Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu Bmw X3 e83 177km 2008r


stefan4

Rekomendowane odpowiedzi

Interesowałem się tym tematem ostatnio bo nasłuchałem się o tych rozrządach i wychodzi na to że jak trafisz na warsztat który tym się trudni i ma opanowany temat to za 3500 - 3700 zrobisz w ciągu dwóch dni, jak zajeżdża się z łapanki nawet do warsztatów które nazywają się nieautoryzowanymi serwisami BMW ceny wahają się w okolicach 5 tyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja miałem fuksa ze tylko tyle zapłaciłem:) robiłem warsztacie z łapanki ( czytałem dobre opinie ale wczesniej u nich nie byłem ) i jeszcze sobie zarzyczykem ze chce byc całe dwa z nimi i patrzeć jak to robią:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego brałem wersje z febi - to jest to samo co oryginał bo ma nawet znaczek Bmw zeszlifowany.

Ja zapłaciłem dużo więcej - koło 2tys - bo wymieniałem wszystko łącznie ze śrubami, uszczelkami i kołami zębatym.

Nie wiem jak w 2.0d ale u mnie zmieniałem tez pompę wody bo jest na jednej uszczelce z pokrywa rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w 2.0d ale u mnie zmieniałem tez pompę wody bo jest na jednej uszczelce z pokrywa rozrządu.

 

Ale tu jest mowa o silniku N47 z rozrządem z tyłu, a pompa wody w tym silniku jest na bloku z przodu.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

BMW przez pewien czas(chyba 2015) prowadziło akcję naprawczą dla rozrządu w silnkiach N47(2.0D). Nie wiem czy akcja jeszcze trwa. Warunkiem dopuszczenia do naprawy był brak ingerencji w software(chiptuning).

Sam z niej skorzystałem, dowiadując się przypadkiem o tej akcji na forach. Wymieniono u Mnie napinacze. Dostaję od BMW różne zaproszenia na wydarzenia(prezentacja nowego modelu, akcesorja w"supercenie" , akcja przeglądów przed zimą/wiosną/itp.), ale akurat informacji o tym wydarzeniu Mi nie wysłano :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

BMW przez pewien czas(chyba 2015) prowadziło akcję naprawczą dla rozrządu w silnkiach N47(2.0D). Nie wiem czy akcja jeszcze trwa. Warunkiem dopuszczenia do naprawy był brak ingerencji w software(chiptuning).

Sam z niej skorzystałem, dowiadując się przypadkiem o tej akcji na forach. Wymieniono u Mnie napinacze. Dostaję od BMW różne zaproszenia na wydarzenia(prezentacja nowego modelu, akcesorja w"supercenie" , akcja przeglądów przed zimą/wiosną/itp.), ale akurat informacji o tym wydarzeniu Mi nie wysłano :-)

 

 

W 2016 roku ta akcja na pewno jeszcze trwała - przymierzałem się wtedy do zakupu X3 z N47 z 2008 roku i dowiadywałem się o jej zasadach w BMW Sikora - po VIN powiedzieli, że egzemplarz jest nią objęty wskazali mi 3 możliwe opcje, z udziałem własnym w kosztach na poziomie 100-800 zł, zależnie od wariantu naprawy. Opisywałem to dokładnie tu na forum.

 

Myślę, że tak czy siak warto wykonać telefon do ASO, zanim zdecydujesz się oddać auto do mechanika.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.