dźwigniach nie wspomina, więc to chyba starsze rozwiązanie.

 

Prędkościomierz jest analogowy (chyba ze masz wyświetlacz o rozszerzonej funkcji, ten chyba może być cały cyfrowy, nie wiem), w UK analogowy jest wyskalowany zarówno w milach jak i w kilometrach, tu chyba tylko wymiana wchodzi w grę?

 

Zużycie paliwa możesz przestawiać w ustawieniach: mile na galon, litry na setkę, km na litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bestb, dzihttp://car-connect.pl/aktywacja-nowych-funkcji/bmw/279-kodowanie-nowych-funkcji-f01-f07-f10-f15-f16ki za oferte ale raczej odpada.

 

Bartos76, informacje o przestawianiu xenonow wzialem z instrukcji wrzuconej na forum wiec nie jestem pewien jak jest w tym egzemplarzu. Auto jest z 2012 o ile dobrze pamietam. Licznik jest analogowy z cyfrowym wyswietlaczem po srodku (nie wiem czy to jest wersja rozszerzona)

 

Do tej pory jezdze passatem (rowniez z kierownica po lewej stronie) gdzie w czasie jazdy, zamiast przebiegu calkowitego wyswietla sie predkosc w milach. Podbili mi to na przegladzie bez problemu. Czy w BMW tez sie tak da?

 

Na stronie http://car-connect.pl/aktywacja-nowych-funkcji/bmw/279-kodowanie-nowych-funkcji-f01-f07-f10-f15-f16 pisza ze mona dokodowac predkosc pytanie tylko czy w milach...

http://car-connect.pl/images/zdjecia/v_digit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę sobie zmieniać prędkościomierz digital z mil na km i odwrotnie tak że da się.

 

a czy moglbys jeszcze powiedziec jaki programem aktywowales predkosciomierz i czy do zmiany jednostek rowniez musisz uzywac kompa czy robisz to z menu auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mogę sobie zmieniać prędkościomierz digital z mil na km i odwrotnie tak że da się.

 

a czy moglbys jeszcze powiedziec jaki programem aktywowales predkosciomierz i czy do zmiany jednostek rowniez musisz uzywac kompa czy robisz to z menu auta?

 

Prędkościomierz digital zakodowałem aplikacją na telefon "Carly for BMW" a zmiany jednostek to już z menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Sciagnalem auto do UK i mam teraz maly problem z reflektorami. Mianowicie, wg instrukcji znalezionej na forum, przy xenonach wystarczy przestawic czerwona dzwignie. Jak sie teraz doczytalem, jest to opcja tylko dla aut produkowanych do 9/2011. Modele nowsze (moj z 2012) nie wymagaja wprowadzania zadnych zmian poniewaz reflektory swieca nizej (to zdanie jest wziete z instrukcji obslugi ktora dostalem z autem).

Dzwonilem do ASO w PL powiedzieli ze na uk mozna zmienic tylko jesli mam opcje w iDrive ktorej ja nie posiadam. Dzwonielm do ASO w UK i powiedzieli ze nic nie musze zmieniac i auto przejdzie przeglad.

 

Czy mozecie mi prosze podpowiedziec jak co i jak i kto ma racje? Czy musze je jakos przestawiac i jesli tak to czy moge to zrobic uzywacjac isaty czy jednak musze wymieniac reflektory? Xenony mam chyba skretne bo ewidentnie widac jak ruszaja sie przy skrecie kierownica i przy wlaczeniu wstecznego.

 

Z gory bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jak wyjeżdżam z UK do krajów z ruchem lewostronnym to przekręcam włącznik świateł nie na auto tylko w prawo tak jak jest napisane w instrukcji i w tedy wiązka światła nie oślepia nikogo. Moim zdaniem lamp nie musisz zmieniać i z tym problemu nie powinno być na MOT ale za nim tam pojedziesz to możesz udać się do byle jakiego warsztatu który ma urządzenie do ustawiania świateł, nawet takiego który robi MOT aby Ci sprawdzili czy jest prawidłowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sciagnalem auto do UK i mam teraz maly problem z reflektorami. Mianowicie, wg instrukcji znalezionej na forum, przy xenonach wystarczy przestawic czerwona dzwignie. Jak sie teraz doczytalem, jest to opcja tylko dla aut produkowanych do 9/2011. Modele nowsze (moj z 2012) nie wymagaja wprowadzania zadnych zmian poniewaz reflektory swieca nizej (to zdanie jest wziete z instrukcji obslugi ktora dostalem z autem).

Dzwonilem do ASO w PL powiedzieli ze na uk mozna zmienic tylko jesli mam opcje w iDrive ktorej ja nie posiadam. Dzwonielm do ASO w UK i powiedzieli ze nic nie musze zmieniac i auto przejdzie przeglad.

 

Czy mozecie mi prosze podpowiedziec jak co i jak i kto ma racje? Czy musze je jakos przestawiac i jesli tak to czy moge to zrobic uzywacjac isaty czy jednak musze wymieniac reflektory? Xenony mam chyba skretne bo ewidentnie widac jak ruszaja sie przy skrecie kierownica i przy wlaczeniu wstecznego.

 

Z gory bardzo dziekuje

Kup sobie naklejki i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naklejkami nie przejde przegladu

W Irlandi przechodzi sami diagności to doradzili :D

W Anglii powiedzieli mi ze nie da rady jesli jest mozliwosc wymiany...

 

Bylem dzis w kolejnym ASO gdzie posprawdzali wszystko i potwierdzili to co napisal kolega guzior2. Jesli ustawie przelacznik na automat, swiatla swieca po europejsku, ale jesli przelacze na wlaczone, swieca uniwersalnie i przejde przeglad.

 

Powiedzieli tez ze mozna swiatla na automacie przestawic uzywajac komputera. Czy ktos moze podpowiedziec czy dam rade zmienic to isata i podeslac jakis manual?

 

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolega kiedyś przerabiał w Szkocji - zmiana tacho na mile/h oraz reflektory na ruch lewostronny musi być poświadczona przez diagnostę. Reflektory kupił gdzieś na szrocie i zamienił. Stare zatrzymał że jak wróci to z powrotem...

 

Sent with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.