Skocz do zawartości

Bremslicht defekt a stop działa


Dzochar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam mały kłopot z komputerem - mimo, że światła stopu działają jak należy włącza się kontrolka "check control" a komputer pokazuje "bremslicht defekt". Trochę jest to denerwujące. Nie mam pojęcia jak zlikwidować ten komunikat - czytałem, że może być to kłopot ze stycznikiem i być może przeczyszczenie ich powinno pomóc. Nie wiem jednak o które styki chodzi (a byc może to problem ze stycznikiem a nie stykami?). Czy może ktoś z Was już próbował rozwiązywać ten problem?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w swoim BMW podobny problem. Wszystkie styczniki, przekaźniki i bezpieczniki już posprawdzałem, łącznie z ich wyczyszczeniem i to nic nie dało. Problem leży prawdopodobnie po stronie przewodów elektrycznych. Może jest któryś przetarty, styka się z masą i powoduje błąd komputera. U mnie jest jeszcze lepiej - jak nie ma wilgoci, to błąd się nie pojawia, a z drugiej strony pojawia się często, gdy zaświecam światła mijania. Ja nie mam jeszcze niestety schematu instalacji elektrycznej, ale stawiałbym na przetarte przewody elektryczne.

 

Pozdrawiam

Mercury5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo, u mnie odlaczanie aku nic ine dalo .. w sumie olalem to (stop mi caly czas dzialal prawidlowo), a przy sprzedazy samochodu powiedzialem przyszlemu wlascicielowi prawde - czyli stop dziala ale czasem komunikat wyskoczy
kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem ( albo podobny ), ale tylko wtedy kiedy zapalam światła mijania. Jak jadę na światłach, to mam komunikat, że brak świateł stopu, co jest bzdurą, bo stop się zapala przy każdym hamowaniu. Natomiast jak jeżdżę bez świateł, to nie mam żadnych komunikatów.

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomocne ale u mnie tak wlasnie zachowywal sie umierajacy wlacznik ten nad pedalem hamulca. Czyscilem styki, podmienialem zarowki, wszedzie psiakalem WD40. Bardzo denerwujace. Az pewnego dnia wlacznik padl zupelnie a po jego wymianie komunikat sie wiecej nie pojawil. Dotyczy E34.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Uwazajcie z tym komunikatem bo mi tez sie wyswietlal i go olewalem a teraz mi padly swiatla stopu. okazalo sie ze jak sie wcisnie hamulec to na chwile przygasaly potem sie zapalaly. Potem cos mis ie dzialo takiego ze raz sie zapalaly przy kolejnym nacisnieciu nie zapalaly sie.

 

Ja sie ciesze ze jest ten bardzo denerwujacy komputer:) bo w innym wypadku mialbym juz skasowany tyl:) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie niedawno gnębił taki komunikat na OBC pomimo sprawnych (jak mi się wydawało), świateł STOP. Światła zapalały się poprawnie lecz niestety czasem z opóżnieniem po wciśnięciu pedału hamulca co powodowało wyświetlenie komunikatu, czasem na 10-15 "pedałowania" nie zapalały się wogóle...

 

...powodem był zużyty / wypalony styk czujnika świateł STOP, który w końcu wymieniłem w ciemno zaraz po wszystkich żarówkach świateł tył, i do końca nie byłem pewien uszkodzonej części. Czujnik kupiłem w ASO koszt 89 zł wymiana bardzo prosta...

 

Teraz jestem zdania że OBC w BMW to super urządzenie które jest czasem bardziej inteligentne od użytkownika :mad2:

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.