Skocz do zawartości

e36 323i swap wydechu na ten od 325i


pazi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mój wydech jest na wykończeniu i muszę wymienić wszystko co jest za kolektorami wylotowymi. Znalazłem ciekawe oferty wydechów od wersji 328i i 325i. W lepszy stanie jest ten od 325i, więc bardziej jestemj skłonny go kupić.

 

Stąd moje pytanie: czy wymiana takiego wydechu jest problematyczna?

 

Oba wydechy mają dwururki. Czy nie trzeba modyfikować czegoś w podwoziu żeby je przymocować?

 

Nie mam możliwości żeby osobiście coś kombinować, więc chciałbym być przygotowany na nieprzewidziane naprawy/wymiany części podczas montażu w warsztacie.

 

Czy ktoś robił już takiego swapa i mógłby się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przeglądałem forum i trafiłem na swój stary temat.

 

DLA POTOMNYCH

Wymiana wydechów od wersji 6 cylindrowych to zwykła przekładka. Kolektory pasują do rur. Jedyna komplikacja może być z sądami lambda ale ja je miałem w kolektorach, więc tą z okolic tłumika środkowego po prostu zastąpiłem śrubą.

 

Dwururka z tyłu lepiej wygląda i wreszcie jakoś brzmi, ale nie jest to jakoś specjalnie rasowy dźwięk. Stojąc z tyłu fajnie lekko bulgocze i jak doda się gazu od obrotów jałowych. Na wyższych obrotach przy przyspieszaniu lepiej go słychać z zewnątrz niż siedząc w środku. Na początku myślałem że coś nie tak z wydechem jest. Dopiero jak ociec przy mnie przygazował to usłyszałem jak gra to z zewnątrz. W każdym razie szału nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.