Skocz do zawartości

Bmw e46 n42 b20 wibracja silnika, buczenie


lider88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem miesiąc temu bmw z silnikiem n42 b20 i mam z nim problem czyli silnik po dodaniu gazu zaczyna jakoś dziwnie drzeć a na obrotach 3 tys strasznie buczy byłem w serwisie bmw i oni nie mogą postawić żadnej konkretnej diagnozy mówią ze wszystko jest wporzatku poduszki tłumiki komputer nie wykazuje żadnych błędów nie mam juz siły proszę o pomoc w tym przypadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj pod maską. Przy okazji spróbuj określić rejon z którego wyje skoro na postoju jest to samo. Możesz też pozblizac telefon w różne miejsca przy silniku, tam gdzie jest Problem będziemy słyszeć na nagraniu ten dźwięk głośniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem ale podejrzewam ze jednak to on sprawia mi te wszystkie problemy. Dzisiaj znowu byłem w następnym serwisie bmw i dalej nic nie wiedza komputer nic nie pokazuje porażka ,ręce opadają chyba strzelę w ciemni i wymienię rozrząd co o tym myślicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nagraniu chodzi o to,, pukanie "? Bo wycia nie słyszałem. Co do rozrządu jak zdejmiesz pokrywę zaworów i wyjmiesz elektrozawory vanos powinno być co nieco widać. Mogą być też całe szyny tylko masz napinacz starego typu. Był on krótszy od poprawionego przez co mógł źle napinac łańcuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Ciągle się z tym mecze, sprawdzony rorzad, Odma, dolot i nic. Buczenie występuje tylko przedziale 2,5 tys obr do 3 tys. Zarówno przy dodawaniu gazu jak i schorzeniu z obrotów. Na luzie to samo. Odgłos pochodzi z okolic Kolektora dolotowego. Był podmieniany na inny. Szczelność dolotu sprawdzana 100 procent jest ok.



Jakieś pomysły?

Maila w razie podpowiedzi : pokorski6@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.