Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie właśnie hemoglobina zalała - odebrałem auto kilka dni temu, dziś komunikat podczas przyśpieszania na autostradzie - dolej płyn chłodzący, za mało. Zwolniłem, sprawdziłem, komunikat nie mówił aby się zatrzymać, więc dojechałem do domu spokojnie (kilkadziesiąt km). Jakieś 3km od domu przestało działać ogrzewanie. Otwieram maskę w garazu a tam wszystko obryzgane płynem chłodniczym - wygląda tak, jakby ekipa speców z ASO czegoś nie poskładała. Martwi mnie, czy jazda z uciekającym płynem nie uszkodziła silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie hemoglobina zalała - odebrałem auto kilka dni temu, dziś komunikat podczas przyśpieszania na autostradzie - dolej płyn chłodzący, za mało. Zwolniłem, sprawdziłem, komunikat nie mówił aby się zatrzymać, więc dojechałem do domu spokojnie (kilkadziesiąt km). Jakieś 3km od domu przestało działać ogrzewanie. Otwieram maskę w garazu a tam wszystko obryzgane płynem chłodniczym - wygląda tak, jakby ekipa speców z ASO czegoś nie poskładała. Martwi mnie, czy jazda z uciekającym płynem nie uszkodziła silnika.

 

No nie stało się raczej nic złego. Ale skoro tak ubywa płynu to masz mega nieszczeolność i pamiętaj że glikol jest łatwopalny ;) wiecej chyba nie musze pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie stało się raczej nic złego. Ale skoro tak ubywa płynu to masz mega nieszczeolność i pamiętaj że glikol jest łatwopalny ;) wiecej chyba nie musze pisac.

 

Nie jestem mechanikiem, nie wiem czy jak pada ogrzewanie wnętrza, a silnik jest zawalony płynem to dobrze czy źle mu wróży. Wiem natomiast że ASO dało ciała i coś źle poskładało, bo z bezawaryjnego auta nagle po kilku dniach od wizyty w miejscu które sprawdzali jest wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie stało się raczej nic złego. Ale skoro tak ubywa płynu to masz mega nieszczeolność i pamiętaj że glikol jest łatwopalny ;) wiecej chyba nie musze pisac.

 

Nie jestem mechanikiem, nie wiem czy jak pada ogrzewanie wnętrza, a silnik jest zawalony płynem to dobrze czy źle mu wróży. Wiem natomiast że ASO dało ciała i coś źle poskładało, bo z bezawaryjnego auta nagle po kilku dniach od wizyty w miejscu które sprawdzali jest wyciek.

 

Nie dopytałem bądz słabo czytam. Byłeś na akcji serwisowej z chłodniczką egr ? Sprawdzili szczelność ? Bo skoro tak ubywa Ci płynu to auto nie powinno opuścić serwisu do czasu wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopytałem bądz słabo czytam. Byłeś na akcji serwisowej z chłodniczką egr ? Sprawdzili szczelność ? Bo skoro tak ubywa Ci płynu to auto nie powinno opuścić serwisu do czasu wymiany.

 

Tak jak napisałem wyżej - odebrałem auto po akcji serwisowej EGR. Stwierdzili że nie ma problemu, można użytkować dalej, odebrałem i wróciłem. Do dziś dużo nie jeździłem, bo mam dwa auta, a 535d jest głownie na trasy z rodziną.


Dziś wywaliło płyn. Odkręciłem zbiorniczek wyrównawczy, susza w środku. Przewody do chłodnicy też wydają sie być puste, można je ścisnąć jakby w środku było tylko powietrze, dowolnie.


Wygląda na to, że coś uszkodzono podczas sprawdzania EGRu, może czegoś nie dokręcono.


IMG-0260.jpg


IMG-0266.jpg


IMG-0270.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR z chłodnicą jest z drugiej strony silnika.

 

Twierdzili że rozbierali układ żeby "sprawdzić endoskopem" stan chłodnicy. Juro zabiorą i jak twierdzą: zweryfikują czy to efekt ich ingerencji. Generalnie nie wydaje mi się, aby było inaczej, przez 13 miesięcy od kiedy auto użytkuję żadnych problemów, pierwsza trasa po sprawdzeniu EGR wywala płyn. Trochę za duża zbieżność czasowa. Ale chętnie sam się przekonam, co się stało.


Na tą chwilę podejście ASO pełen profesjonalizm, jestem zaskoczony :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzisiaj byłem na akcji serwisowej tej nieszczęsnej chłodnicy EGR i kwalifikuje sie do wymiany, ale serwisant stwierdził żeby do czasu aż nie przyjdzie cześć auto zostało u nich bo nie zalecają jazdy tym autem (groźba zapalenia sie) , jestem uziemiony na dwa tygodnie (bo niby za tyle ma przyjść część), mogą oczywiście mi oddać w takim stanie jakim przyjechałem do nich ale pod warunkiem ze podpisze papier ze biorę całą odpowiedzialność na siebie w razie jak by coś się stało

moje pytanie jest czy nie przysługuje mi auto zastępcze?

dodam tylko ze auto było kupione jako używane z zachodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam auto z zachodu. Moja na szczęście jest po akcji i wszystko ok. Ale podpytałem jak się ma sytuacja z autem zastępczym. Dostałem odpowiedz że jesli auto krajowe to by dali. Ale że import to tylko za kasiorkę mogę dostać :D Aso Bońkowscy Szczecin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam,

Poproszę o sprawdzenie akcji na WBAFW12090C840382


P.S. Dziś wyskoczył mi błąd zaworu egr - po restartcie auta wszystko OK - czy jeśli mam akcję tylko na chłodnicę to zawór też będzie sprawdzony i naprawiony?


Pozdrawiam

 

Masz akcję na chłodnicę, zakres prac ustala po testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR z chłodnicą jest z drugiej strony silnika.

 

Wygląda na to, że miałeś rację - okazuje się po weryfikacji w ASO, ze pękł króciec plastikowy i sączyła się woda. A więc wygląda na to, że nie jest to efekt ich prac nad EGR, a raczej nietypowy zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
EGR z chłodnicą jest z drugiej strony silnika.

 

Wygląda na to, że miałeś rację - okazuje się po weryfikacji w ASO, ze pękł króciec plastikowy i sączyła się woda. A więc wygląda na to, że nie jest to efekt ich prac nad EGR, a raczej nietypowy zbieg okoliczności.

 

Tak mi się wydawało, tam nie bardzo jest co zepsuć w trakcie diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.